Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Marsjański łazik, roboty i drony – w Tarnobrzegu odbył się Piknik Naukowy (fotoreportaż)

Maj 25, 2016 12:58 PM

Marsjański łazik, roboty, drony, doświadczenia naukowe, prezentacje, wykłady i zabawy – za pomocą tych środków organizatorzy Pikniku Naukowego chcieli pokazać jak w nowoczesny sposób można uczyć matematyki i przedmiotów pokrewnych oraz jak zdobytą wiedzę wykorzystać w innowacyjnej działalności firm, centrów transferu technologii, uczelni wyższych i szkół ponadgimnazjalnych.

Piknik Naukowy, który odbył się w ramach projektu „Z matematyką przez świat. W poszukiwaniu nowych metod nauczania matematyki i przedmiotów pokrewnych” podzielono na dwie części. Uczniowie szkół podstawowych mogli wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich – na terenie Gimnazjum Nr 3 – konkursach, pokazach doświadczeń z fizyki i chemii oraz grach zespołowych.

Natomiast dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, studentów, zaproszonych gości oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców – na terenie Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego przygotowano 20 stoisk, na których prezentowały się innowacyjne firmy, szkoły wyższe oraz szkoły ponadgimnazjalne.

foto: Agnieszka Nycz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>