Wisła Sandomierz przegrywa z Poroninem z Porońca i traci pozycję lidera III ligi małopolsko-świętokrzyskiej (fotoreportaż oraz video HD)

Każda seria ma kiedyś swój koniec, tak się też stało w minioną środę, kiedy to sandomierska Wisła po siedemnastu meczach bez porażki musiała uznać wyższość rywali z Porońca. Podopieczni trenera Krawca przegrali 1:3 (0:3) i stracili pozycję lidera na rzecz oświęcimskiej Soły, która wygrała z Unią Tarnów 1:0 i nad zespołem z Sandomierza ma punkt przewagi.

Pierwsza połowa spotkania ustawiła mecz. W 8. minucie, po faulu Krystiana Pydycha, rzut karny wykorzystał Dawid Bartos. Drugi cios został zadany osiem minut potem. Zamieszanie w polu karnym najlepiej wykorzystał Rafał Gadzina. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania Marcin Pluta dobił wiślaków, wykorzystując podanie po rzucie rożnym.

Po przerwie piłkarze Porońca pewni trzech punktów uspokoili grę. W 66. minucie Rafał Mikulec padł sfaulowany w polu karnym. „Jedenastkę” pewnie na bramkę zamienił Bartosz Szepeta. Było to pierwsze trafienie tego zawodnika dla Wisły. Potem wiślacy próbowali zagrozić bramce Patryka Królczyka ze stałych fragmentów gry, ale niestety wynik pozostał bez zmian.

W ramach 24. kolejki Wisła rozegra w niedzielę 19. kwietnia wyjazdowe spotkanie z Łysicą Bodzentyn.

Wisła Sandomierz – Poroniec Poronin 1:3 (0:3)

0:1 – Bartos 8′ (k)
0:2 – Gadzina 16′
0:3 – Pluta 44′
1:3 – Szepeta 66′ (k)

Wisła: 12. Krzysztof Płoskoń – 11. Maciej Ziółek (68, 89. Bartłomiej Gołasa), 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab (82, 23. Jakub Kwiecień) – 10. Jarosław Piątkowski, 13. Mateusz Podstolak, 20. Michał Motyl (46, 17. Łukasz Adamczyk), 27. Kamil Oślizło, 4. Rafał Mikulec – 18. Bartosz Szepeta (73, 19. Kacper Rak).

Poroniec: 23. Patryk Królczyk – 5. Przemysław Senderski, 20. Marcin Pluta, 16. Bartłomiej Piszczek, 14. Kamil Nowobilski – 4. Dawid Bartos (54, 3. Artur Prokop), 15. Rafał Łybyk, 21. Sebastian Leszczak (90, 24. Sławomir Basisty), 13. Janusz Wolański, 22. Paweł Nowak – 10. Rafał Gadzina (88, 7. Paweł Kępa).

żółte kartki: Motyl, Podstolak, Gołasa – Leszczak, Piszczek, Senderski

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 23. KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Wisła II Kraków – Granat Skarżysko – Kamienna 2:1, Garbarnia Kraków – Wierna Małogosz 2:0, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Beskid Andrychów 0:2, Unia Tarnów – Soła Oświęcim 0:1, Korona II Kielce – Łysica Bodzentyn 1:1, Partyzant Radoszyce – Poprad Muszyna 3:2, Wolania Wola Rzędzińska – Czarni Połaniec 1:1, MKS Trzebinia – Hutnik Nowa Huta 0:0

źródło: własne, Wisła Sandomierz