Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Mieszkańcy Tarnobrzega: Koncepcja budowy obwodnicy to prowizorka. To cięcie tępym nożem miasta. Wiceprezydent Motyka: To będzie droga alternatywna (zdjęcia oraz video)

Lipiec 8, 2016 6:10 PM

„Szkoda niepotrzebnie wydawać pieniądze”, „Ta koncepcja to prowizorka”, „To cięcie tępym nożem miasta” – takie głosy można było usłyszeć podczas dzisiejszych konsultacji społecznych, dotyczących wariantów budowy obwodnicy Tarnobrzega. Na propozycjach przeprowadzenia drogi nie pozostawiono „suchej nitki”.

Zgodnie z projektem obwodnica Tarnobrzega ma liczyć 8700 metrów i kosztować około 50 mln złotych, z czego 85% to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, zaś 15% to wkład własny jaki poniesie gmina Tarnobrzega, czyli około 7,5mln zł. W każdej z czterech koncepcji jej budowa spowoduje likwidację kilkunastu ogródków działkowych.

Dodatkowo droga będzie bezpośrednio sąsiadować z częścią ogródków działkowych i budynków mieszkalnych. Nie wiadomo również jak bardzo w związku z budową drogi ucierpi las w Zwierzyńcu i co ze stawami na Kamionce.

Przewidywane natężenie ruchu na obwodnicy wyliczono na 4 tysiące pojazdów na dobę. – Samo sąsiedztwo z drogą będzie więc ogromną uciążliwością – dowodzili tarnobrzeżanie.

CHCEMY PRAWDZIWEJ OBWODNICY A NIE PROWIZORKI

- Czy nie jest tak, że na siłę wydajemy te 50 mln? – pytali mieszkańcy sugerując, że może warto poczekać i zgromadzić większe środki, które pozwoliłyby na budowę „prawdziwej obwodnicy”, która nie będzie przebiegać przez Tarnobrzeg. Przedstawiciele władz miasta dowodzili zaś, że tylko na taką drogę nas stać i jeśli nie wykorzystamy tych pieniędzy teraz, to one po prostu „przepadną”.

- Miasto na siłę chce zbudować drogę która dojdzie do Parku Technologicznego, droga powinna omijać Mokrzyszów a zaczynać się na terenach przemysłowych. Ona powinna być obwodowa – mówił jeden z mieszkańców. – Mam wrażenie, że miasto chce uszczęśliwić jednych kosztem innych – dodał.

- Chcielibyśmy mieć taki teren, żeby nie trzeba było wysiedlać, żeby nie było działek czy budynków mieszkalnych, ale takich terenów nie mamy – tłumaczył przewodniczący RM Kamil Kalinka. – Jak powiedzieli nam specjaliści nikt nam nie da pieniędzy na obwodnicę z Mielca do Stalowej Woli, ze względu na obciążenie ruchu, jest za małe. Problemem jest ruch samochodowy z Sandomierza do Mielca – dodał.

„CHCEMY WYPROWADZIĆ TIRY Z MIASTA” – „TE KONCEPCJE OPIERAJĄ SIĘ NA PLANACH Z LAT 70- TYCH”

- Ta drogą obwodową nie jest. To koncepcja zbudowania drogi alternatywnej dla zakorkowanego miasta, wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta – mówił wiceprezydent Motyka. – Jeśli państwo zanegujecie ten projekt, to nadal będziemy stać w miejscu. Jeśli tego nie zrobimy dziś, to stracimy szansę na finansowanie tej drogi – dodał.

- Odkorkujemy miasto, możemy wyprowadzić tiry z miasta, nie będziemy musieli wciąż remontować tych samych dróg – przekonywał przewodniczący Rady Miasta Kamil Kalinka dodając, iż żadne umowy nie zostały jeszcze podpisane.

- To nie obwodnica tylko kolejna droga miejska. To jest droga wzdłuż torów a nie obwodnica. To nie są żadne warianty, tylko przesuwanie drogi o 100, 200 m w górę czy dół, które opierają się na planach z lat 70. tych – osoby które zabierały dziś głos nie pozostawiły suchej nitki na propozycjach przeprowadzenia drogi.

ILE BĘDĄ NAS KOSZTOWAĆ WYWŁASZCZENIA?

Szacowany koszt budowy obwodnicy wynosi 50 mln zł. Ta kwota nie zawiera jednak potencjalnych odszkodowań, które miałyby być wypłacone z tytułu wykupu gruntów na których znajdują się działki czy budynki mieszkalne. Koszta te będą pokryte z budżetu miasta, jednak dziś żaden z przedstawicieli władzy nie był w stanie podać ich przybliżonej wielkości.

PRZEPROWADŹMY REFERENDUM

Przeprowadzenia referendum w sprawie planowanej budowy obwodnicy zaproponował obecny na spotkaniu radny Witold Zych. – Moim zdaniem to najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie. Aby ograniczyć niepotrzebne wydatki mogłoby się odbyć razem z głosowaniem mieszkańców nad propozycjami zgłoszonymi do budżetu obywatelskiego. Rozdział I §11 pkt.1 Statutu Miasta: Mieszkańcy Miasta biorą udział w rozstrzyganiu istotnych spraw dla wspólnoty samorządowej poprzez udział w referendum.

