Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka jadą na olimpiadę do Tokio!

84020765_1418819811631799_928144365400883200_o

Reprezentacja Polski kobiet w składzie: Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor i Julia Ślązak w czwartkowy późny wieczór wywalczyła awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. W decydującym meczu portugalskich kwalifikacji w Gondomar podopieczne Zbigniewa Nęcka pokonały Ukrainki 3:1!

Aż 3,5 godziny trwał mecz, który zapewnił Polkom bilety do Tokio. Zdecydowanie najlepszą zawodniczką spotkania była Li Qian. Mistrzyni Europy w grze pojedynczej w starciu z Ukrainą najpierw pokonała Margarytę Pesotską 3:0, a następnie po tie breaku wygrała z Tetyaną Bilenko 3:2 (Li przegrywała już 0:2 w setach).

Do poziomu Li Qian dostosowała się Natalia Partyka. Czterokrotna mistrzyni paraolimpijska w trzech setach ograła Gannę Gaponovą 3:0, chociaż w secie otwarcia przegrywała ze swoją rywalką już 6:10.

Oprócz Li Qian i Natalii Partyki w finałowym meczu kwalifikacji w Gondomar wystąpiła także Natalia Bajor. Zawodniczką rezerwową była Julia Ślązak.

Polska – Ukraina 3:1

Natalia Bajor/Natalia Partyka – Tetyana Bilenko/Ganna Gaponova 2:3 (11:8, 6:11, 12:10, 4:11, 8:11)
Li Qian – Margaryta Pesotska 3:0 (11:8, 11:3, 13:11)
Natalia Partyka – Ganna Gaponova 3:0 (12:10, 14:12, 11:9)
Li Qian – Tetyana Bilenko 3:2 (8:11, 8:11, 12:10, 11:9, 11:8)