Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Rada Miasta Tarnobrzega będzie pracować w niepełnym składzie

Listopad 22, 2019 10:53 AM

Podczas najbliższej sesji wyznaczonej na środę 27 listopada, Rada Miasta Tarnobrzega będzie pracować w niepełnym składzie. Związane jest to z prawomocnym wyrokiem sądu wydanym wobec byłego już radnego, Grzegorza Kiełba.

Po uprawomocnieniu się wyroku Sądu Odwoławczego Grzegorz Kiełb stracił mandat radnego. Przesłanki wygaśnięcia mandatu radnego określa art. 383 par. 1 ustawy z 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy. Zgodnie z nim wygaśnięcie mandatu radnego następuje w przypadku m.in. utraty prawa wybieralności, które traci osoba skazana prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego.

Według przepisów miejsce Grzegorza Kiełba w radzie zajmie osoba, która uzyskała kolejno największą liczbę głosów w okręgu numer 1 z listy komitetu Dla Zgody i Rozwoju Tarnobrzega. Jest nią Dominika Kliza, obecnie pracująca jako nauczycielka w przedszkolu nr 4, na którą w wyborach samorządowych w 2108 r zagłosowało 70 głosów (1,55 procent wszystkich w okręgu).

- Kiedy Komisarz Wyborczy otrzyma wyrok Sądu i wyda stosowne obwieszczenie wówczas wyśle do Pani Klizy informację o wstąpieniu na radną Rady Miasta. Pani Dominika będzie miała 3 dni na wyrażenie bądź nie wyrażenie zgody i wówczas Komisarz Wyborczy wyśle do Przewodniczącego Rady Miasta stosowne postanowienie – informuje portal NadWisłą24.pl Sylwia Witczak, kierownik Biura Rady Miasta Tarnobrzega – Najprawdopodobniej zaprzysiężenie nowej radnej odbędzie się na sesji grudniowej – dodaje.

Na najbliższej sesji uzupełnione za to zostaną składy komisji rady. Radni wybiorą również przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, na czele której do tej pory stał Grzegorz Kiełb.

71 Responses to Rada Miasta Tarnobrzega będzie pracować w niepełnym składzie

  1. piotr Odpowiedz

    22 listopada 2019 at 12:03

    Myślałem że to wyborcy głosują a tu okazuje się że w 2108 zagłosowało 70 głosów

    • Edie Odpowiedz

      22 listopada 2019 at 14:27

      Może w 2108 będą już głosowały ‘głosy’ :D Tylko nie wiadomo, czy Pani prawie-już-radna dożyje tych wyborów.

    • Mezo Odpowiedz

      24 listopada 2019 at 10:27

      Już tęsknię za Prezydentem Kiełb. Bardzo NIESPRAWIEDLIWY wyrok, jeżeli Pan Kiełb jeszcze kiedyś wystartuje w wyborach będę na niego głosował.

      • Janusz Odpowiedz

        24 listopada 2019 at 10:38

        Nie ma szans.Kandydat musi być czysty jak żona Cezara.

    • mieszkaniec Odpowiedz

      24 listopada 2019 at 10:32

      Jak trzeba się zeszmacić żeby się wzbogacić.

      Kanalia.

  2. Mieszkaniec Odpowiedz

    22 listopada 2019 at 13:13

    Niektórzy radni odetchna pełna piersią. Teraz nie będą mieć wroga to dopiero będą działać na rzecz miasta.

    • Mar Odpowiedz

      22 listopada 2019 at 14:49

      Ale to żart/sarkazm, czy piszesz na poważnie? ;)

    • mu Odpowiedz

      22 listopada 2019 at 18:09

      Nie wroga tylko skazańca czyli wstydu i hańby dla miasta i mieszkańców a zwłaszcza tych którzy go wybrali

  3. akuku Odpowiedz

    22 listopada 2019 at 15:52

    Pani Dominika razem z GK otrzymała prawie 1200 głosów . Bardzo dobry wynik skoro jedna osoba otrzymała więcej głosów wiec druga nie mogła tyle samo otrzymać. Gratulacje Pani Dominiko!

