Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

LZS Jadachy – Siarka II Tarnobrzeg 2:1. Podopieczni trenera Wolana bliscy awansu do okręgówki (fotoreportaż oraz video HD)

Maj 19, 2018 11:05 PM

Rezerwy Siarki Tarnobrzeg przegrały w Jadachach z miejscowym LZS-em 1:2 w meczu 24. kolejki A klasy. Dzięki wygranej zespół Tomasza Wolana umocnił się na pozycji lidera A klasy.

W składzie rezerw Siarki zagrali przede wszystkim juniorzy, których wsparło trzech zawodników z pierwszej drużyny, Michał Bierzało, Cezary Kabała oraz bramkarz Krystian Krupa.

Na sześć kolejek przed końcem sezonu pierwszy w tabeli LZS Jadachy ma 64 punkty, plasujące się na drugim miejscu rezerwy mają zaś trzy punkty mniej. Jutro (niedziela) swoje mecze w bieżącej kolejce rozegrają trzeci w tabeli Transdźwig Stale (56 pkt) z Jeziorakiem Chwałowice oraz Wisan Skopanie (53 pkt) z Koniczynką w Ociach. Bezpośredni awans wywalczą dwie pierwsze drużyny, trzecią zaś czekają baraże.

LZS JADACHY – SIARKA II TARNOBRZEG 2:1 (1:1)

0:1 – Michał BIERZAŁO 34′
1:1 – Michał BIERZAŁO 39′ (s)
2:1 – Marcin WOLAN 86′

Już w środę 23. maja, na stadionie w Tarnobrzegu rezerwy Siarki zmierzą się z Karpatami Krosno (III liga) w półfinale PP na szczeblu wojewódzkim. Mecz rozpocznie się o godzinie 17. – Dla tych kibiców, którzy nie będą mogli tego dnia być na stadionie w Tarnobrzegu planujemy przeprowadzić transmisję na żywo z tego spotkania.

W drugim półfinale lider IV ligi podkarpackiej Sokół Sieniawa podejmie lidera III ligi w grupie 4 czyli Resovię.

foto&video: Agnieszka Nycz

9 Responses to LZS Jadachy – Siarka II Tarnobrzeg 2:1. Podopieczni trenera Wolana bliscy awansu do okręgówki (fotoreportaż oraz video HD)

