Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Miasto pożyczy 25 mln zł na inwestycje w zamian za udziały w Tarnobrzeskich Wodociągach

Styczeń 26, 2018 3:40 PM

Radni Tarnobrzega jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą projektu współpracy miasta z Polskim Funduszem Rozwoju. Projekt ten zakłada pożyczenie miastu 25 mln zł, w zamian za czasowe zbycie pakietu udziałów w miejskiej spółce Tarnobrzeskie Wodociągi.

Spółka Tarnobrzeskie Wodociągi jest obecnie w 100% własnością Tarnobrzega. Jej przychody zbliżają się do 20 mln zł rocznie. W założeniach transakcji miasto sprzeda nie więcej niż 25 000 udziałów w spółce (47,33%) i uzyska co najmierniej 25 mln zł z tej transakcji. Utrzyma więc przez cały czas kontrolę w przedsiębiorstwie.

Umowa sprzedaży będzie jednocześnie zawierać klauzulę wykupu całości udziałów przez Tarnobrzeskie Wodociągi w okresie 20 lat od zawarcia umowy. Stąd po zakończeniu transakcji Tarnobrzeg będzie znów 100% właścicielem kapitału.

Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na inwestycje drogowe ulic przy Jeziorze Tarnobrzeskim oraz na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Machowie.

*******************************************************************************************************************************************************************************************

PFR realizuje Pakiet dla Miast Średnich, który jest elementem tzw. Planu Morawieckiego, mającym na celu przyspieszenie inwestycji w nowoczesną infrastrukturę polskich samorządów. Rolą PFR jest prowadzenie konsultacji z jednostkami samorządu terytorialnego dotyczących możliwości sfinansowania ich potrzeb inwestycyjnych. W naborze do programu wzięło udział 147 jednostek samorządu terytorialnego, zgłaszając 270 potrzeb inwestycyjnych.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

CZĘŚĆ 1 – od 1:02:00

CZĘŚĆ 1

CZĘŚĆ 2 – do 00:33:54

CZĘŚĆ 2

9 Responses to Tarnobrzeg: Miasto pożyczy 25 mln zł na inwestycje w zamian za udziały w Tarnobrzeskich Wodociągach

  1. Nad wami Odpowiedz

    27 stycznia 2018 at 07:34

    oby nie zrobiono jakiegoś przekrętu, jak z ciepłowniami w Tarnobrzegu, które generują większe zyski w jeden rok niż ich sprzedaż

    druga strona medalu jak w wodociągach sa takie zyski to dlaczego zwykli pracownicy (robotnicy) skarżą się na pensje

  2. Mig Odpowiedz

    27 stycznia 2018 at 19:22

    Pożyczone pieniądze i zastaw na udziałach w wodociągach czyli zadłużanie miasta. Następcy zostanie tylko sznur. Ale ten kiełb to kanalia!

    • Stach Odpowiedz

      27 stycznia 2018 at 20:29

      Poczytaj o odpowiedzialności Spółek z o. o. – to nie wpływa na zadłużenie miasta!

  3. Anka Odpowiedz

    28 stycznia 2018 at 10:12

    To się nazywa zadłużanie miasta… :( następco, masz przechlapane

  4. R0mano Odpowiedz

    29 stycznia 2018 at 08:47

    A zarobki w wodociągach dno

  5. rudy Odpowiedz

    29 stycznia 2018 at 08:55

    zarobki to dno i wodorosty

  6. lolo Odpowiedz

    29 stycznia 2018 at 13:27

    ciekawe w czym utopią kolejne miliony na inwestycje ?
    na wiadukt ? na stadion ? czy na co ?
    zapewne na coś z czego uszczknie królik i znajomi królika.
    mieszkańcom z tego tytuły przyjdzie tylko wyższe rachunki za wodę i kanalizację płacić by oddać 25 kolejnych zmarnowanych milionów.

  7. mądry Odpowiedz

    29 stycznia 2018 at 14:23

    Mądrze było by te 25mln przeznaczyć na wkład własny i zainwestować w jezioro i okolicę ze 100mln złotych. Wydać 25mln każdy g. potrafi, spłacać będziemy wszyscy. Gdyby nasz wspaniały prezydent nie zerwał koalicji z PiSem może by wspólnie zrobili coś dobrego dla miasta a przez głupio prowadzoną polityczkę prezydenta i jego mentorów tracą mieszkańcy i całe miasto.

  8. TBG Odpowiedz

    29 stycznia 2018 at 18:00

    Politowanie dla Dziennikarzy, którzy jak cielęta przepisują wszystko co Kiełb pier…i. Ludzie przecież to jest zadłużenie o 25 mln złotych!!! W dobie środków unijnych nie pozyskuje kiełb ich tylko zadłuża miasto. To że nie ma czym zastawić z mienia gminy to zastawia ok 50 % udziałów (czyli połowę) wodociągów. Nieudacznik do entej! Naprawdę dziennikarze nie macie swojego rozumu??! Czy jak kiełb Wam powie, że ściągnął zarządce komisarycznego dla dobra miasta to też tak przepiszecie?? aż tak mierny poziomy prezentujecie? Nikt nie był w stanie prostego artykułu wypierdzieć, że miasta zadłuża się o 25 mln zł??!! Czy się po prostu boicie nieobliczalnego kiełba ze swoja kociubową??!!