    • mu Odpowiedz

      22 listopada 2019 at 18:19

      KŁAMCO nie umiesz czytać dostała 70 głosików to tak „tylko z rodziny” nie ma co gratulować.

    • daroMiro Odpowiedz

      24 listopada 2019 at 10:31

      Szkoda że G Kiełb już nie będzie radnym może podziękować kanalii :/ ale czas szybko mija oby szybko wrócił.

      Wracaj Grzesiu szybko bo bez ciebie smutno i nudno.

  4. NIEVIP Odpowiedz

    22 listopada 2019 at 23:06

    PRZEDSZKOLE NR 4 ,TYLKO DLA DZIECI VIPÓW ,TAK MÓWIŁA PANI DYR,KILKA LAT TEMU,TYLKO JAKICH MY MAMY W TARNOBRZEGU VIPÓW?

  5. stary Odpowiedz

    23 listopada 2019 at 17:10

    Vipów nie mamy tylko łapówkarzy i głupich wyborców którzy ich wybierają.

  6. załamany Odpowiedz

    23 listopada 2019 at 19:43

    Będzie pracować ?????? to chyba jakiś żart. Siedzą i tylko biorą diety a ekipa u koryta topi miasto coraz szybciej. Sołtys znowu wcisnąl swojego kolesia z Baranowa-tym razem na wiceprezesa RDM. Robota żadna a kasa okrągła.Dopiero na radzie płakali że RDM bankrutuje a tu już synekurka dla kolesia. Nawet w pisie nie ma takiej pazerności i nepotyzmu jak w peło !

    • Maciek Odpowiedz

      23 listopada 2019 at 20:36

      O zdziwień – teraz kurka my. Wystarczyło posłuchać sesji Rady Miasta w poprzedniej kadencji
      https://drive.google.com/file/d/1YI22kXahmmG9NUzndGkf8NV1Ov1Vkvxk/view

    • Mieszkaniec Odpowiedz

      24 listopada 2019 at 11:36

      Do zalamany Nie tylko w RDM został zatrudniony nowy vice prezes Majchrzak no ta bebe przewodnicząca rady nadzorczej spółki Wodociagach statut i wprowadziła vice prezesa. Wszyscy wiemy że zarobki prezesa są znaczne To ile zarobi koles Kitki i Bozka Radni milczą a nawet ie pytają po co się zwiększa zarządy drogie jak diabli.
      A do kiedy będzie zatrudnionych w urzędzie 3mecenasow w tym jeden z Rzeszowa który nawet nie pojawia się w robocie
      Przecież Bożek. Mówił że będzie redukcja
      Kto to w końcu ujawni te gierki personalne.

      • Beno Odpowiedz

        25 listopada 2019 at 08:31

        P. Majchrzak – człowiek byłego liwidatora kopalni WW. astępca prezesa pP. Pacholarz człwiek byłego Likwidatora kopalni WW. Przypadek?

    • Mar Odpowiedz

      24 listopada 2019 at 14:09

      Kasa i poparcie na kampanię wyborczą nie jest za darmo. Dlatego po zyskaniu dostępu do koryta trzeba spłacić dług wdzięczności. Także nie raz przyjdzie podpisać się pod czymś, pod czym niekoniecznie chciałoby się podpisać. No ale kilkanaście tysiaków miesięcznie ciężko zarobić w szkole.