Szczegóły dyskusji w materiale video

Foto: Piotr Morawski

56 Responses to Mieszkańcy Tarnobrzega: Koncepcja budowy obwodnicy to prowizorka. To cięcie tępym nożem miasta. Wiceprezydent Motyka: To będzie droga alternatywna (zdjęcia oraz video)

 1. Marta mieszkanka TBG Odpowiedz

  8 lipca 2016 at 19:02

  Zostałam mocno poruszona już na samym początku spotkania. Jak może prezydent Brzezowski zachowywać się w sposób tak chamski i okazywać taką pogardę dla Tarnobrzeżan?! Wypowiadać się do mieszkańców stojąc do nich plecami to…..
  Gdybyśmy byli w normalnym kraju to ten pan powinien być już zwolniony ze stanowiska. Zarabia takie pieniądze i nic konkretnego nie potrafi zrobić dla miasta, chyba że słupki przed urzędem miasta, które są wcześniejszym popisem wizji dla Tarnobrzega. Jak mieszkając w Sandomierzu i pracując tez w Sandomierzu ma się czas dla Tarnobrzeżan? Coś nam tu nie gra.
  Widać wyraźnie, że mieszkańcy nie chcą takiego przebiegu drogi i władze nie chcą ich słuchać. Powstało podczas wypowiedzi mieszkańców więcej pomysłów na sensowny przebieg drogi niż podczas ponad rocznych prac ludzi od inwestycji, łącznie z Panem prezydentem stojącym tyłem do ludzi. Gdybym ja mogła decydować to nie zgodziłabym się na takie rozwiązania – są one totalnie bez sensu i niszczą Tarnobrzeg od środka.

 2. Aleksander Odpowiedz

  8 lipca 2016 at 19:36

  Propozycja przebiegu drogi przez miasto zupełnie nietrafiona .Podejrzewam że pani projektantka nie zadała sobie trudu nie nie była na działkach i nie zdaje sobie sprawy że te działki są czasami jedynem ratunkiem ludzi samotnych .Popieram mieszkanców to kompletnie nietrafiony pomysł z takim przebiegiem przez miasto.
  Pan prezydent Brzozowski powinien pojechać do Mielca może i do Warszawy i zobaczyć jak są budowane obwodnice i w jakich miejscach poza terenem zabudowanym.
  Odnosnie wypowiadanie sie tyłem do mieszkańców to Pan Brzezowski powinien zostać skierowany na lekcje wychowania a własciwie powinien zostać zwolniony przez mieszkanców z tak zaszczytnej funkcji jak prezydentura od spraw inwestycji.Byłem na spotkaniu i duży niesmak pozostał.

 3. Tomek Odpowiedz

  8 lipca 2016 at 19:57

  Obwodnica czy jak ten twór nazwać w mieście jest potrzebna. Nie mamy co się porównywać z Mielcem czy Stalową, nasi włodarze są za ciency a vice prezydent Brzezowski dyskutując z mieszkańcami, siedząc w dodatku TYŁem dobitnie pokazał brak kultury oraz to że z nikim w mieście się nie liczy.

 4. Aleksander Odpowiedz

  8 lipca 2016 at 20:15

  A ja mam pytanie ile kosztuja te prace koncepcyjne które własciwie sa do kosza, gdzie sa prawdziwe warianty przebiegu drogi.To co pokazano to sa wariacje na przebieg drogi z małymi kosmetycznymi zmianami.
  Postawa vice prezydenta Brzezowskiego bezcenna tylko do kabaretu i pokazujaca jak sie traktuje mieszkańców jak mnie juz wybrali czy powołali na stanowisko.

 5. Marko Odpowiedz

  8 lipca 2016 at 20:37

  W Szwajcarii działa bardzo sprawnie system referendalny i cos takiego zostałoby skierowane do głosowania.
  Mieszkancy sa za obwodnica ale z prawdziwego zdarzenia a nie tworu który tylko skomplikuje jeszcze bardziej ruch w miescie .
  Olbrzymi hałas, ekrany akustyczne które przypominaja ogrodzenia jak w obozach zamknietych ,spaliny – ołów to mamy otrzymać po wprowadzeniu drogi dalej w miasto.Nic absolutnie z pozostałych ogródków działkowych nie bedzie sie nadawało do jedzenia chyba że chcemy sie truc róznymi pierwiastkami które beda wydostawały sie z rur wydechowych. Odciecie dworca kolejowego od ulicy Kopernika to dopiero kwiatek

 6. Don Pedro Odpowiedz

  8 lipca 2016 at 20:56

  Kalinka, Kiełb… żal, żal, żal… Zapuszczacie miasto, ignoranci.

 7. Grześ Odpowiedz

  8 lipca 2016 at 21:04

  Vice Prezydent Brzezowski pokazał „klasę”, pokazał plecy i tył podczas wypowiedzi.Tak sie traktuje mieszkańców przeciez jestem „włodarzem”. Smutno mi że jestesmy tak traktowani.
  Koncepcja przebiegu drogi powinna zostać skierowana do kosza w czesci jest nie do przyjecia.

