Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

UWAGA: Szpital w Tarnobrzegu od dziś nie przyjmuje pacjentów

Lipiec 2, 2018 2:00 PM

Od dzisiaj do odwołania Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu nie przyjmuje pacjentów do oddziałów szpitalnych zaś Oddział Ratunkowy przyjmuje tylko pacjentów w stanach bezpośredniego zagrożenia życia. Spowodowane jest to niestawieniem się do pracy personelu pielęgniarskiego, który przedłożył zwolnienia lekarskie.

Komunikat w sprawie sytuacji w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu:

Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu od dnia 2 lipca 2018 r. wstrzymał przyjęcia pacjentów do oddziałów szpitalnych. Szpitalny Oddział Ratunkowy przyjmuje tylko pacjentów w stanach bezpośredniego zagrożenia życia. Przyczyną tej sytuacji jest niestawienie się do pracy personelu pielęgniarskiego, który przedkłada zwolnienia lekarskie.

Pacjenci proszeni są o korzystanie z pomocy ościennych placówek szpitalnych.

Wstrzymanie przyjęć obowiązuje do odwołania.

26 Responses to UWAGA: Szpital w Tarnobrzegu od dziś nie przyjmuje pacjentów

  1. Hejehe Odpowiedz

    2 lipca 2018 at 14:11

    Panie pielęgniarki wymagają szacunku do siebie, ale one szacunku do pacjentów nie mają, zwłaszcza starszych… Same złe doświadczenia mam ja i moja rodzina;(

  2. pielegniarka Odpowiedz

    2 lipca 2018 at 14:17

    Obecny dyrektor po raz drugi nie chce nam pomóc chociaz obiecywał. A ten kto mówi ze pielęgniarki nie dbają o pacjentów jest zwykłym oszczercą. Mu nie pracujemy my harujemy A władza rozdaje kasę i stołki swoim.

    • hejehe Odpowiedz

      2 lipca 2018 at 15:05

      Piszę tylko o doświadczeniu mojej teściowej, i własnym. Nikomu nie życzę takiej „opieki”.

    • Pacjent Odpowiedz

      2 lipca 2018 at 17:06

      To wy walczycie o pieniądze czy politykę uprawiacie?

    • Chore Odpowiedz

      2 lipca 2018 at 17:08

      Z tego co pamiętam, to właśnie obecny dyrektor dał wam podwyżki, których nie miałyście od iluś tam lat. Dlaczego wówczas nie strajkowałyście, jak dyrektorem był np. Młodawski, Wąsik? Polityka?

  3. kasa Odpowiedz

    2 lipca 2018 at 14:43

    renciści i emeryci myślą że im się za darmo należy a skąd będą brać lekarstwa jak krwi brakuje i jak tu życie niech kupują to zobaczą a Polacy w swoim kraju za taki chłam nie chcą pracować więć niech się ci martwią co emerytur, ręnty biorą kto będzie na nich tyrał? bo najwięcej problemów widzą niech jadą i się Dudzie porzalą

  4. dsd Odpowiedz

    2 lipca 2018 at 15:01

    rządowi Beaty Sz. „te premie im się po prostu należały” – 8,6 mln pln. Tu się chyba nie należy, trzeba by Gowinowi obniżyć a jak wiadomo ledwo chłopina wiąże koniec z końcem. Jarek musiałby się położyć do szpitala tylko tak na zwykłych warunkach przy tym strajku, zacewnikować, zawenflonować z potasem, lewatywka, gastroskopia i pielęgniarki do domu :) Zaraz by Adrian w górach podpisał podwyżki ;)

  5. owen Odpowiedz

    2 lipca 2018 at 15:09

    To komentarz z innego portalu:

