przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Nowe połączenie PKP Intercity z Warszawą

Grudzień 15, 2014 10:03 AM

Od wczoraj tarnobrzeżanie mają możliwość podróżowania do oraz z Warszawy pociągami PKP Intercity. Według rozkładu jazdy trasę z Tarnobrzega do Warszawy pociąg pokona w nieco ponad cztery godziny.

Z tarnobrzeskiego PKP pociąg wyjeżdża o godzinie 6.21, do Warszawy Centralnej dojeżdża około godziny 10.45. Tuż przed godziną 16 pociągiem można wrócić ze stolicy do Tarnobrzega. Z nowego połączenia nie kryją zadowolenia przedstawiciele nieformalnego stowarzyszenia “Emigracja Tarnobrzeska” skupiającego przede wszystkim tarnobrzeżan mieszkających na co dzień poza Tarnobrzegiem (głównie w Warszawie). Członkowie inicjatywy wielokrotnie zabiegali o takie zmiany w rozmowach z przedstawicielami PKP Intercity.

- To świetny prezent świąteczny dla tarnobrzeżan od PKP Intercity. Wreszcie będziemy mieli sensowne połączenia kolejowe Tarnobrzega ze stolicą. Łatwiej będzie przede wszystkim tarnobrzeskim studentom uczącym się na warszawskich uczelniach oraz tarnobrzeżanom pracującym na co dzień w Warszawie. W piątek o 16 można wsiąść do pociągu i zaraz po 20 być w Tarnobrzegu. Nie stoi się wówczas w godzinnych korkach w podwarszawskich Górze Kalwarii czy Jankach. To świetna alternatywa dla transportu samochodowego (w tym busowego) szczególnie na zimę, kiedy na drogach panują trudne warunki atmosferyczne i jest zwyczajnie niebezpiecznie. Z kolei wrócić do Warszawy można bądź w niedzielę o 16, bądź w poniedziałek o 6 rano – komentuje Michał Litwin z Emigracji Tarnobrzeskiej.

- Okazało się, że jak się chce, można zmienić rzeczywistość wokół nas przy użyciu merytorycznych rozmów i logicznej argumentacji. Dzięki naszej inicjatywie PKP Intercity zrozumiało, że kluczowym jest zapewnienie przyjazdu do Warszawy z rana oraz kursów w obie strony w godzinach popołudniowych – dodaje.

“Tarnobrzescy Emigranci” liczą także, że w niedalekiej przyszłości zmieniona zostanie godzina odjazdu pociągu z Tarnobrzega na wcześniejszą. – Teraz w ciągu jednego dnia tarnobrzeżanin może załatwić w Warszawie sprawę, np. w urzędzie, na konferencji czy w szpitalu. Wyjeżdżając z Tarnobrzega o 6.21 rano dojeżdża się do Warszawy o 10.45, w stolicy można spędzić 6 godzin, po czym tuż przed 16 wsiąść w pociąg i wrócić do Tarnobrzega kilka minut po 20. Co prawda poranny pociąg wciąż dojeżdża nieco zbyt późno (optymalny byłby dojazd najpóźniej na 9), ale to zawsze lepiej, niż o 13, tak jak było jeszcze w obecnym rozkładzie jazdy. Ponadto dostaliśmy obietnicę, że w przyszłym roku nasza propozycja przesunięcia porannego kursu do Warszawy na jeszcze wcześniejszą godzinę zostanie poważnie rozważona – tłumaczy Sebastian Stępniewski.

Jak podkreślają członkowie ET nigdy nie można było tak szybko dotrzeć z Tarnobrzega do Warszawy. Czasy przejazdu do Warszawy Wschodniej wynoszą ok 4 godziny 10 minut, a do Warszawy Centralnej – ok. 10 minut dłużej. Z poprawy rozkładu skorzystają również podróżujący m.in. do Lublina, przez który będą przejeżdżały pociągi PKP Intercity.

foto: Piotr Morawski

3 Responses to Tarnobrzeg: Nowe połączenie PKP Intercity z Warszawą

 1. wels5 Odpowiedz

  15 grudnia 2014 at 10:54

  A ja czekam na jakieś działania w celu uruchomienia linii do Dębicy.

 2. Tom77 Odpowiedz

  15 grudnia 2014 at 13:11

  Pędolino trzeba było załatwić, wtedy 2,5 godzinki by się jechało :)
  Ile kosztuje bilet z Tbg do Warszawy centralnej bez zniżek?

 3. ile kosztuje bilet do Warszawy Odpowiedz

  22 kwietnia 2016 at 11:43

  Ktoś wie ile kosztuje bilet normalny z Tbg do Warszawki oraz do Rzeszowa? Busem czy autobusem taniej, drożej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>