 8. cenzor Odpowiedz

  8 lipca 2016 at 21:44

  Jaka władza na czele z miłościwie nam panującym G.K takie i zachowanie wobec mieszkańców rodem z rynsztoka a fe, fe wstydu nie macie mości panowie, wam kury macać a nie rządami i polityką się zajmować za ponad dwa lata wybory panowie Kiełb, Kalinka, Motyka. OT cała prawda o Pisislamistach

 9. KAMIL Odpowiedz

  8 lipca 2016 at 22:17

  Jak Kiełb nie zamontuje wag wyłapujących przeciążone auta to rozjadą mu tą „obwodnice” w 3 lata. Poza tym za takie sprawy biorą się osoby nie mające pojęcia nawet o nazewnictwie. W miastach o zabudowie i zaludnieniu liniowym buduje się trasę średnicową. Coś jak DTŚ przez GOP. Jakby ktoś chciał robić obwodnice wszystkich terenów mieszkalnych to musiałby zrobić łuk aż pod Stale i gdzieś wpiąć się do Sandomierza za Wielowsią. Po pierwsze nie ma na to:
  - Zarezerwowanego pasa drogowego
  - Kasy na budowę i wykup
  - Ani jednej kartki dokumentacji

  Dlatego władza chcąc przed wyborami się czymś pochwalić zafunduje nam Sikorskiego/Sienkiewicza BIS dalej od centrum.

 10. mirka Odpowiedz

  8 lipca 2016 at 22:18

  Główny prezydent jest bardzo Ok, On czuje miasto i mieszkańców.Najlepszy Prezydent jakiego mamy od dawna takie jest moje zdanie.
  Mam mieszane uczucia co do vice Pana Brzezowskiego dzisiaj pokazał znów arogancje a moze tylko brak kultury i kompetencji.Strasznie sie ślizgał po temacie obwodnicy i jego zachowanie jest poniżej krytyki.
  Odnosnie tzw obwodnicy to temat jest żle prowadzony jak jakiś dyrektor w Rzeszowie moze twierdzic ze tylko takie rozwiazanie jest mozliwe do sfinansowania.Nie mozemy sobie pozwolic na tzw budowę dróg asfaltowaych w pole aby tylko polityk mógł sie pochwalić inwestycją.O takich inwestycjach powinny decydować mieszkańcy a nie politycy wg własnego upodobania.

 11. ewa Odpowiedz

  8 lipca 2016 at 22:24

  Obwodnica powinna przebiegać /o ile już/przez nieużytki poza działkami.Koszt wywłaszczenia działkowiczów będzie nie porównywalnie większy niż nieużytki.A poza tym -obwodnica w odległości 300m od bloków św,Barbary?Czy to normalne,chyba że obecnym władzom chodzi o podział działek na sektory i nie za długo sprzedaż pod markety.W naszym mieście tylko to się rozwija

 12. Jacek Odpowiedz

  8 lipca 2016 at 22:43

  Słabe przygotowanie prezentacji, brak ogłady vice prezydenta i zorientowanie w temacie pokazało miałkość tej koncepcji.Jako mieszkańcy płacimy niemałe pieniadze prezydentowii od spraw inwestycji a tak jest słabo przygotowany i forsuje pomysł który jest od poczatku nietrafiony – mieszkańcy go nie chcą.
  Moze wiecej rozmów z mieszkańcami i konsultacje.To my jestesmy pracodawcami i my płacimy cięzko zarobione pieniadze politykom. I oczywiscie więcej szacunku dla mieszkańców Tarnobrzega.

 13. zocha Odpowiedz

  8 lipca 2016 at 22:58

  Jestem mocno zaniepokojona pomysłami na niektóre inwestycje w Tarnobrzegu.
  Pomysł z tzw obwodnicą niewypał, wycinanie drzew i ogławianie to kolejna rzecz która mnie boli.
  Mamy tak zielony Tarnobrzeg a politycy wraz z urzednikami tną ile sie da i sadzą miniaturki a nie normalne drzewa.Nie chcemy tych karłowatych minaturek.A słupki pred urzedem miasta jak stały to stoją czekam az ktoś wybije sobie zeby na nich i wystapi o odszkodowanie od miasta.My jako podatnicy za to znów zapłacimy.

 14. Lama ra Odpowiedz

  8 lipca 2016 at 23:16

  Panowie politycy zajmijcie sie wybuchami za Wisłą od miesiaca całe przywisle nie moze spac szczególnie nad ranem.Tak jest co roku ,zwierzeta sie boją ptaki uciekają a mamy teren natura 2000.
  Obwodnica w takiej formie to tragedia dla działkowców, włascicieli domów i ogromne zanieczyszczenie miasta poprzez wprowadzenie ruchu tirów do ogródków działkowych. Myslcie o ludziach a nie o planach politycznych i czym mozecie sie wykazać aby was wybrać na nastepna kadencję.