      • do mar Odpowiedz

        24 listopada 2019 at 14:57

        Mar pełna zgoda .Ale dlaczego okłamują i nie mówią prawdy, Przypomnij jak nie tłumaczą dlaczego niemówią ze mecenasa z Rzeszowa zatrudnili po kądzieli z uwagi na własny interes. Dlaczego zatrudnili naczelniczkę Wydziału Technicznego bez uprawnień. Dlaczego zwolnili Kukurkę bo musiała zrobić miejsce dla swoich. Dlaczego na sesji Bożek nie ogłasza że zmieni statut spółki Wodociągi i zatrudni za olbrzymia kasę swojego w sytuacji kiedy sprzedaje udziały spółki. Dlaczego nie informuje opinii publicznej kto i do kiedy i w jakiej wysokości spłaci 30 tys za szkodę wyrządzoną prze zapłatę komornikowi. Tak o spłacie powiedział Bożek bo sprawa była w prokuraturze a jak umorzyli do złapali oddech i nic nie płacą.
        Dlaczego jest kumulacja dochodów przez jedną osobę . Czy to też dług wyborczy Np. Przewodnicząca rady nadzorczej spółki wodociągów jest równocześnie z dużą kasę sekretarzem miasta. Dlaczego czy to też spłata wyborcza.
        I niech Bożek nie mówi że tak było Bo my głosowaliśmy aby było inaczej To chyba proste. A tu jeszcze etacik w spółce wodociągów dla swojego.
        Ciekawa jestem czym takie marnotrastwo. Bożek wytłumaczy mieszkańcom. Bo ,ze ma swoje zachcianki w postaci remontu pomnika to wszyscy wiemy Ze lubi bankiety ,wystawy i wyjazdy bez celu do Rzeszowa i chce kupić dobry samochód to też wiemy . Tylko co my z tego mamy.

        • Mar Odpowiedz

          24 listopada 2019 at 16:29

          To proste – gdyby od początku kadencji mówili całą prawdę, to prawdopodobnie Pan Darek nie byłby już prezydentem. Poza tym ciężko oczekiwać prawdy czy konsekwencji od kogoś, kto raz lamentuje o zadłużeniu miasta, a innym razem daje pod głosowanie projekt uchwały dotującej prywatny klub sportowy na 250.000,00 zł. No ale tak wybrali naiwni wyborcy, więc będzie skansen a nie miasto.

          • Tomek

            25 listopada 2019 at 11:56

            Mar vel John przestań sie tutaj puszyć tylko bier sie do roboty nikt nic za darmo nie płaci i wyłącz te Disco Polo bo współpracowniy mają już dość

          • Mar

            25 listopada 2019 at 12:29

            Tomku, przeczytaj sobie co odpisałem niejakiej Karolinie – ma to zastosowanie również do Twojej wypowiedzi. Jeżeli nie jesteś w stanie odpowiedzieć merytorycznie na zadane tam przeze mnie pytania, to nie pisz bzdur.

        • Karolina Odpowiedz

          24 listopada 2019 at 17:36

          John! To że zmieniasz niki i piszesz teraz jako: „Mar” i „do mar” nie zmienia faktu że hejt jest czymś złym. Nie masz prawa obrażać ludzi poczytaj sobie o akcji STOPHEJTOWI

          • Mar

            24 listopada 2019 at 17:49

            Nie wiem kim jest John, ale to nie ja. A co do hejtu, to w czym skłamałem? Natomiast jeżeli nie skłamałem, to czy to moja wina, że prawda kogoś stawia w złym świetle? Ja nie jestem prezydentem czy innym urzędnikiem w mieście.

          • Karolina II

            24 listopada 2019 at 20:22

            Do Karoliny Jak nie masz argumentów to piszesz o hej ie Dla Ciebie hejtem jest prawda i krytyczna ocena prezydenta To nie dziwi dobrze Ci płaci
            Nie JESTEM JOHN Inie szukaj Lepiej zajmij się robota.

          • Mar

            25 listopada 2019 at 10:34

          • Emerytowany Oficer z PRLowskich służb

            25 listopada 2019 at 13:00

            Karolino zamilcz!
            Nierządnico jedna.

            Widać w Tobie arogancje i butę a swiat jaki jest dookoła każdy widzi

            ———————————–
            Oddać nam Nasze emerytury!!!!!!!!!

  7. Ewa Odpowiedz

    23 listopada 2019 at 19:43

    W tbg są same vipy Napłynęły z wsi podtarnobrzeskich wsi I tak pozostali vipami z pokolenia na pokolenie hehehe

  8. patriota 2 Odpowiedz

    24 listopada 2019 at 11:41

    Co wyscie narobili ? Stanowiska z Miescie dla wsiowych kolesi Pluty i pana od przerzutów paliwa … I do tego słabiutka ta kadra … Po co było wybierac Bożka ??!! Drogi dziurawe , chodniki vrudne , wszedzie brudno a obwodnicy nie ma , tragedia i straszna pomyłka .

