Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Składy i przewodniczący Komisji Rady Miasta Tarnobrzega wybrane. Nie bez problemów (video HD)

Grudzień 1, 2018 4:05 PM

Radni nowej kadencji ustalili w czwartek składy i przewodniczących Komisji Rady Miasta. Nie obyło się bez problemów ze zgłaszaniem kandydatów.

Komisje to organy pomocnicze Rady Miasta, których członkami są radni. Mają istotny wpływ na politykę miasta i ostateczny kształt uchwał, gdyż dyskusje na tym tym etapie są często najbardziej szczegółowe. W praktyce Rada Miasta głównie na podstawie prac poszczególnych komisji podejmuje strategiczne dla Miasta decyzje.

W obecnej kadencji, do dotychczasowych pięciu komisji doszła nowa – Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, której powołanie było obowiązkiem wynikającym z ustawy. Jej funkcjonowanie ma zwiększyć udział obywateli w funkcjonowaniu samorządu.

Zgodnie ze statutem RM w skład każdej z komisji wchodzi przynajmniej pięciu członków. Przewodniczącego komisji wybierają wszyscy radni spośród członków danej komisji, przy czym konkretny radny może przewodniczyć tylko jednej komisji. Z tego też tytułu pobiera oprócz diety dodatkowe wynagrodzenie. Inaczej jest w kwestii członkostwa, jeden radny może brać udział w pracach choćby wszystkich komisji.

Problemy w obsadzie pojawiły się w przypadku Komisji Rewizyjnej, kandydata nie wystawił klub Prawa i Sprawiedliwości, którego reprezentanta ostatecznie podała wiceprzewodnicząca Bożena Kapuściak, wskazując na Mariana Cąpałę. W tym momencie zgłoszonych było cztery osoby, brakowało więc jeszcze jednej. Wiceprzewodniczący Waldemar Szwedo zaapelował więc z mównicy, żeby komisję tę „obsadzić za miesiąc, bo nie wszyscy radni są zaprzysiężeni, a oni trzymają to miejsce”. Takiego rozwiązania statut nie przewiduje, W. Szwedo zgłosił więc po chwili Artura Kipera. Ostatecznie przewodniczącym tej komisji został Grzegorz Kiełb, członkami zaś wspomnieni wyżej M. Cąpała i A. Kiper oraz Monika Łagowska – Cebula i Damian Szwagierczak.

W Komisji Skarg, Wniosków i Petycji znów kandydata z klubu Prawa i Sprawiedliwości zgłosiła Bożena Kapuściak. Łukasz Nowak nie wyraził jednak zgody, zgodził się za to kolejny radny zaproponowany przez wiceprzewodniczącą – Włodzimierz Trybuła.

Po głosowaniu przewodniczącą tej komisji została Teresa Gołębiowska – Piś, członkami zaś Damian Szwagierczak, Waldemar Stępak, Alfred Martyniak i Włodzimierz Trybuła.

Wybór kandydatów na członków Komisji Finansowo-Budżetowej nastąpił bez żadnych przeszkód. Jej przewodniczącym został Damian Szwagierczak, członkami zaś Marian Zioło, Marian Cąpała, Andrzej Biernat i Alfred Martyniak.

Równie szybko radni ustalili skład Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Jej przewodniczącym został wybrany Adam Rębisz, członkami zaś zostali Teresa Gołębiowska Piś, Cezary Mikrut, Artur Kiper, Włodzimierz Trybuła i Grzegorz Kiełb.

Krótka przerwa nastąpiła zaś przy powoływaniu składu Komisji Techniczno – Inwestycyjnej. Jako jej członka W. Szwedo zaproponował nieobecnego na sesji z powodu choroby Leszka Ogorzałka, przedstawiając pisemną zgodę radnego. Po konsultacjach stwierdzono, że statut nie reguluje, czy zgoda radnego ma być w formie ustnej czy pisemnej i kandydatura L. Ogorzałka została poddana pod głosowanie. Ostatecznie przewodniczącym tej komisji został Waldemar Stępak, członkami zaś L. Ogorzałek, Andrzej Biernat, Marian Cąpała, Monika – Łagowska – Cebula i Alfred Martyniak. Dziesięcioma głosami przeciw w skład komisji nie wszedł radny Łukasz Nowak.