 1. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  20 maja 2018 at 01:07

  Ja nie uważam, że mecz przegrany został frajersko, bo Jadachy też miały swoje okazje i taktykę, i wygrały zasłużenie.
  Jednak mam nadzieję, że to zwycięstwo nie smakuje im tak słodko, jakby to miało miejsce w sytuacji uczciwego pokonania rezerw Siarki.
  Przede wszystkim, tego meczu dzisiaj w ogóle nie powinno być, a powinien się on odbyć jutro. W czwartek rezerwy w prawie identycznym składzie grały finał Pucharu Polski, który trwał ponad 120 minut + rzuty karne i zakończył się chyba około 19:30. Na regeneracje nie było nawet 2 pełnych dni i dzisiaj chłopcy musieli grać pełne 90 minut, gdyż nie było szans na wsparcie z pierwszej drużyny, która grała drugoligowy mecz w Łodzi. To jest kpina i skandal, a sprawa nadaje się wręcz do Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN, bo ryzykowane było tu zdrowie młodych zawodników. Poza tym tak się nie traktuje zwycięzców regionalnego pucharu. I nie, przełożenie meczu na niedziele nie byłoby faworyzowaniem Siarki, granie go w sobotę zaś to była bezspornie dyskryminacja naszych rezerw. Zrozumiałbym jeszcze jakby cała kolejka A-klasy odbywała się w sobotę, jednak jest właśnie na odwrót – wszyscy grają właśnie w niedzielę. Decyzja Jadachów by grać z Siarką właśnie w sobotę, mimo że zasadniczo wszystkie mecze ligowe grają oni w niedziele, była celowa – chodziło o to, by czasami ktoś z pierwszej drużyny nie wsparł rezerw. Wszystko się udało, zwycięstwo jest, ale nie macie się z czego cieszyć Panowie, bo zachowanie Waszego klubu uczciwe nie było.
  W ogóle tak się zastanawiam, czy nie istnieje jakiś minimalny okres przerwy między zawodami pucharowymi a ligowymi? Bo idąc tym tokiem, to równie dobrze mogliśmy grać z Jadachami nawet w piątek, mimo czwartkowego meczu z dogrywką i karnymi.
  I mniejsze pretensje niż do Jadachów (każdy w końcu walczy o swoje, nawet w nieetyczny sposób), mam do Podokręgu Stalowa Wola, którego członkowie w czwartek wręczali naszym zawodnikom puchar. Byli w Gorzycach, widzieli ile zdrowia kosztował zawodników obu ekip ten mecz. Wiedzieli też, że ligowe starcie z Jadachami zaplanowane jest na sobotę. Jedna decyzja podjęta z urzędu i termin zostałby zmieniony na niedzielę. Jadachy nie poniosłyby żadnej szkody, poza tym, że miałby możliwość pokonania prawdziwego zespołu, a nie chłopaków, którzy nawet nie mogli przeprowadzić pełnej odnowy biologicznej po ciężkim finale. Poza tym fakt, że mecz finałowy był rozgrywany dopiero 17 maja w czwartek to też wina Podokręgu, gdyż mógł termin półfinału i finału na szczeblu Podokręgu Stalowa Wola ustalić dużo wcześniej. Co więcej, termin 17 maja był niezgodny z regulaminem bowiem jak stanowi ten dokument, puchary okręgowe muszą być zakończone do dnia 15 maja. Skoro więc Podokręg sam nie dopełnił swojego obowiązku (właściwie to nic takiego się nie stało, że finał był dwa dni po terminie), to powinien zadbać o usunięcie wszelkich innych negatywnych skutków swoich niedociągnięć – a takim była konieczność rozgrywania przez Siarkę II meczu ligowego w sobotę, kiedy nawet nie minęło 48 h od zakończenia meczu pucharowego.
  Co do półfinału z Karpatami, również nie podoba mi się bierność klubu, bo powinniśmy wystąpić do Podkarpackiego ZPN o przesunięcie półfinału. Gramy o tej samej porze w Jastrzębiu, znowu drużyny będą musiały się rozdzielić i znowu rezerwy mogą na tym stracić. W II lidze gramy o PJS, ale w pucharze również jest coś do ugrania – nie tylko trofeum i medale, ale także nagroda pieniężna oraz możliwość gry w centralnym PP, gdzie można trafić na zespół z ekstraklasy. Nic by się nie stało, gdybyśmy 23 maja zagrali z Jastrzębiem, a 30 maja lub 6 czerwca – półfinał z Karpatami. No ale co ja tu się będę wymądrzał, niektórzy wiedzą lepiej, trochę się po prostu obawiam, że wyjdziemy na tym tak jak z Jadachami, bo nikt nie zadba o nas interes, jeśli nam na tym nie będzie zależało.
  Pozdrawiam kibiców i sympatyków Siareczki 😉

 2. awans i spadek Odpowiedz

  20 maja 2018 at 07:37

  Niech się nacieszą Wolan już nie gra tak jak wcześnie bramkarz kawał drewna i co drugi strzał to powinien być gol ale go obrońcy ratowali szkoda samobója bo to 3 punkty dało ale gra się dalej.

 3. Novak Odpowiedz

  20 maja 2018 at 09:04

  30 tys. czeka na Siarkę II za zdobycie pucharu i to jest priorytet dla kibiców i miasta – historię tworzą sukcesy a nie pojedyncze porażki

 4. Jadaszanin Odpowiedz

  20 maja 2018 at 10:20

  Wystarczyło grać półfinał z Jadachami w pierwotnym terminie A nie przekładać tak by grał 1 zespół. Wtedy to Jadachy grałyby we czwartek w finale i nie narzekalibysmy.