  9. Zdziwiony Odpowiedz

    24 listopada 2019 at 12:55

    Co ja czytam na tym forum W Wodociagach spółce miasta zwiększył skład zarządu o jednego vice Prezesa Giełda kto obejnie ten stołem radny Kalinka czy koleś z Baranów Sandomierskiego a może jeden z mecenasow który od początku kadencji tupie przy drzwiach Pluta I jeszcze jedna zagadka za jaką kasę.
    Jeszcze jedno pytanie dlaczego przewodnicząca rady nadzorczej Wodociagach jest urzędnik miasta sekretarz Kumulacja apanazy Co tam się wyrabia

  10. ciekawy Odpowiedz

    24 listopada 2019 at 15:04

    Ciekawe czy radny Maniuś też zmniejszy skład osobowy rady miasta. Na razie zasiada wbrew stanowisku partii i prezesa. Ale to może się zmienić.

  11. artur Odpowiedz

    25 listopada 2019 at 10:27

    Konflikt między wójtem a radnymi. Mieszkańcy rok po wyborach odwołali Radę Gminy. Można ?Można !!!!!!!!
    Mieszkańcy Bałtowa (Świętokrzyskie) w niedzielnym referendum większością głosów opowiedzieli się za odwołaniem tutejszej rady gminy przed upływem kadencji – wynika z protokołu gminnej komisji ds. referendum.
    Z inicjatywą zorganizowania referendum wystąpiła grupa mieszkańców, w tym m.in. radni sprzyjający wójtowi, którzy uważali, że może to być sposób na zakończenie konfliktu w gminie pomiędzy włodarzem, a radnymi Przełomu Bałtowskiego, którzy mają większość w radzie.
    Grupa inicjatywna wśród postulatów przemawiających za koniecznością zorganizowania referendum, wskazała m.in.: lobbing radnych na rzecz wybranych przedsiębiorców, konflikt interesów prywatno-rodzinno-zawodowych z samorządowymi i brak zaangażowania radnych w rozwiązywanie problemów finansowych gminy.
    Jak ocenił jeden z inicjatorów referendum radny Henryk Cichocki (Przyjazna Gmina Bałtów), dzięki internetowym transmisjom z sesji rady gminy, mieszkańcy zobaczyli, co się dzieje w lokalnym samorządzie i dlatego poparli wniosek o referendum – zebrano ponad 900 podpisów (wymagane było ponad 300).

    Może czas na Tarnobrzeg ?

    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-11-25/konflikt-miedzy-wojtem-a-radnymi-mieszkancy-rok-po-wyborach-odwolali-rade-gminy/?ref=slider

    • Damy szanse? Odpowiedz

      25 listopada 2019 at 12:01

      MOże jednak damy szanse Bozkowi. Wlaśnie mija pierwszy rok . W drugim mozna się zastanowić jak nie skończy z tym marazmem i nepotyzmem i zrobi porządek z politycznymi kadrami .

      • Mar Odpowiedz

        25 listopada 2019 at 12:50

        W drugim „można się zastanowić”? Raczej byłoby to konieczne. Poza tym marazm i nepotyzm nie są tutaj najgorsze, raczej wydawanie setek tysięcy zł publicznych pieniędzy na rzeczy przynoszące wątpliwe korzyści dla mieszkańców. Ale z drugiej strony trzeba uczciwie stwierdzić, że przyszłoroczny budżet będzie ich autorstwa no i są ponoć dofinansowania na niektóre rzeczy, więc może w 2020 roku nastąpi przełom i obecna plejada odwróci się od działań pozornych i szkodliwych na rzecz autentycznej troski o jakość życia mieszkańców. Ja osobiście w to nie wierzę, ale każdy ma prawo do własnego zdania i inni Tarnobrzeżanie mogą mieć odmienne od mojego.