Ostatnia – Komisja Zdrowia, Rodziny i Ochrony Środowiska powołana została szybko. Na jej czele stanął Cezary Mikrut, w jej składzie zaś znaleźli się Grzegorz Kiełb, Artur Kiper, Alfred Martyniak i Adam Rębisz.

I choć poznaliśmy składy osobowe wszystkich komisji, to mogą one ulec zmianie, w każdej bowiem chwili radny może zrezygnować z członkowska w danej komisji.

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO. ZAPRASZAMY

24 Responses to Składy i przewodniczący Komisji Rady Miasta Tarnobrzega wybrane. Nie bez problemów (video HD)

 1. bum Odpowiedz

  1 grudnia 2018 at 16:43

  Składy komisji były powołane nie zgodnie z prawem, bo nie było dopuszczonych do wyborów 3-ch radnych z 21 tylko 18. Ci pozostali zostali pozbawieni praw uczestnictwa w w/w komisjach. A przez to zostali pozbawieni pełnego reprezentowania swoich wyborców.Zostali zdyskryminowani wolą przewodniczącego Rady. Ta sprawa musi mieć finał w odpowiedniej komórce.

  • Pracownik Odpowiedz

   1 grudnia 2018 at 16:59

   Nie musi. Sami nie przyszli i się nie zaprzysięgli. Więc co chcesz?

   • bum Odpowiedz

    1 grudnia 2018 at 21:11

    Cepie a ty znasz statut Rady miasta. Kto odpowiada za działania rady? Więc ja chcę odpowiedzialności.

    • Urzednik Odpowiedz

     2 grudnia 2018 at 10:02

     odezwala sie p.Jolanta

     • celu

      2 grudnia 2018 at 15:10

      Twoja intuicja i wiedza kieruje tymi samymi ograniczonymi,prostackimi normami.I oczywiście nietrafionymi.

 2. volt Odpowiedz

  1 grudnia 2018 at 16:50

  Sam przewodniczący został wybrany w dość niejasnych okolicznościach (jawnym czy tajnym głosowaniu). Ta Rada popełniła już tyle błędów że można ją nazwać Bezradą i rozwiązać.

 3. za zgodnośc z prawem Odpowiedz

  1 grudnia 2018 at 16:57

  Komisja skarg powinna sie zajac kolizja radnego.Cąpaly Od lipca jest nowelizacja ustawy o samorzadxie gminny ktory zabrania bycia radnym w społkach nie tylko gminnych ale tez Skarbu Panstwa .Rsdny Capala jest prezesem czy tez wiceprezesem spólki Skarbu Panstwa.To wlasnie ma ustalic ta komisjaPrzewodniczacy jest nowy w samorzadzie i nie zna jeszcze prawa .
  Teraz to.juz sie nie uda zamanipulowac jak w poprzedniej radzie ze Stasiakiem.

  • Tarnobrzezanin Odpowiedz

   1 grudnia 2018 at 17:03

   Oczyweiscie ze w miescie cwierkaja ze Capała musi wybrac ale jego anioł stróż nie pozwala.
   Niech sobie porządzi W odpowiednim momencie bedzie sie uniwazniac głosowania i nastapi przekroczeni
   e uprawnien Cieniutka ta rada Poprzednia byla zaś egzotyczna

 4. zdziwienie Odpowiedz

  1 grudnia 2018 at 17:06

  tym Ćapala to już nie chodzi o prawo.On jest z pisu a przeciez prezes Kaczynski wyraznie powiedzial albo społki albo praca w samorzadzie.Wszedzie pis to przestrzega tylko w Tarnobrzegu maja mieszkancow za głupków

 5. obluda Odpowiedz

  1 grudnia 2018 at 17:18

  A co tak Kapusciakowa upomina sie o radnych z pisu.Wstapila na nowo do pisu czy co.Ale obłudna ta polityka lokalna.Płacz nad radnymi pisu ze zostali pozbawieni władzy.