 15. Maciek Odpowiedz

  9 lipca 2016 at 00:10

  Słusznie ktoś napisał że politycy chca nam zafundować Kopernika bis drogę równoległą oddalona o kilkaset metrów która tylko wprowadzi społeczne koszty i problemy.
  Potrzebna nam jest porzadna droga która bedzie omijała tą część miasta, bedzie prowadziła tiry do i przez machow strefę ekonomicznąj a nie rozbijała zieloną tkankę miasta.Już wycieli piekny skwer pod stację BP,
  dziwię się że ludzie nie podali ich do sadu za taką decyzję.Na zachodzie miasta się zazieleniają wraca moda na mie”szkanie w miescie ale pod warunkiem że jest zielone i przyjazne dla mieszkańców.A my sobie fundujemy ‘ala obwodnicę przebiegajacą przez miasto z hałasem i smrodem z rur wydechowych.Niech sie tylko o tym pomysle dowiedzą ekolodzy to nie zostawią suchej nitki na tym pomysle.Panowie bierzcie pomysły od madrzejszych a nie wprowadzajcie nam projektów które nie liczą sie z człowiekiem i środowiskiem.

 16. Robert Odpowiedz

  9 lipca 2016 at 10:23

  Po obejrzeniu relacji mam jeden wniosek:
  Droga obwodowa od wiaduktu na Stalową do ronda przy parku technologicznym ma szansę na poparcie obywateli ale odcinek od Orlenu przez działki do dworca PKP jest bez sensu niszczy zieloną strefę miasta dzieli niepotrzebnie teren i ludzi.Miasto powinno szukac innego rozwiazania aby się właczyc z ruchem poza terenem miasta od Np Ocic przy torach kolejowych przez tereny przemysłowe Machowa i strefy ekonomicznej.
  To najlepsze rozwiazanie i ludzie na debacie to wskazali.
  Cieszę sie że mamy tylu madrych i trzezwo myślących mieszkańców Tarnobrzega.

 17. Tbg Odpowiedz

  9 lipca 2016 at 11:06

  Każda nowa droga w mieście jest potrzebna gdyż obecnie przejechać w godzinach szczytu ul Sikorskiego to dramat. Z jednej strony protestuje kilkudziesięciu działkowców gdy kilka tysięcy osób mieszkających wzdłuż Sikorskiego siedzi cicho.

  • Robert Odpowiedz

   9 lipca 2016 at 11:17

   Drogi są potrzebne ale poza miastem a nie pomysł z kolejną równoległą do Kopernika.
   Działkowców nie jest kilkudziesieciu i nie mozna zabetonowac i zaasfaltowac miasta nowymi drogami.
   Powtarzam drogi tak ale poza miastem.Przy torach swietny pomysła ale na całej długosci Tarnobrzegu od Ocic az po strefe parku tachnologicznego.

   • Tarnowies Odpowiedz

    10 lipca 2016 at 12:56

    Od lasu to sie odp…c.

 18. Ines Odpowiedz

  9 lipca 2016 at 14:49

  Nie mam pojęcia jak władza miasta wyobraża sobie tą koncepcje:
  - droga przecina miasto, Mokrzyszów zostaje odcięty od Tarnobrzega – zostaje tylko droga przez wiadukt. Dociążona zostaje ulica 11 Listopada i Sienkiewicza i tak z dużymi problemami drożności na Stalowa Wolę. Do tego doszłaby jeszcze „obwodnica” z wpieciem do niej kolo wiaduktu i stacji kolejowej. Na „obwodnicy” musiałyby powstać przejscia dla pieszych: na działkach, Kamionce, przy stacji kolejowej tym samym ograniczenia prędkości. To ma być OBWODNICA MIASTA !!! Za 50 mln + odszkodowania. Czy w tym mieście nie da się zrobić porządnych dróg.Jeśli zrobimy ta śmieszna drogę to przez najbliższe kilkadziesiat lat nie dostaniemy pieniędzy na żadną obwodnice miasta z prawdziwego zdarzenia.