    ” Żeby ocenić pracę pielęgniarek trzeba albo samemu znaleźć się w roli pacjenta tego szpitala albo chodzić tam do chorego z rodziny. Proszę mi wierzyć, wnioski są straszne. Zdecydowana większość pań pielęgniarek to automaty do robienia zastrzyków i podłączania kroplówek. Zero empatii, ludzkich odruchów i kultury osobistej – zarówno w stosunku do pacjentów jak i ich rodzin. Ich dyżury na ogół przebiegają w konwencji ” odwalić swoje i mieć święty spokój”, a kiedy ktoś próbuje naruszyć ten “spokój”, jest traktowany poniżej wszelkiej krytyki. Wtedy “siostrzyczki” prezentują swoją przewagę siły, bezduszność a nawet chamstwo. Chory się nie poskarży bo bardziej czuje się podwładnym niż pacjentem. Milczą także rodziny ze strachu o swoich bliskich. Podwyżki? – może tylko niektóre pielęgniarki na nie zasługują, ale tych jest jak na lekarstwo! Wnioski? Ten personel pielęgniarek powinno się poddać bardzo radykalnej selekcji.”

  6. Marti Odpowiedz

    2 lipca 2018 at 15:32

    Ja mam same dobre wspomnienia z pielęgniarkami z tarnobrzeskiego szpitala, pozdrawiam Panie szczególnie z oddziału ginekologii.

    • Tygrys Odpowiedz

      2 lipca 2018 at 21:12

      Facet pacjentem na ginekologii? Świat się kończy!

      • Marti Odpowiedz

        3 lipca 2018 at 14:41

        Przepraszam bardzo, ale jestem kobieta. Skad wniosek, ze miałabym być facetem?

  7. pacjent Odpowiedz

    2 lipca 2018 at 17:27

    Prawda jest taka. Wszyscy lekarzom wybaczają brak empatii tylko pielęgniarkom nie. Dlatego u dyrekcji i lekarzy szpitala pielęgniarki nie mówiąc o salowych są traktowane jak służące bez prawa głosu. Lekarze traktują je jako gorszy sort. A tu czytam wpis ze to one są nieprzyjemne itp. Nalezy zmienic myślenie i stosunek do pielgniarek. Pierwszym krokiem jest szacunek dla pięknej pracy ale słabo opłacanej. Dlatego uważam ,ze mają racę że walcząc nie tylko o pieniądze ale też o zmianę stosunku do ich pracy. Pacjenci też gorzkie żale wylewają na pielęgniarkach a nie na lekarzach i Dyrektorze Stasiak. Każada skarga na pracę szpitala Stasiak kończy -wszystko jest okey_ Nic nie jest okey Panie Stasiak. Powinien sie Pan uczyć od innych dyrektorów szpitali jak się zarządza szpitalem. A jak jak sie pielęgniarką będzie lepiej placić to jakość pracy od razu skoczy.To nie są niewolnice Isaure.

  8. ekonomista Odpowiedz

    2 lipca 2018 at 17:50

    Nigdy tego nie pojmowałem. Jak można żądać ponad 50% podwyżek pensji od pracodawcy, który jest masakratycznie zadłużony? Idą wybory to trzeba drzeć od polityków ile się da. A kto za to zapłaci? Jak zwykle podatnicy no bo przecież nie dyrektor z własnej pensji. I tak wszyscy w koło. Sprywatyzujcie wreszcie służbę zdrowia, podniesie się poziom usług i pensji u prywaciarza.

  9. Novak Odpowiedz

    2 lipca 2018 at 19:31

    Ktoś musi ustąpić oby to był dyrektor, bo w innym przypadku w Tarnobrzegu nie będzie szpitala. Takiej sytuacji chyba jeszcze nie było Zofia Tarnowska przewraca się w grobie, a dyrekcje nie rusza.

  10. walt Odpowiedz

    2 lipca 2018 at 19:35

    byłem pensjonariuszem szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu na oddziale chirurgicznym i mogę napisać same dobre opinie o personelu.
    może dlatego,że rzadko bywam w szpitalu na szczęście i oby tak zostało.
    uważam,że to jest skandal ile zarabiają te kobiety.
    empatia ?
    to jest dla nich kolejna zawodowa czynność,które wykonują z rutyną,nie muszą naprawdę każdego wspierać na duchu,zwłaszcza,że pewnie też z troską myślą co mają powiedzieć dziecku,które chciałoby to,tamto i siamto…
    stać Polskę na masę bzdur i uposażeń kolejnych misiewiczów,stać na kolejne posady we wszelkich spółkach i agendach to i na podwyżki i to poważne dla personelu medycznego powinny się znaleźć.
    wiem,że wiele osób popiera działania pań i wiele osób rozumie to nawet pomimo tego,że przecież może zostanie im odmówiona pomoc.
    powodzenia !