  • oty Odpowiedz

   1 grudnia 2018 at 21:55

   Twoje ograniczenie sięga zenitu,tu chodzi o pozbawienie przysługujących im praw. O czym ty nie masz pojęcia bo w tępocie umysłu swojego widzisz tylko obłudę i potrafisz oczernić i opluć. Wyrazy współczucia.

 6. gigula Odpowiedz

  1 grudnia 2018 at 17:30

  Tarnobrzeg to stan umyslu a nie miasto.Jak Rosja.

 7. Boss Odpowiedz

  1 grudnia 2018 at 17:46

  Kiełb i komisja rewizyjna to „udana” para!

  • aty Odpowiedz

   1 grudnia 2018 at 21:35

   A co chciałbyś trójkącik? Warunek ponad tys. głosów— No cóż urośnij,może kiedyś.

 8. TbG Odpowiedz

  1 grudnia 2018 at 18:03

  GK przewodniczącym komisji ? Tylko w Tarnobrzegu może tak być że łapówkarz będzie kontrolował finanse miasta. PARODIA

  • TBG II Odpowiedz

   1 grudnia 2018 at 18:25

   A najlepiej bedzie jak wygaszony bedzie mandat Capały
   Jednego żołnierza Kalinki mniej w radzie to bedzie dla dodra mieszkanców.

   Mieszkancy juz piszą w tej sprawie ale wyżej bo tutaj to wszystko pod dywan jak chodzi o prawo.

   • tarnobrzeżanin Odpowiedz

    1 grudnia 2018 at 18:40

    Jednego żołnierza Kalinki mniej w radzie to bedzie dla dodra mieszkanców.

    Już w przyszłym tygodniu mieszkańcy Tarnobrzega zaznają wszelkiej dobroci z ust prezydenta Bożka. W ramach płynącej dobroci mieszkańcy dowiedzą się, że za 4 tygodnie przyjdzie im płacić za śmieci TRZY RAZY WIĘCEJ niż na początku tego roku ;-)
    Poprzednik Bożka jeżeli coś robił przez trzy lata, żeby powstrzymać widmo podwyżek, to robił to w sposób NIEWIDZIALNY. Nie można się temu dziwić, gdyż wysyłanie sms na samego siebie też zajmuje czas ;-)

    • hello Odpowiedz

     1 grudnia 2018 at 21:22

     To co było jest znane i widziane z tej strony czy innej zostaje jako spartolone.Teraz nowi mają OBOWIĄZEK te sprawy wyprostować, naprawić, oddać do sądu to jest ich rola i obowiązek!!!

     • tarnobrzeżanin

      1 grudnia 2018 at 22:42

      Teraz nowi mają OBOWIĄZEK te sprawy wyprostować, naprawić, oddać do sądu to jest ich rola i obowiązek!!!
      Sądu nie będzie, bo się „koalicja” rozwali ;-) A „prostowanie” z tego co doszły mnie słuchy będzie trwało dwa lata ;-)

     • tyci

      1 grudnia 2018 at 22:54

      tarnobrzeżanin

      A „prostowanie” z tego co doszły mnie słuchy będzie trwało dwa lata ;-) —-i co będziesz czekał i milczał te dwa lata bo jesteś{:-)} czy w dostępny Ci sposób wywierał nacisk na prostujących?

  • kat Odpowiedz

   1 grudnia 2018 at 21:28

   Masz uprawnienia sędziego miernoto co głosisz tu wyroki . Sprawa jest w toku i nie masz prawa używać tego typu epitetów zanim sąd nie wyda wyroku.

 9. Gość Odpowiedz

  2 grudnia 2018 at 10:33

  Podziękujmy mlecznemu jankowi i malemu fiatowa

 10. Sopel Odpowiedz

  2 grudnia 2018 at 14:50

  Pani Kapuściak i te ponad tys.głosów to miłośnicy łapówkarzy i pożyczek ale nie z banku.

  • kiepski Odpowiedz

   2 grudnia 2018 at 15:16

   a zasadził ci ktoś kiedyś kopa — bo opluwasz niewinnych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>