Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Czy grozi nam Afrykański Pomór Świń?

Czerwiec 29, 2016 9:59 AM

Wczoraj odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego tematem przewodnim było ryzyko wystąpienia Afrykańskiego Pomoru Świń w rejonie Tarnobrzega (ASF). ASF to nieuleczalna, wirusowa choroba świń i dzików o przewlekłym przebiegu.

Posiedzenie z udziałem służb sanepidu, weterynarii, straży miejskiej, policji i straży pożarnej oraz urzędników tarnobrzeskiego magistratu i służb społecznych, odbyło się w ramach cyklicznych spotkań organizowanych przez Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Tym razem, w oparciu o dotychczas stwierdzone ogniska choroby, dokonano szczegółowej analizy sytuacji lokalnej. Zdaniem Wiesława Kościesza z Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Tarnobrzegu, ryzyko wystąpienia tej zakaźnej choroby na terenie powiatu i miasta jest niskie.

- Oznacza to, że w najbliższym czasie nie grozi nam zarażenie tym wirusem. Ponadto w okolicy notowana jest mała liczba świń hodowlanych i niewielkie zagęszczenie występowania dzików. Tym bardziej możemy więc czuć się bezpiecznie – informował Marek Bukała, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Zespół omówił także metody ewentualnego zapobiegania rozprzestrzeniania się zagrożenia, z uwzględnieniem norm przyjętych w kraju.

info: UM Tarnobrzeg
foto: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>