Sezon 2013/14 TALPS-u zakończony. Volley Team zwycięzcą ligi (zdjęcia oraz video HD)

Zakończyła się XIX edycja Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Rozgrywki TALPS-a trwały od października ubiegłego roku, do minionej soboty. O mistrzowski tytuł rywalizowało 11 drużyn, które łącznie rozegrały 100 spotkań. Mistrzem sezonu 2013/14 został zespół Volley Team, który w finale pokonał debiutantów ligi Górnik Team.

Na trzecim miejscu rozgrywki zakończyła drużyna W.G. Morgan, czwarte zaś miejsce przypadło Siarkopolanom. Miejsca 5-8 zajęły kolejno zespoły Visatu, Paragrafu, Gromu i Alf-Mart Wielowieś. Na ostatnim 11 miejscu uplasował się zespół Sfojaka. W sobotnich finałach nie rozegrano meczu o dziewiąte miejsce pomiędzy Esteką a Strażą Pożarną, ze względu na nieobecność drużyny Strażaka, spowodowaną sytuacją powodziową. Decyzją Zarządu TALPS zespoły mogą ustalić nowy termin meczu pomimo zakończenia sezonu.

Na zakończenie rozgrywek wybrano również „Złotą szóstkę” sezonu. Wśród wyróżnionych znaleźli się Grzegorz Janecko (Volley Team), Andrzej Szot (Volley Team), Marcin Pazgier (Górnik Team), Artur Tarnowski (Górnik Team), Stanisław Kossak (W.G. Morgan) oraz Karol Szczepanik (Siarkopolanie).

Kolejna edycja rozgrywek ruszy w październiku br.

info: Tarnobrzeska Amatorska Liga Piłki Siatkowej

foto&video: Agnieszka Nycz