Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„Tropami Tarnobrzeskich Straszonów” – gra która ma zachęcić do poznania miasta

Lipiec 13, 2019 10:12 AM

Grę planszową „Tropami Tarnobrzeskich Straszonów”, promowali wczoraj na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, jej pomysłodawca Grzegorz Środa – prezes fundacji Kuźnia Talentów Artystycznych oraz prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Nie zabrakło dzieci, które żywo interesowały się grą i poznawały jej zasady.

Gra planszowa „Tropami Tarnobrzeskich Straszonów” jest uzupełnieniem tradycyjnych form promocji miasta. Gra planszowa w swojej zabawowej formie w przyjazny i atrakcyjny sposób jest w stanie zachęcić do bliższego poznania miasta.

Wykorzystanie tarnobrzeskich stworów, które w swoisty sposób oprowadzają po naszym mieście, nadaje jej wyjątkowy, lokalny charakter. Gra ma przekaz edukacyjny i poznawczy. Zasady gry oraz jej temat pozwala graczom poznać bliżej miasto Tarnobrzeg, jego historię, tradycje, ale przede wszystkim jego walory turystyczne. Forma gry planszowej pozwala na zabawę wieloosobową, przez co także integruje. Konstrukcja, jak i grafika opakowania, a przede wszystkim planszy, pozwala na umieszczenie informacje na temat lokalizacji tarnobrzeskich atrakcji turystycznych, ścieżek rowerowych i spacerowych tras widokowych. Gra w swoim założeniu ma zachęcać do bliższego poznania miasta Tarnobrzega.

Jak zapowiedział Grzegorz Środa, we wrześniu gra trafi do sprzedaży.

foto&info: UM Tarnobrzeg

23 Responses to „Tropami Tarnobrzeskich Straszonów” – gra która ma zachęcić do poznania miasta

  1. Zzz Odpowiedz

    13 lipca 2019 at 10:46

    Bozek świetnie nadaje się na te imprezę

    • ciekawski Odpowiedz

      13 lipca 2019 at 19:27

      Myślisz, że jest pionek z jego podobizną?

  2. Ola Odpowiedz

    13 lipca 2019 at 12:05

    No baaa On na wszystkie imprezy chodzi byle dlatego nie ma kiedy zająć się praca

  3. Obywatel Odpowiedz

    13 lipca 2019 at 13:58

    Jak widzę takie pomysły to ręce mi opadają
    Gry będą wymyślać zamiast kombinować jak tu do miasta inwestorów ściągnąć żeby zatrudnienie było albo zająć się kwestiami utrzymania czystości na terenie miasta które wygląda jak wysypisko w niektórych miejscach dobrze że już nie mieszkam w tym „mieście”

    • Elza Odpowiedz

      13 lipca 2019 at 19:36

      Skoro już nie mieszkasz w tym „mieście” to po co zabierasz głos w sprawie która Cię nie dotyczy?!

      • Obywatel Odpowiedz

        14 lipca 2019 at 17:04

        Ponieważ mogę i nie ma jak Tarnobrzeg! Szmaciuro

        • pies Odpowiedz

          14 lipca 2019 at 17:48

          możesz też przypasować gumę do pleców nim nabierzesz nauki z kultury i wychowania jako takiej.

          • Obywatel

            15 lipca 2019 at 14:26

            A ta lateksowe guma cię nie gniecie w odbycie ?

          • suka

            15 lipca 2019 at 16:34

            „ta lateksowe guma” – problem z wysławianiem to i ze zrozumieniem musi mieć tuman.

        • Doda Odpowiedz

          15 lipca 2019 at 08:23

          Szmaciuro – do kobiety ?! Czy w Jej wypowiedzi jest coś obraźliwego w stosunku do Ciebie? Pozostaje tylko pogratulować wysokiej „kultury” i podziękować wszelkim mocom za to,że już nie mieszkasz w tym „mieście” o ile to oczywiście prawda. Mam cichą nadzieję że jednak tak i przeniosłeś się gdzie indziej ,aby tam zasilić „elity” sobie podobnych .

          • Obywatel

            15 lipca 2019 at 14:33

            Równouprawnienie! Też jestem kobietą

    • Elza Odpowiedz

      15 lipca 2019 at 17:59

      Równouprawnienie?! To proszę bardzo – określenie równe dla obydwu płci : prymityw do sześcianu!

  4. Ewa Odpowiedz

    13 lipca 2019 at 15:13

    WIE KTOŚ JAK PRZEBIEGA W TBG REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH I ZAWODOWEK W POLSCE AWANTURY A TU CICHO SZA……

    • ciekawski Odpowiedz

      13 lipca 2019 at 19:36

      jak jest cisza znaczy się, że jest tak jak ma być. Czyli po Bożemu.

