przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Najlepsi polscy sztangiści rywalizowali w Tarnobrzegu, tarnobrzescy zawodnicy z trzema medalami! (fotoreportaż)

Czerwiec 10, 2013 12:55 PM

Puchar Polski w wyciskaniu sztangi leżąc seniorów, juniorów do lat 20 i 23 oraz weteranów rozegrano w minioną sobotę w tarnobrzeskiej hali MOSiR. Troje reprezentantów Integracji Tarnobrzeg zdobyło jeden złoty i dwa brązowe medale.

W kat. juniorek do lat 23 brązowy medal zdobyła Monika Reczek, uzyskując wynik 60 kg , natomiast w kategorii seniorek do 63 kg drugi brązowy medal wywalczyła Monika Gajda z wynikiem 75 kg. Warto dodać, że obie nasze zawodniczki pobiły swoje rekordy życiowe.

Wśród mężczyzn klasę pokazał Patryk Korczyński, który w kat. wagowej do 120 kg wśród juniorów do lat 23 zdobył złoty medal uzyskując wynik 225 kg !  Nasz zawodnik wynikiem tym ustanowił nowy rekord Polski,  poprawiając stary o 2,5kg.  Przypomnijmy,  że Patryk jest aktualny mistrzem Polski , który to tytuł uzyskam w marcu br. w Warszawie.

Warto nadmienić, że Puchar Polski w Tarnobrzegu był eliminacją seniorów do Mistrzostw Europy, stąd zawodnicy uzyskali wiele wartościowych wyników.  Wśród kobiet padło 2 rekordy Polski, a wśród mężczyzn 5 z czego jeden należy do naszego zawodnika.

- Na oklaski zasługują wszyscy startujący z naszej ekipy, ponieważ dziewczęta trafiły z formą sportową i jak wiemy zrobiły życiówki. Patryk natomiast potwierdził przynależność do krajowej czołówki  juniorów oraz to, że jest ogromnym talentem w sportach siłowych, ponieważ przypomnę,  że Patryk startuje w trójboju siłowym i wyciskaniu sztangi leżąc – komentuje prezes Integracji Tarnobrzeg, Sławomir Wiatrowski. – Organizacyjnie wywiązaliśmy się z wszystkich zadań, dzięki czemu dostaliśmy propozycje ze Związku organizacji Mistrzostw Polski w 2014 r ! – dodał.

Wkrótce video relacja z zawodów. Zapraszamy

foto: Piotr Morawski


foto: Piotr Śledziona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>