 19. dość arogancji władzy Odpowiedz

  9 lipca 2016 at 15:25

  Protest przeciwko planowanej budowie obwodnicy Tarnobrzega przez ogrody działkowe „Związkowiec”, „Kamionka” „Siarkowiec”, zabudowę jednorodzinną na osiedlu Miechocin i Zakrzów oraz drogi przez las „Zwierzyniec”.
  Protestujemy przeciwko planowanej budowie obwodnicy Tarnobrzega mającej przebiegać od ul. Sikorskiego przez:
  - Rodzinne Ogrody Działkowe „Związkowiec”, „Kamionka” i „Siarkowiec”,
  - tereny zabudowy jednorodzinnej na osiedlu Miechocin przy ul. Stanisława Orła, Przyjaźni i Porucznika Józefa Sarny, Czerwonego Krzyża,12 Października i okolicznych,
  - tereny zabudowy jednorodzinnej i gospodarstwa rolne na osiedlu Zakrzów.
  - sprzeciwiamy się również budowie drogi łączącej planowaną obwodnicę z ul. Fabryczną przebiegającą przez las „Zwierzyniec” obok o Rodzinnych Ogródków Działkowych „Wymysłów. ”
  Budowa planowanej od kilkudziesięciu lat obwodnicy miasta przebiegającej przez ww. tereny w obecnej sytuacji jest nieuzasadniona ze względu na ich intensywne zagospodarowanie przez działkowców oraz właścicieli gospodarstw jednorodzinnych. Poza oczywistą likwidacją wielu działek, spowoduje rozdzielenie tego największego w mieście kompleksu ogrodów działkowych na dwie części co oznacza jego dezintegrację i wiele kłopotów dla ich użytkowników a w szczególności:
  - znacznie utrudni lokalną komunikację pomiędzy miastem i ogrodami działkowymi „Związkowiec” i „Siarkowiec” a osiedlem Miechocin, ROD „Kamionka” oraz kompleksem garaży i lasem na Kamionce,
  - stanowić będzie źródło emisji spalin i hałasu dla całego kompleksu ogrodów działkowych, domów i gospodarstw położonych w bezpośrednim kontakcie z nowo projektowaną obwodnicą,
  - zniszczy cenne krajobrazowo i przyrodniczo tereny zielone miasta przeznaczone do rekreacji i wypoczynku,
  - doprowadzi do podziału wielu gospodarstw, pól, powodując niejednokrotnie barak możliwości lub nieopłacalność ich użytkowania, a tym samym spadek ich wartości.
  - obwodnica w proponowanym, bardzo krótkim wariancje może doprowadzić do zwiększenia natężenia ruchu na i tak zatłoczonej trasie Tarnobrzeg-Sandomierz. Tym samym oddali jeszcze bardziej od siebie te miasta zamiast tworzyć aglomerację co jest dla nich nieliczną szansą na rozwój.
  Lokalizacja Obwodnicy Tarnobrzega: http://nadwisla24.pl/wp-content/uploads/2016/07/PZT.pdf

  Społeczny Komitet Protestacyjny Przeciwko Budowie Obwodnicy Przez Ogródki Działkowe
  Oczywiście zapraszamy wszystkie chętne osoby do wyrażenia swojego protestu, działania społecznego i współpracy.
  Marcin Piasek
  Koordynator Społecznego Komitetu Protestacyjnego Przeciwko Budowie Obwodnicy Przez Ogródki Działkowe

 20. Zen Odpowiedz

  9 lipca 2016 at 19:31

  Ja wam ludzie powiem tyle – Kiełb i Kalinka to nawet przyzwoicie wyglądających słupków nie potrafią zamówić, za to wsadzą brzozy przy placu targowym, które pylą jak cholera i tym samym narażają zdrowie alergików. Chyba było szkoda paru złotych na zamówienie porządnych drzewek i chłopaki postanowiły wpaść do lasu i wykopać kilka brzózek. Jakby rzucili hasło, że trzeba grosza na przyzwoite drzewka to sam bym dał.
  Chłopaki – zajmijcie się póki co takimi sprawami jak brak normalnego kibla w centrum, popatrzcie na rynek jaką jest wizytówką tego miasta z obksurnymi pawilonami, a co do obwodnicy – wg mnie temat kompletnie nie przygotowany ale to już nic nowego, Chodzi o to żeby przykryć brak kompetencji i wykazać, że coś się robi tak jak to było z 1000 miejsc pracy. Dla przypomnienia link poniżej dla odświeżenia pamięci:

  http://www.echodnia.eu/podkarpackie/strona-glowna/art/9065779,powstanie-1000-nowych-miejsc-pracy,id,t.html

  Może powoli mieszkańcy powinni zastanowić się nad dokonaniami dotychaczaowej władzy w mieście. Wg mnie wygląda to bardzo mizernie.

 21. Zen Odpowiedz

  9 lipca 2016 at 19:39

  … do tego przypomnę, że w Polsce jest ustawa krajobrazowa porządkująca miasta z obskurnych reklam. Obecni nic w tym temacie nie robią, wręcz przeciwnie – zaczynają dalsze zaśmiecanie miasta reklamami (nowe duże bilbordy na Sienkiewicza i Sikorskiego). Po Kiełbie i Kalince to zostanie jedynie bród, smród i masa reklam.

  • Robert Odpowiedz

   9 lipca 2016 at 22:30

   Za sprawy inwestycji to chyba odpowiada vice prezydent Brzezowski i to sa jego kwiatki.

 22. Piotr Odpowiedz

  9 lipca 2016 at 22:44

  Po obecności widać było, że sami emeryci byli z działek…. bo im szkoda kawałka terenu… Nie będzie obwodnicy…. bo działkowcy zablokują ją…. będą się powoływać na zwierzyniec stawy i żaby…. a jak wybudują to cała sala będzie leżeć ale na Sobowie już….
  Powinni zrobić jak przy budowie stadionu w Gdańsku… tam też działkowcy blokowali budowę… wiecheć wyrównać teren i odkorkować miasto…. każdemu będzie źle…

  • Genzo Odpowiedz

   10 lipca 2016 at 12:44

   „Piotrze” – czy Ty człowieku upadłeś na rozum pisząc takie dyrdymały? Czy Ty człowieku rozumiesz, że wg. tej „koncepcji” zostaną wysiedlone rodziny, a ich domy zostaną zburzone? A kto ma pokryć odszkodowania? Zadłużone miasto, które „nie może realizować nowych inwestycji”? Życzę Tobie, abyś się postawił w takiej sytuacji jak rodzin, które mogą zostać skrzywdzone przez zaślepienie grupki (pseudo)rządzących miastem.

