Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ponad 1000 km w trzy dni. Ośmiu rowerzystów pojedzie z Tarnobrzega do chorwackiej Rijeki dla podopiecznych Domu Dziecka w Skopaniu

Lipiec 20, 2019 2:01 PM

W dniach od 22 do 24 lipca 2019 roku ośmiu kolarzy przejedzie dystans wynoszący 1060 km, z Tarnobrzega do chorwackiej Rijeki. Pokonają dwa pasma górskie, wspinając się w pionie prawie 12 000 m. Dystans przejadą w trzy dni, jadąc niemal non-stop, zatrzymując się dwukrotnie na sen. Wyczyn ten odbędzie się w ramach akcji „Kilometry dla dzieci”.

„Kilometry dla dzieci” to coroczna akcja charytatywna, podczas której, jako miłośnicy rowerów szosowych, pokonujemy olbrzymie dystanse, zbierając w ten sposób darowizny dla dzieci. Dla nas, kolarzy, to pokonywanie własnych słabości. W ten sposób inspirujemy innych do aktywności i stawiania sobie wysokich celów. Natomiast dla dzieci to większa szansa na lepszą przyszłość.

Akcja polega na sprzedaży kilometrów trasy, z której zebrane pieniądze w 100% przeznaczone zostaną na dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu. Wszelkie darowizny przekazane na cel akcji przeznaczone zostaną na wsparcie młodych osób z Domu Dziecka w Skopaniu, które opuszczając Dom wkroczą w dorosły świat. Pragniemy opłacić im specjalistyczne kursy, dzięki którym bez obaw będą mogli realizować swoje kariery zawodowe.

Pierwsza tego typu akcja miała miejsce w czerwcu 2017 roku, podczas której czterech śmiałków przejechało dystans 500 km, jadąc non-stop, z Tarnobrzega do Elbląga. Akcja przyniosła dochód w wysokości 3500,00zł, który przekazany został dla niepełnosprawnych dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu. Inicjatywę wsparły firmy: Gardner Aerospace Mielec, Sufity Napinane Deco Design, firma rowerowa PHU Rojax oraz Tani Sklep Agnieszka Budzyń w Mielcu.

Rok później przejechany dystans uległ wydłużeniu. W czerwcu 2018 roku przejechali 720 km z Tarnobrzega do Szczecina. Odległość tę pokonali jadąc non-stop przez 24 h w siedmioosobowym składzie. Dochód z akcji także przekazany został dla niepełnosprawnych dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu. Inicjatywę wsparły firmy: Gardner Aerospace Mielec, firma rowerowa PHU Rojax, Opel Reg Benz Mielec, Autopart Battery w Mielcu, Studio Wizualne Damian Gąsiewski w Mielcu oraz Federal Mogul Gorzyce.

Z TARNOBRZEGA DO CHORWACJI W TRZY DNI

W tym roku poprzeczka poszła mocno w górę, kolarze w trzy dni pokonają 1060 km, w tym dwa pasma górskie wspinając się w pionie prawie 12 000 m. To nie lada wyzwanie, któremu kibicujemy i za które trzymamy mocno kciuki!

Więcej na temat akcji tutaj

Wirtualnie wyprawę można śledzić tutaj, zaś kupić swój kilometr można wpłacając na konto Stowarzyszenia Domy Dziecka w Skopaniu o numerze: 45 1600 1462 1832 7238 3000 0001 z tytułem przelewu: „Darowizna – km dla Dzieci” ( 100% wpłat przeznaczane jest dla podopiecznych Domu Dziecika w Skopaniu)

2 Responses to Ponad 1000 km w trzy dni. Ośmiu rowerzystów pojedzie z Tarnobrzega do chorwackiej Rijeki dla podopiecznych Domu Dziecka w Skopaniu

  1. Artego Odpowiedz

    21 lipca 2019 at 06:58

    Szacunek dla nich -dzięki nim świat jest lepszy

  2. Damian Odpowiedz

    22 lipca 2019 at 05:49

    Wspaniali Ludzie, W imieniu Dzieciaków, Pracowników Domu Dziecka w Skopaniu i własnym Bardzo Serdecznie Dziękuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>