Bezbramkowy remis Wisły Sandomierz z Garbarnią Kraków (fotoreportaż oraz video HD)

Wisła Sandomierz bezbramkowo zremisowała z Garbarnią Kraków w meczu 19. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Był to pierwszy mecz Wiślaków na własnym stadionie w rundzie wiosennej.

Pierwszą groźniejszą okazję Wiślacy stworzyli w 12. minucie, kiedy to Kamil Hul podał na prawą stronę do Jarosława Piątkowskiego, ten mocno uderzył, ale futbolówka przeleciała obok bramki. Minutę potem dobrze z dystansu strzelił Michał Górecki, ale w bramce czujny był Stanisław Wierzgacz. W 29. minucie ponownie próbował Górecki, ale i tym razem skuteczny był bramkarz sandomierzan.

Pod względem stylu druga część spotkania nie wiele odbiegała od pierwszej. Mimo dobrego rozgrywania piłki w środku pola przez Bartosza Szepetę, w późniejszym etapie podania przecinali defensorzy Garbarni. W 86. minucie Piątkowski zacentrował w pole karne rywali, ale Jarosław Pacholarz uderzył głową daleko od bramki. Trzy minuty później niebezpiecznie było pod bramką Wisły. W dogodnej sytuacji znalazł się Tomasz Ogar, ale z bliskiej odległości nie trafił w bramkę.

W następnej kolejce zajmująca pierwsze miejsce w grupie Wisła rozegra wyjazdowe spotkanie z dziesiątym w tabeli Beskidem Andrychów. Mecz odbędzie się w sobotę 28. marca.

Wisła Sandomierz – Garbarnia Kraków 0:0

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz – 11. Maciej Ziółek (65, 13. Mateusz Podstolak), 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 89. Bartłomiej Gołasa – 10. Jarosław Piątkowski, 18. Bartosz Szepeta, 27. Kamil Oślizło (67, 9. Jarosław Pacholarz), 7. Kamil Hul, 4. Rafał Mikulec (87, 16. Michał Wawryszczuk) – 23. Kacper Rak (58, 17. Łukasz Adamczyk).
Garbarnia: 12. Damian Drzewiecki – 3. Norbert Piszczek, 4. Tomasz Baliga, 20. Krzysztof Kalemba, 18. Mateusz Pawłowicz – 6. Tomasz Liput (82, 10. Jakub Górecki), 8. Karol Kostrubała, 19. Marek Masiuda, 7. Michał Górecki (66, 9. Tomasz Ogar), 2. Piotr Ferens (46, 14. Piotr Kaczor) – 13. Marcin Siedlarz (87, 17. Jakub Wcisło).

żółte kartki: Kalemba, Liput

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 19.KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Poroniec Poronin – MKS Trzebinia 2:1, Unia Tarnów – Wierna Małogoszcz 0:0, Granat Skarżysko-Kamienna – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1, Korona II Kielce – Beskid Andrychów 2:0, Partyzant Radoszyce – Soła Oświęcim 1:4, Wolania Wola Rzędzińska – Wisła II Kraków 1:2, Hutnik Nowa Huta – Łysica Bodzentyn 1:2, Czarni Połaniec – Poprad Muszyna 1:1

źródło: własne, Wisła Sandomierz