   • Piotr Odpowiedz

    17 lipca 2016 at 21:43

    fakt… masz rację… lepiej nic nie robić…. bo po co….

 23. cenzor Odpowiedz

  9 lipca 2016 at 22:54

  Dla przypomnienia obecnej władzy jak robiła wcześniejsze inwestycje w TBG gdy prezydentem był p. Dziubiński z ramienia PISu: wiadukt na ul. Sienkiewicza brak koncepcji, fuszerka, rondo przy jego zjeżdzie kto to wymyslił dzięki czemu ulica zakorkowana w dni targowe już od Mokszyszowa a miało tyć tak pięknie, remont skrzyżowania Sikorskiego, Kopernika, Wyspiańskiego to juz za Kiełba, sygnalizacja tam to totalna porażka i wy bierzecie się za budowę bis Sikorskiego? ale musicie coś wykarzać bo do tej pory to tylko wyszła wam sławetna jajecznica.

 24. Tropiciel idiotologii Odpowiedz

  9 lipca 2016 at 23:15

  Po oglądnięciu „konsultacji” nasuwają mi się takie wnioski

  -jest zgoda mieszkańców na trasę obwodową za wyjątkiem odcinka: dworzec PKP-Sikorskiego
  -nie można nazwać tego spotkania „konsultacjami” skoro władza w osobach przewodniczącego Kalinki i wiceprezydentów słuchała mieszkańców a ich nie słyszała, dodatkowo szantażując ich wizją przepadku pieniędzy na tą drogę.
  -czy zauważacie rażący dysonans?: z jednej strony pani referentka mówiła o niemożności pozyskania 50mln zł w przypadku innej koncepcji trasy(tj w odniesieniu do postulatu mieszkańców zmiany zaledwie początkowego jej fragmentu)a sama przedstawiła kilka koncepcji jej przebiegu :-) czyli pokazując że katalog jest niezamknięty

  -Koncepcja miasta jest kompletnie nieprzygotowana – pan Kalinka (i wiceprezydenci} uciekał od rozmowy o pieniądzach, choćby orientacyjnych, i twierdził, że rozmowa o kosztach jest pomyłką bo dopiero przetarg pokaże o jakich kosztach mówimy(wskazywał na niższe ceny uzyskiwane w przetargach :-) )i jednocześnie nie był w stanie „usłyszeć” postulatu przerobienia wariantu początkowego z uwzględnieniem Ocic który (na logikę i wg mieszkańców) byłby sporo tańszy
  -z powyższego wynika że „konsultacja” w rozumieniu obecnych władz miasta znaczy :”zamknąć gęby ,klamka zapadła,proście indywidualnie a coś będzie wam dane” lecz droga obwodowa musi być taka jakiej chce władza?

  • Robert Odpowiedz

   9 lipca 2016 at 23:27

   Do tych samych wniosków „doszedłem” na spotkaniu.

 25. mieszaniec Odpowiedz

  10 lipca 2016 at 02:23

  Protestujmy!Cokolwiek by się budowało lub działo to protestujmy a nawet jakby nic się nie działo to też protestujmy bo nic się nie dzieje! Od prawie 40 lat przebieg drogi jest mniej więcej taki sam ale przecież działkowicze ani właściciele domków nie wiedzieli jak budowali. Jak można być taki hipokrytą?Nowa droga to przede wszystkim nowe tereny które można przeznaczyć pod nową zabudowę zwłaszcza usługowo produkcyjną której tak bardzo w mieście brakuje . Mimo,że z pomysłami miejskich rządzących nie zawsze się zgadzam to mam nadzieje, że uda się im ten pomysł wreszcie zrealizować.

  • Mieszkaniec osiedla Odpowiedz

   11 lipca 2016 at 13:54

   To zagospodaruj najpierw te puste budynki które straszą banerami „wynajmę”… potem pogadamy, czego brak w mieście. Co chwilę powstaje nowy obiekt, tylko nikt działalności nie chce prowadzić. W koło Macieju to samo: delikatesy centrum, biedronka, pepco i rossman. Sieci komórkowe i kebaby.

   Pomysł z budową obwodnicy jest tak głupi, że aż śmieszny. Dziwię się, że rządzący miastem wystąpili z takim projektem nawet się nie zastanawiając co powiedzą. Czyżby ktoś sabotował Prezydenta???