        • Nie koniecznie Odpowiedz

          25 listopada 2019 at 13:26

          Ten budżet o środki zewnętrzne oparty jest na wlkadzie własnym że sprzedaży udziałów w Spółce Wodociągi.
          To jaka jest zasługa władzy w zdobywaniu środków skoro trzeba własny wkład spłacić z odsetkami
          Ale mi rozwój miasta na kredyt i za własne pieniądze.

          • Bohater

            25 listopada 2019 at 13:31

            „Nie koniecznie”
            Jak żeś tai bohater to powiedz skąd pieniądze w obecnej sytuacji Geopolitycznej wytrzasnąć ?

            Wiesz jaki wplyw na rządy ma USA do tego dołóż Chiny, a co na to Niemcy … i gdzie w tym Tarnobrzeg wytlumacz mi to bardzo prosze ?

          • Mar

            25 listopada 2019 at 14:58

            Odwrócenie się od działań pozornych i szkodliwych, o którym pisałem, oznaczałoby m.in. odkręcenie pożyczki w drodze zbycia udziałów w wodociągach, a jeżeli nie byłoby to już możliwe, to negocjowanie jak najniższej ceny wykupu udziałów. Nie mam wglądu w pełne finanse miasta, ale jeżeli gmina nie ma dość na wkład własny do tych dofinansowanych inwestycji z uzyskiwanych wpływów, to powinna ograniczyć ich liczbę i skupić się na bieżącym utrzymaniu i remontach – jest tutaj co robić, m.in. ulica Mickiewicza od przychodni do dworca. No chyba że pożyczka na inwestycje zwróci się w zyskach uzyskiwanych dzięki ich realizacji, ale wtedy wjazd nad Jezioro musiałby kosztować z 50 zł, a przejazd obwodnicą też być płatny i to sporo.

      • ZULU GULA Odpowiedz

        26 listopada 2019 at 19:00

        :) ) :) ) Porządek z politycznymi kadrami ??? Przecież Bożek cały czas „robi porządki” z kadrami – rękoma PANI MAJCHReAK SEKRETARZYCY- prawej rączki pana WW poprzez pana Plutego, spłacającego długi i zobowiązania- zaciągnięte w momencie zawiązania spisku pt.”Jak wykończyć Kiełba”. A i jeszcze jedno ważne nazwisko AGUnIA B. dostęp do wszelkich personaliów ma i jakie wpływy u Plutego ochocho- a to też sunusia aportująca Wojtaszka Ptaszka.

        • Bebee Odpowiedz

          27 listopada 2019 at 09:26

          … Dla wtajemniczonych, nielubianym „kierownikiem” się bywa, a człowiekiem się jest całe życie.

  12. Zdziwiony Odpowiedz

    25 listopada 2019 at 13:49

    Co mnie obchodzi gospodarka USA czy Chin Jakie to przełożenie na zarządzanie Miastem Chodzi o mądre zarządzanie a nie wydawanie kasy na coś co jest zbędne a służy jedynie dla realizacji własnych nauczycielskichzachcianek
    Znasz program wyborczy Bozka Ja znam i dlategonaniego zaglosowalem
    W pierwszej kolejności miało być rozwój i zdobywanie środków zewnętrznych
    I co rozwój za kasę spółki miejskiej Jak cinie wstyd tak pisać Bohaterze
    To że Ty bierzesz dobra kasę to wszyscy wiedzą i nie pisz glupot
    A kiedy oszczędności w Radach nadzorczych i za rządach Wiesz jaka tam idzie kasa za nic
    Porażka tego miasta i tyle Wstyd W Podkarpaciu samorządowcy maja z nas ubaw za taki styl i rozwój

    • Emerytowany Funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej Odpowiedz

      25 listopada 2019 at 13:58

      Panie co mnie obchodzi program wyborczy, ja na niego nie głosowałem bo mnie Rządy Polskie emeryturę obcieły.