 5. castor Odpowiedz

  20 maja 2018 at 10:46

  Wywody niby „tarnobrzeżana” o tym jak to Jadachy nie fair przesunęły specjalnie mecz z Siarką na sobotę celem wykorzystania sytuacji grania przez pierwszy zespół meczu w tym samym terminie jest typowym szczekaniem bez zapoznania się ze stanem faktycznym. Wystarczy prześledzić wszystkie mecze Jadach granych u siebie i już mamy odpowiedź, że zespół z Jadach każdy mecz gra w sobotę, więc nikt tu specjalnie meczu nie przekładał. Poza tym to Siarka gra nie fair bo mecz na jesień półfinałowy PP miał być rozegrany w innym terminie lecz pod naciskiem Siarki mecz odbył się w termie im dogodnym. Ponadto Siarka grając z Jadachami na jesień mecz na Zwierzyńcu też bardzo fair postąpiła wystawiając prawie połowę zawodników grających w pierwszej drużynie tylko dlatego że i termin pasował i to ma być tzw „drugi zespół” – oczywiście Siarce wolno więcej, tak?(przypominam, że też przegrali 0:1).Kończąc chciałbym tylko zauważyć, że jeśli Siarka ma problem z wystawieniem drugiej drużny (przypominam zespół ten miał być miejscem ogrywania zawodników grających mniej w pierwszej drużynie) to po co w ogóle utrzymują ten zespół skoro muszą grać juniorami narażając ich na niepotrzebne kontuzje itd. Jaki sens jest granie juniorami skoro Oni mają swoją ligę i niech się tam skupiają na grze a nie graniem z amatorami w A klasie. Zaś to czy zespół Jadach awansuje i spadnie to już jest Nasza sprawa niech sę nikt o Nas nie martwi, ani o formę Tomka Wolana, bramkarza czy kogokolwiek innego.
  Więc jeśli ktoś na przyszłość raczy Nam zarzucać nieuczciwość to proszę najpierw zapoznać się z faktami a nie pisać głupoty.

 6. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  20 maja 2018 at 12:17

  Szanowni Koledzy – @Jadaszanin oraz @castor,
  Po pierwsze nie jestem „niby tarnobrzeżaninem” – urodziłem się w tym mieście i jestem z nim dosyć mocno związany przez całe życie, podobnie jak z klubem 😉
  Jednak do rzeczy – wypada się odnieść do kilku kwestii.
  I. Co do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Stalowa Wola – mówienie, że to przez Siarkę mecz odbył się w innym terminie jest podłą manipulacją i hipokryzją. Akurat wiem o tej sprawie coś więcej, więc przypomnę Wam jak było.
  Otóż na początku, oba terminy spotkań zostały ustalone na 19 listopada 2017 r. (niedziela). Termin ten był dla Siarki bez zastrzeżeń – runda jesienna w A-klasie skończyła się tydzień wcześniej, zaś pierwsza drużyna grała mecz ligowy jak zwykle w sobotę (18 listopada). Dlaczego 19 listopada półfinał PP Siarka II – LZS Jadachy się nie odbył? NA WNIOSEK JADACHÓW ZOSTAŁ ON PRZEŁOŻONY, gdyż mieliście do rozegrania zaległą kolejkę z Wolą Baranowską (mecz się nie odbył 29 października z powodu złego stanu Waszego boiska, i został przełożony na 18 listopada (sobota), a więc nawet nie na dzień, na który zaplanowano półfinał). Co więc stało na przeszkodzie gry w normalnym terminie – 18 listopada mogliście grać zaległą kolejkę A-klasy, a 19 listopada pucharowy mecz z Siarką. Oczywiście to ironia – Siarka rozumiała, że sami sobie nie ustaliliście terminu zaległej kolejki i nie protestowała by półfinał odbył się w innym terminie. Zwłaszcza że Podokręg Stalowa Wola reprezentują „wybitni” działacze, z ogromną wyobraźnią i zmysłem organizacyjnym w wielu aspektach. Jednak drugi termin meczu półfinałowego został ustalony na 26 listopada 2017 r. (niedziela), kiedy to Siarka I miała wyjazd do Radomia (termin ustalał niestety Radomiak). Wobec tego koniecznym było zwrócenie się do Podokręgu o zmianę terminu meczu półfinałowego – ale nie o kolejny tydzień, a jedynie dzień wcześniej (zamiast 26 listopada w niedzielę, 25 listopada w sobotę) – na co Podokręg wyraził zgodę. Proszę więc nie kłamać, że to Siarka kombinowała ze zmianą terminu, bo pierwotnym terminem był 19 listopada 2017 r. (niedziela) i nam ten termin odpowiadał, to Jadachy miały wtedy zaległy mecz ligowy i dlatego mecz został przeniesiony. To, że bez wyobraźni, to inna sprawa, ale i tak ostatecznie mecz był grany tylko dzień wcześniej niż zaproponowany przez Was drugi termin. „Wtedy to Jadachy grałyby we czwartek w finale i nie narzekalibysmy.” – i właśnie to jest kwintesencja Waszej uczciwości, wybrać termin kiedy przeciwnik rozgrywa inne zawody i nie jest w stanie się skupić na rozgrywce z Wami i w tedy sposób odnieść zwycięstwo, rzeczywiście postawa zgodna z duchem fair play…