 26. Marta Odpowiedz

  10 lipca 2016 at 09:53

  Mamy juz pusty Park przemysłowy, puste tereny w Machowie to wykorzystajmy a nie fundujmy nowych terenów w miescie pod produkcję. Ludziom w miescie ma sie mieszkać komfortowo i wygodnie a nie z obwodnicą za oknami i smrodem spalin.Juz wczesniejsze władze zafundowały nam drogi wiadukt pod którym jedzie dziennie kilka pociagów , wielki i drogi stadion z mega trybunami znów przerost formy nad trescią z klepiskiem z kostki podczas upałów nie da sie tam przejsć, najbrzydszą kostkę na rynku, ściezkę rowerową przy machowskiej gdzie wdychamy spaliny od tirów.Punk widokowy na przywislu ustawiony miedzy drzewami z którego nic nie widać bo musielibysmy wyciąc pół skarpy wislanej zresztą juz zdewastowany przez meneli i pijaczków bo starzy miejskiej nie chce sie tam pojawiać.
  Mamy nowy dworzec PKS gdzie połowe przewożników nie może wjechac bo prywaciaż pewnie chce wysokie opłaty i odciął osiedle przywisle komunikacyjnie pytamy sie gdzie jest vice od spraw inwestycji jak dba o nas jako mieszkanców i jak sa wydawane nasze pieniadze.
  Obwodnica powinna obiegać miasto a nie wprowadzac tiry do srodka miasta.zaproponowany przebieg od Sikorskiego do stacji PKP jest nie do akceptacji przez mieszkańców. Mozna to wszystko madrze zaplanowac tylko trzeba słuchac ludzi, którzy nie są juz tak ulegli jak podczas wczesniejszych kadencji.

 27. Tarnowies Odpowiedz

  10 lipca 2016 at 12:49

  Pewnie swinie z urzedu maja dzialki I tetereny za ktore dostana ogromne pieniadze. I dlatego tak chca tej niby obwodnicy. Wisla w zdluz walu przez Dzikow tam gdzie mieszkaja niech sobie zrobia. Od lasu to funk off prosiaki

 28. Jerzy Odpowiedz

  10 lipca 2016 at 14:19

  Obecny plan przebiegu obwodnicy to nonsens.Trzeba brać przykład z innych miast i powinna przebiegać przez tereny byłej Kopalni Jeziórko i TSSE a nie koło osiedli mieszkaniowych i ogródki działkowe.

 29. Ede Odpowiedz

  10 lipca 2016 at 14:33

  A dlaczego nie było Kiełba?

 30. wels5 Odpowiedz

  10 lipca 2016 at 15:49

  Byłem na tym spotkaniu. Oprócz jednego nawiedzonego /no i wiceprezydenta/ wszyscy pozostali uczestnicy byli przeciwni.

 31. Wojtek Odpowiedz

  10 lipca 2016 at 16:36

  Koncepcja budowy tej drogi totalnie nieudolna. Teraz mamy XXI wiek a nie lata 80 poprzedniego systemu. Teraz miasta dbają o tereny zielone, o miejsca do wypoczynku i rekraacji a nie betonuja miasta w nieskończoność. Teraz drogi wyprowadza się poza miasta, buduje się obwodnice miast. Dba się o mieszkańców by żyło się im przyjemnie. Mamy przemysłowy Machów, z jedną drogą wyjazdową. Pomysły naszej władzy i urzędnicze fantazje są nie do przyjęcia – zróbcie coś ale coś mądrego i korzystnego dla mieszkańców ! DROGA JEST POTRZEBNA ALE NIE PRZEZ MIASTO, wybudowana kosztem mieszkańców, działkowiczów.

 32. Ello Odpowiedz

  10 lipca 2016 at 19:45

  obwodnica biegnąca zakosami przez miasto ??? to szajba jakaś

  • Mieszkaniec osiedla Odpowiedz

   11 lipca 2016 at 13:49

   Oj tam szajba. A sukces w postaci pięknego placu targowego widziałeś??? Porażająca architektura, doprawdy:)))

 33. Stan Odpowiedz

  10 lipca 2016 at 22:52

  Piotrze. I ty kiedyś będziesz stary i ty także trafisz do Sobowa albo na jakąś inną tego typu „łąkę”. A poza tym jakby tobie ktoś wyburzył dom albo zaorał
  pielęgnowany latami ogród to innym głosem byś mówił. Wyrażanie się z pogardą o starszych ludziach i ich „kawałkach terenu” świadczy o tobie samym.

  Natomiast co do meritum tematu tej niby-obwodnicy to planowaną w tym zarysie inwestycję można by porównać do budowy parkingów przyblokowych w latach 70-tych. To, że ówczesnym „twórcom” zabrakło wyobraźni ( bo przecież nie terenu) można jeszcze jakoś wytłumaczyć. W tamtym ustroju nawet jeśli ktoś myślał o 30-40 lat do przodu to nikt go albo nie słuchał albo nie wierzył, że nadejdą czasy kiedy w mieście będzie tyle samochodów. Ale teraz ??? Tak trudno naszej władzy pojąć to co mówią mieszkańcy: to kolejna miejska droga, która niczego nie poprawi a zniszczy bardzo dużo!!! Ja również odnoszę wrażenie, podobnie jak ktos powyżej, że władze miasta chcą na siłę coś wybudować aby tylko sie wykazać jakąś inwestycją. A to, ze to będzie kolejny bubel, niewypał totalny to już decydentów nie obchodzi. Liczy się sztuka, oczywiście przez bardzo małe „s”.
  Hmmmm….konsultacje. Czy aby na pewno? A jeśli tak, to władza otrzymała odpowiedź z sali nader czytelną. Teraz zobaczymy na ile się liczy z głosem i wola swoich mieszkańców.