    • Andrzej Odpowiedz

      3 lipca 2018 at 09:03

      Niewykluczone, że ktoś z twojej rodziny przekazał „kopertę” aby personel zadbał o twoje dobre samopoczucie. Możliwe również że trafiłeś w dobre ręce, tego również nie można wykluczyć. Zdrowia życzę.

      • walt Odpowiedz

        3 lipca 2018 at 09:40

        szanowny panie wykluczone.nie daję i nikt absolutnie nie nagabywał mnie o kopertę z pieniędzmi.nie dałem nawet kawy czy czekoladek i ani przez moment nie było mi nic takiego sugerowane.

  11. ania Odpowiedz

    2 lipca 2018 at 22:57

    Popieram strajk a Stasiak do dymisji!

  12. Wiki Odpowiedz

    2 lipca 2018 at 23:36

    Nie poddawajcie się dziewczyny ! Walczcie do końca o to, co wam się należy !
    Ile lat można pracować tak ciężko za najniższą krajową !!!
    Dla doktorków zawsze jest kasa,a dla pielęgniarek nigdy nie ma !

  13. współczujący Odpowiedz

    3 lipca 2018 at 00:19

    Słyszałem dzisiaj w sklepie, że to afrykański pomór świń zaatakował pracowników szpitala i sprawa jest bardzo poważna.
    Trzeba uszanować chorych ludzi, niech się leczą i odpoczywają, a nuż przyjdzie im leżakować ze dwa lata.

  14. Józek Odpowiedz

    3 lipca 2018 at 07:07

    Ludzie, nawet nie wiecie o co chodzi z tym strajkiem: otóż o tzw. „zembalowe”, coś co *pielęgniarkom* obiecano, a teraz Stasiak chce to podzielić: 40% dla pielęgniarek, 40% dla lekarzy, 20% dla pozostałego personelu. I tu jest skandal! Te pieniądze były przeznaczone dla PIELĘGNIAREK!!!

  15. głupota ludzka nie ma granic Odpowiedz

    3 lipca 2018 at 09:02

    To niech zamkną szpital spłacą zadłurzenie a pacieci beda jezdzic sandomierz lub stalowa i zobaczymy ile po kieszeni uderzy czy będzie się opłacać? nie wiadomo ale człowiek najlepiej myśli po fakcie

    • pacjent Odpowiedz

      3 lipca 2018 at 10:28

      Sam sobie tym wpisem odpowiedziałeś Głupota ludzka nie zna granic . Jak sie podejmuje obowiązki dyrektora to problemy trzeba rozwiązywać. >Ten dyrektor przed wyborami poprzednimi obiecał nie dał . Teraz dzieli Gembalowe niezgodnie z obietnicami . To dlaczego nie masz uwag do Dyrekcji tylko do pielęgniarek. Pachnie ten wpis i kilka innych ,z e pisane są przez furomowiczów z pisu. Ciekawe czy Dyrektor Stasiak otrzymał nagrodę od marszałka za 2017 rok i w jakiej wysokości?

  16. Jakie Zembalowe? Odpowiedz

    3 lipca 2018 at 15:06

    Zembalowe to jeden z postulatów. One poza tymi pieniędzmi chcą podwyżki płacy o kolejne 1500 zł ??!! Za co się pytam? Panie wcale nie są uprzejme a wykonują swoja prace nie raz bardzo arogancko nie mówiąc ze odbija się to wszystko na pacjentach.

    • Ahoy Odpowiedz

      5 lipca 2018 at 13:02

      rzeczniku dyrekcji daj sobie spokoj .I tak wiemy dlaczego bronisz dyrektora.Glupots jest twierdzenie ze pielegniarki zle pracuja.Wszyscy wiemy ze sa na linii strzalu roszczeniowych pacjentow ktorzy swoje frustracje przelewaja na pielegniarki i salowe.