  II. Druga kwestia – mecze ligowe Waszej drużyny. Zadałem sobie trud i prześledziłem mecze domowe Jadachów w tym sezonie:
  1. LZS Jadachy 8-0 Kolejarz Knapy 15 sierpnia, 16:00 (wtorek – cała kolejka w ten sam dzień)
  2. LZS Jadachy 6-0 San Wrzawy 27 sierpnia, 16:00 (NIEDZIELA)
  3. LZS Jadachy 3-0 Łęg Stany 23 września, 16:30 (SOBOTA)
  (wo)
  nie odbył się; goście nie posiadali kart zdrowia
  4. LZS Jadachy 3-0 Wisan Skopanie 7 października, 15:30 (SOBOTA)
  5. LZS Jadachy 3-0 KS Wola Baranowska 18 listopada, 14:00 (SOBOTA)
  w pierwotnym terminie (29 października, 14:30 – niedziela) odwołany z powodu złego stanu boiska
  6. LZS Jadachy 1-3 Transdźwig Stale 12 listopada, 13:30 (NIEDZIELA)
  7. LZS Jadachy 5-1 KS Żupawa 31 marca, 14:00 (SOBOTA)
  8. LZS Jadachy 3-0 WKS Zabrnie 15 kwietnia, 15:00 (NIEDZIELA)
  9. LZS Jadachy 3-1 Czarni Lipa 28 kwietnia, 17:00 (SOBOTA)
  10. LZS Jadachy 7-0 Jeziorak Chwałowice 3 maja, 11:00 (czwartek – cała kolejka w ten sam dzień)
  11. LZS Jadachy 5-1 LZS Kępie Zaleszańskie 5 maja, 16:00 (SOBOTA)
  12. LZS Jadachy 2-1 Siarka II Tarnobrzeg 19 maja, 16:00 (SOBOTA)

  Przyznaję więc, że trochę się zagalopowałem pisząc, iż A-klasa gra w niedziele, bo rzeczywiście różnie to jest ustalane. Jednak nie jest też prawdą, że Jadachy grają tylko w soboty, mecze w niedziele też się zdarzają. Na pewno w tym przypadku rozgrywanie meczu w niedzielę byłoby bardziej zgodne z duchem gry, nawet nie ze względu na pierwszą drużynę Siarki, a ze względu na Puchar rezerw, który został ustalony na czwartek i jak się okazało nie był zwykłym 90-minutowym spotkaniem, a obejmował też dogrywkę i karne. W tym przypadku chłopakom nie został zagwarantowany odpowiedni odpoczynek pomiędzy spotkaniami, co ma miejsce w innych rozgrywkach (np. przy centralnym Pucharze Polski, jeśli mecz pucharowy jest w środę to mecze ligowe są rozgrywane w niedziele).

  Kończąc, Siarka nie ma problemu z wystawianiem II drużyny, najbardziej winny całej sytuacji jest Podokręg Stalowa Wola, gdyż to działacze związku ustalają ostatecznie terminy spotkań. Jakby finał Pucharu odbywał się zgodnie z regulaminem (do 15 maja miał być wyłoniony zwycięzca), to nawet mimo meczu pierwszej drużyny rezerwy jakoś by sobie radziły w Jadachach (nie mówię o kwestii wyniku, a o zdrowiu i zmęczeniu). Co do wspierania zawodnikami pierwszego składu to również nie widzę w tym problemu, gdyż jest to jeden klub i ma prawo sobie rotować zawodnikami, w zależności od dyspozycji i potrzeb. Wcale nie jest pewne, że w danym dniu zawodnik z rezerw nie będzie lepszy od zawodnika pierwszego składu. Ważne by postępować zgodnie z regulaminem. A regulaminy w całej Polsce pozwalają na pewne odstępstwa w stosunku do zespołów posiadających rezerwy, więc to nie Siarka jest faworyzowana, tylko taki system mamy w Polsce ukształtowany.

 7. kiepura Odpowiedz

  22 maja 2018 at 09:59

  siarka to akurat najmniej honorowy klub w okolicy.
  wystarczy zerknąć jaką pomoc zaoferowała swojemu niedawnemu piłkarzykowi co wypadł z okienka po libacji po turnieju o puchar kiełbowego prezydenta.

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   22 maja 2018 at 13:20

   Możesz rozwinąć? O jaką libację i o którego zawodnika chodzi?

   • kiepura Odpowiedz

    22 maja 2018 at 14:35

    skoro o tym nie wiesz to szkoda pisać :)

    ale wśród wychowanków swoich Siarka też nie ma najlepszej opinii,wystarczy popytać chłopaków na mieście,zwłaszcza tych,których Siarka zostawiła gdy przyplątała się kontuzja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>