Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ulicami Tarnobrzega przeszedł VII Orszak Trzech Króli (fotoreportaż)

Styczeń 6, 2018 10:08 PM

Ulicami Tarnobrzega przeszedł dziś po raz siódmy Orszak Trzech Króli. Hasło tegorocznego orszaku „Bóg jest dla wszystkich – wszyscy do stajenki” było odpowiedzią na słowa papieża Franciszka: „Zatem naszą największą chlubą będzie posiadanie jako Ojca takiego Boga, który nikogo nie faworyzuje, który nikogo nie wyklucza, lecz otwiera swój dom dla wszystkich istot ludzkich, począwszy od ostatnich i dalekich, abyśmy jako Jego dzieci nauczyli się wzajemnie pocieszać i wspierać”.

Mieli do pokonania wiele kilometrów, prowadziła ich gwiazda betlejemska, wędrowali do Betlejem gdyż prorocy przepowiedzieli, że urodził się tam król żydowski. Mędrcy odnaleźli Jezusa w stajence, oddali mu pokłon oraz złożyli dary: Kacper ofiarował kadzidło – symbol boskości, Melchior – złoto, symbol władzy królewskiej, a Baltazar – mirrę, zapowiedź męczeńskiej śmierci.

Na pamiątkę Trzech Mędrców którzy udali się do Betlejem, aby oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi Chrystusowi w kościele katolickim obchodzone jest święto Objawienia Pańskiego. W tym dniu ulicami 644 miejscowości w kraju i 16 poza granicami Polski przeszły barwne orszaki. W sumie uczestniczyło w nich około 1 mln osób. Święto Trzech Króli kończy trwające od wigilii obchody święta Bożego Narodzenia i rozpoczyna karnawał, który potrwa aż do Wielkiego Postu.

W Tarnobrzegu grupy orszakowe spotkały się na Placu Bartosza Głowackiego by wspólnie pomodlić się i kolędować. Kolejny już raz przedstawicielki portalu dolinasmaku.eu oferowały pyszne szczodraki. Całkowity dochód ze sprzedaży bułeczek przekazano na rehabilitację Piotrusia i Karolka Rzepeckich. W ramach akcji zebrano 3785,59 zł.

foto: Piotr Morawski

3 Responses to Ulicami Tarnobrzega przeszedł VII Orszak Trzech Króli (fotoreportaż)

 1. Stach Odpowiedz

  6 stycznia 2018 at 22:40

  A co tam W. W. – dziennikarka robi? To ja już wolę Belzebuba jako jednego z chyba 4 króli jak to mówił jeden z intelygentnyh posłów N. Dobrze, że mnie tam nie było. Obłuda.

 2. Cysorz Josef Odpowiedz

  7 stycznia 2018 at 13:36

  Panie Stachu cóż się dziwić – to, że Pani Wioletka ostatnio często gości na fotografiach m.in. Pana Piotra to tylko i wyłącznie wsparcie koleżanki po fachu :)

 3. Niech mu gwiazda pomyślności nigdy nie zagaśnie Odpowiedz

  7 stycznia 2018 at 15:12

  KAMIL STOCH ! KAMIL STOCH ! KAMIL STOCH ! KAMIL STOCH !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>