Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Powstanie centrum wspinaczkowe ze ścianką o max wysokości 18 metrów (video)

Lipiec 20, 2016 2:20 PM

Tarnobrzeg przygotowuje się do budowy ścianki wspinaczkowej. To realizacja jednego z projektów budżetu obywatelskiego 2016 roku, w ramach którego powstanie budynek o wartości około 500 tysięcy zł.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent przedstawił koncepcje budowy ścianki, przygotowaną przez projektantów z Krakowa, którzy notabene, również się wspinają. Budynek który powstanie obok hali sportowej MOSiR o obrysie 10 m na 10 m, ma mieć max 20 metrów wysokości, przy czym sama ścianka będzie miała max 18 metrów wysokości.

Na górze zaprojektowano tzw. świetlik, który zapewni naturalne oświetlenie ścianki, dodatkowo wspomagane przez sztuczne oświetlenie. Jedna z zewnętrznej elewacji ścianki od strony parkingu przy hali, również może zostać wykorzystana do wspinania.

Koszt budowy samego obiektu wyniesie około 500 tysięcy złotych. – To koszt bez wyposażenia w uchwyty wspinaczkowe – wyjaśnia prezydent. – Mam nadzieję, że będzie to sztandarowy obiekt, którym będziemy mogli się pochwalić – dodał.

Obiekt ma powstać jeszcze w tym roku, w przyszłym zaś zostanie doposażony.

video od 14:40

13 Responses to Tarnobrzeg: Powstanie centrum wspinaczkowe ze ścianką o max wysokości 18 metrów (video)

  1. Dorian Odpowiedz

    20 lipca 2016 at 15:37

    bardzo ładny projekt. budynek upiększy miasto.

  2. cenzor Odpowiedz

    20 lipca 2016 at 22:13

    a te 1000 miejsc pracy to na tej ściance?

  3. Rycho Odpowiedz

    20 lipca 2016 at 22:22

    Tylko po co to komu? Pół miliona za ściankę wspinaczkową, bez sensu. Jaka kwota na inwestycję była zapewniona w budżecie obywatelskim, ktoś wie?

    • Dorian Odpowiedz

      21 lipca 2016 at 13:47

      lepsze to niż budki dla jerzyków-chyba najbardziej spektakularnie wywalone w błoto pieniądze, zaraz obok tej altany na Skalnej z lunetą przez którą widać kawałek krzaków za Wisłą.

      • szary Odpowiedz

        21 lipca 2016 at 16:53

        Ściankę, budki dla ptaków, PiS, Dudę, posłów czy radnych wybrali mieszkańcy tego kraju. Nie jedna osoba. A czy się to Tobie podoba czy nie to inna sprawa. Taki kraj. Wszystkich nigdy nie zadowolisz.

  4. Matrix Odpowiedz

    20 lipca 2016 at 22:59

    Yes, yes, yes! miejsca pracy, park w Zakrzowie zakorkowany przez inwestorów, w przedszkolach dodatkowe etaty wychowawcze i ta ścianka jako kwiatuszek do wymienionych wcześniej. Tak wygląda cała kadencja miernego Kiełba!

  5. Głosowałem na G. Kiełba Odpowiedz

    21 lipca 2016 at 09:19

    Dobrze wybrałem !

  6. ccc Odpowiedz

    21 lipca 2016 at 09:31

    na co komu scianka wspinaczkowa?dla ilu osob ona bedzie sluzyc? na klub siarka nie bylo pieniedzy a tu prosze 500tys wyrzucone w bloto

  7. Ludzie wybrali to tak będą mieli Odpowiedz

    21 lipca 2016 at 10:56

    To projekt finansowany w ramach budżetu obywatelskiego ludzie głosując zdecydowali o budowie tej ścianki tak jak co roku . Lepsze to niż niedoszłe oświetlenie dla piłkarzy za ponad milion złotych.

    • hm Odpowiedz

      22 lipca 2016 at 08:00

      Stadion nie tylko piłkarzom służy gamoniu.

  8. olo3 Odpowiedz

    21 lipca 2016 at 21:32

    Tego gościa już nie ma i nie będzie więc po co go przywoływac. jest nowy włodarz, który naobiecywał cudów a jedyne co potrafi to wydawać pieniądze na zabawę. Ludzie chcą pracy i chlena!!!

  9. DAE Odpowiedz

    22 lipca 2016 at 22:52

    Co do ścianki jestem za, ale czy wspinać się będzie można w środku?? w tym kominie??? no to suuuuperrrr