  • Marta Odpowiedz

   10 lipca 2016 at 23:14

   Piękna i mądra wypowiedż Stana na post Piotra.Dziekuję

  • Piotr Odpowiedz

   17 lipca 2016 at 21:49

   oczywiście będę stary… i mnie zakopią… taka kolej rzeczy… kupiłem tam właśnie działkę nie wiedzą o planowanej inwestycji… widać sprzedający coś wiedział i się pozbył ziemi za dość sporą kasę… i co mam płakać… liczę na to, że miasto w jakiś sposób zrekompensuje nam straty…. a i nie liczę na wielkie sumy ale na danie nam trenu w innym miejscu… takie jest życie… stojąc w miejscu nie ruszy się nic….

 34. loleks Odpowiedz

  11 lipca 2016 at 11:50

  gratuluję tym co na swojego reprezentanta wybrali tego niesamowitego Piaska.poraża inteligencją i ogładą i ten żar w oczach.kiedyś i on zostanie tu prezydentem :)

 35. Mieszkaniec osiedla Odpowiedz

  11 lipca 2016 at 13:47

  Obecne władze Tarnobrzega są najgorszymi, jakie pamiętam, choć wydawało się, że trio panów Dziubińskiego, Stasiaka i Michalika będzie nie do pobicia.
  To nie pierwszy raz kiedy nowym władzom nic nie „wychodzi”. Pusty park techn. o którym już mieszkańcy pisali, buta w sprawie oświaty i wsadzenie na stołek naczelnika oświaty nauczycielki, której jedyną zasługą było to, że jako „dziennikarka” szkalowała byłego prezydenta i z Piaskiem chodziła po domach z ulotkami Grzegorza Kiełba. Wreszcie powrót pani Basi Zych na stanowisko dyrektora zakładu pięlęgnacyjnego – tak się po cichu załatwia pracę „swoim”. No i jeszcze uczynienie pana Jędrala, tak „krzywdzonego” przez Mastalerza kierowcą prezydenta…W mieście aż huczy od plotek kogo teraz przeniesie Pan Prezydent z Urzędu do jednostek podległych – w tym do MOPRU:)
  Nikt by się nie odzywał, gdyby chociaż jedna obietnica wyborcza została spełniona. A tu nic, nic, nic. Dno i kilometry mułu – i pożywka dla ludzi których jedyną umiejętnością jest bicie piany, jak pan Piasek, który nawet ofiarowanej pracy państwowej (czy się stoi…) nie potrafi utrzymać.
  Wstyd panowie, jak wtedy gdy na Marczaka pod oknem mieszkańców chcieliście wybudować nowy blok z dwoma parkingami i piekarnią. Wstyd.Jak wtedy gdy bez powodu chcieliście zlikwidować przedszkole na Przywiślu. Do rządzenia to trzeba mieć nie tylko chęci ale i umiejętności.

 36. realista Odpowiedz

  11 lipca 2016 at 14:43

  NIE SŁUCHACIE LUDZI = SKOŃCZYCIE JAK EKIPA MASTALERZA.

 37. loleks Odpowiedz

  11 lipca 2016 at 14:51

  już gorszego od mastalerza nie będzie.
  otoczonego klakierami z których sam się naśmiewał,że to idioci.

 38. Ewa Odpowiedz

  11 lipca 2016 at 18:26

  Dyskutujemy tu o reakcjach na proponowane warianty obwodnicy. Jeśli komuś brakuje argumentów, bo serwuje wycieczki personalne i rzucanie błotem, to może niech poszuka jakiejś wiedzy merytorycznej.A jak się chce podczepić do czegokolwiek byleby rzucać błotem, to niech uważa żeby nie przeszarżował.

 39. Tarnowies Odpowiedz

  11 lipca 2016 at 19:10

  Od lasu wara bo Wam zaoram ta obwodnice.

 40. Kuba Odpowiedz

  11 lipca 2016 at 20:55

  I od ogródków działkowych też wara!!!

  • Tarnowies Odpowiedz

   11 lipca 2016 at 21:21

   A na dzialkach zasadze zboze

 41. Kuba Odpowiedz

  11 lipca 2016 at 23:05

  Mnie osobiście najbardziej zbulwersowało to ze jak podczas konsultacji ludzie
  zaczęli zwracać wiceprezydentowi Brzezowskiemu uwagę żeby się do nich odwrócił twarzą to tego nie zrobił.

  • Mirek Odpowiedz

   12 lipca 2016 at 07:14

   Na brak kultury nic nie poradzisz , gość powinien zafundować sobie lekcje dobrego wychowania.

 42. Kuba Odpowiedz

  12 lipca 2016 at 14:58

  To chyba nie tylko brak kultury ale wyrazenie „szacunku” dla zgromadzonych.

 43. frtyff Odpowiedz

  12 lipca 2016 at 17:12

  Mam pytanie techniczne, dlaczego to nagranie ciągle przerywa, zawiesza się i czy musi być aż tyle reklam. Nie da się tego oglądać!

 44. UAB Odpowiedz

  14 lipca 2016 at 13:32

  Jaki Prezydent taka obwodnica…. Kiełba pakuj manatki i bierz tych swoich przy..ów, d..ą stojących do ludzi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>