  5. helena Odpowiedz

    13 lipca 2019 at 20:18

    Pajacowanie poziom silnia! A do radnych gadka, że jak chcą pogadać o inwestycjach to z zastępcą albo naczelnikiem.
    Myślałam, że jak już został tym prezydentem to weźmie się do roboty i skończy się pajacowanie, wystawy, wernisaże, kwiaty i gładkie gadki. Nie doceniłam błazna…

    • tentego Odpowiedz

      14 lipca 2019 at 17:42

      A co on może więcej (jego środowisko wożnych-cieci i ciał pedagogicznych ) a z takimi to co załatwi? Ma okazję w blasku szeryfa brylować na imprezach ot i wszystko.

  6. Ojej Odpowiedz

    13 lipca 2019 at 21:46

    Jakiś dekiel ze wsi pławo nie reklamuje jeszcze toi toi areny tudzież wypas rozkładów jazdy?

  7. Tarnobrzeg Odpowiedz

    15 lipca 2019 at 10:22

    Nieoficjalnie znamy kształ listy PIS w okregu Rzeszów 1 miejsce Krzysztof Sobolewski 2 miejsce Rafał Weber ze Stalowej Woli 3 miejsce wojewoda Ewa Leniart 4 miejsce Wojciech Chodorek 28 letni asystent preyzdenta Stalowej Woli jednoczesnie wiceprzewodnniczacy rady powiatu oraz prokurent w Stali Stalowa Wola 5 miejsce Agata Krzek dyrektorka szkoły w Stalowej Woli 6 miejsce Kamil Kalinka z Tarnobrzega 2 na liscie do senatu dostała senator Janina Sagatowska trochę przykro że Tarnobrzeg ma 1 kandydata a Stalowa Wola aż 3 plus 1 senatora

    • sansebasian Odpowiedz

      15 lipca 2019 at 11:58

      Ma jednego kandydata, na którego ciemny lud i tak nie odda głosu. Tarnobrzeżanie tak jak zawsze zagłosują przeciwko swoim interesom byle tylko na złość pisiakom.

  8. UWAGA AFERA ?????!!!!!! Odpowiedz

    15 lipca 2019 at 20:52

    Usłyszałem dzisiaj historię która jeżeli jest prawdziwa oznacza największą afere w naszym mieście. Dwie osoby:;urzędnik nazwijmy go Kita i były radny Kung -fu zmówili sie żeby zarobić na zamieszaniu wokół reformy szkół.Kita wslawił się zwalnianiem kompetentnych pracowników i zatrudnianiem swoich, Kung-fu juz nie jest radnymale w radzie ma rodzinę. Spółka ta chce przejąć obiekty sportowe w parku dzikowskim. Budynki są w doskonałym stanie i bardzo atrakcyjnym miejscu wartość to kilkanaście milionów złotych. Budynki należa do pewnej szkoły a zarządzał nimi tbs, ćwiczył w nim znany tarnobrzeski zespół Tramp ale juz został wyrzucony,zmieniono zamki i zarządza juz tam firma starego Kung-fu. Wygląda na to ze obaj urzędnicy wielokrotnie złamali prawo działając wspólnie i w porozumieniu na szkodę gminy a także zmusili swoich pracowników do zachowań niezgodnych z prawem. Jeżeli tak było to najbardziej skorzysta partia będąca u nas w opozycji, zainteresuje sprawą BCA i media i za parę tygodni mamy komisarza i wygrane jesienne wybory bez grama wysiłku. Piszcie co o tym sądziecie. Ja zachęcam do głosowanie na partię które przez wiele lat traciła w koalicjach swoją tożsamośc ale w końcu wraca do swoich prawicowych, narodowych konserwatywnych korzeni.

    • afera już była Odpowiedz

      15 lipca 2019 at 22:17

      Afera już była i zmiotła Kalinke ze sceny politycznej. Fakt ustawienia go na 6 tym miejscu na liście świadczy, że po chłopie. On tego nie widzi i byc może dalej szuka afer .Ich po prostu nie ma . Traci na tym miasto i tyle. A ty adwersarzu szukasz poparcia dla pisu poprzez sztuczne afery. Oj nieładnie tak sie bawić w politykę.

      • zakrz Odpowiedz

        15 lipca 2019 at 23:00

        A ćwok swoje ,tam nie było ani słowa o Kalince. Retoryka przewodniczącego R.M dodaje smaku tej informacji powyżej.

  9. do AFERY Odpowiedz

    16 lipca 2019 at 20:24

    Ha ha Miro i Rycho w akcji? Jak faktycznie coś narozrabiali to już pozamiatane,papiery można podmienić ale wystarczy przesłuchać parę osób z TTBS,Urzędu i szkoły i wiadomo będzie czy obaj dżentelmeni wywierali na nich wpływ. Dla CBA sprawa jak bułka z szynką, parę rozmów i można zapraszać tvp na uroczyste zakładanie bransoletek.Coś mi się wydaje że niedługo będziemy na czołówkach wiadomości :) :0:)