      Czego Pan zakładasz że wszyscy co przeciwko Panu.. Panie ja widze jak mają inne wioski dookoła, skąd mają brać pieniądze ? Puste hasełka to możesz wygłaszać pod kosciołem albo na sumie .

      Gdzie Ty w ogole studiowałes i nauki pobierałeś o ile studia w ogóle ukończyłes bo to też wątpliwe

    • Karolina Odpowiedz

      25 listopada 2019 at 14:10

      Na Podkarpaciu to sie smieją bo sama słyszałam że mamy niby nick: „Zdziwiony” a wczesniej „Mar” a to tak naprawde prawdziwy John. Który jedynie co potrafi robić to hejtować.

      Smieją sie to prawda bo w marcelu busie o tym mówili jak z Rzeszowa jechałam z targu z jajkami i kaszanką

  13. Gość Odpowiedz

    25 listopada 2019 at 16:02

    Trzeba mieć nierówno pod sufitem ,żeby sprzedać prawie połowę ostatniego wartościowego przedsiębiorstwa w mieście za takie pieniądze. Te 20 baniek pójdzie na tak dochodowe inwestycje jak drogi i pewnie w nie małym stopniu łatanie dziur ale budżetowych. Wodociągi może i po podwyżkach będą w stanie to spłacać. Natomiast można raczej zapomnieć ,że będą w stanie inwestować w modernizację i rozbudowę infrastruktury w mieście. Skończyć się może również tak jak już nie raz i nie dwa w tym mieście bywało. Żeby ratować budżet sprzeda się do końca i po temacie.

    • John Odpowiedz

      25 listopada 2019 at 16:24

      Nie równo to Ty raczej masz
      Prawda jest taka że Prezydent to pierwszy włodarz który np. zaczął spłacać zaległości ZUS, zasatnowiłeś sie chociaż kiedykolwiek nad tym ?

      • dosyć zabawy Odpowiedz

        25 listopada 2019 at 17:24

        Do ostatniego nicka John. Teraz to ju ż pewne że ten nick napisał pracownik autorowi zaprzestać takich praktyk. Wszystko do sprawdzenia , nawet jak się Wojtusiu zalogowałeś na Sri Lance. Zdziwisz się jak któregoś dnia otrzymasz wezwanie tam gdzie powinieneś już dawno dostać. Nie będzie litości za ten hejt.

        • emeryt na chodzie Odpowiedz

          25 listopada 2019 at 17:38

          Podszywanie sie pod podszywanego nicka jest karygodne. Tyle lat żyję na ziemi ale takich sytuacji jeszcze nie spotkałem. Takie podszywanie to jest hejt czy jak to sie nazywa ?

        • popołudniowe figle Odpowiedz

          25 listopada 2019 at 17:51

          Ten cały John to ja już nie wiem kto to może być. Ja już żem sie pogubił bo raz pisze tak raz tak ?

          • nawyk

            25 listopada 2019 at 20:48

            Ćwoki i tępaki odnoszą się od osób a nie do treści

    • Stachu Odpowiedz

      25 listopada 2019 at 21:04

      Jażem kiedyś tak przyfasolił w sufit ze ho ho. Od tamtej pamietnej niedzieli mam problemy ze zdrowiem psychicznym i czasami wydaje mi sie że jestem głupi mimo że mam te 40 pare lat.

  14. Pedziwiatr Dzikowski Odpowiedz

    25 listopada 2019 at 17:22

    Rada bedzie obradowac w pelnym skladzie tylko bez zlodzieja-lapowkarza i kryminalisty KIELBA !!!!! Czy jest on juz za kratami ????? Bo tam jego dom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • John Odpowiedz

      25 listopada 2019 at 18:10

      Dech w piersiach zapiera gdy czyta sie tak obrzydliwe komentarze. Jak można na tym forum tak pisać ? Ile musi być jadu nienawiści w człowieku aby pisał tak na drugą osobę.

      Stop Hejtowi!

      • Mar Odpowiedz

        25 listopada 2019 at 21:05

        Niebywałe rany julek ile w dupie John ma kulek

        • Mar Odpowiedz

          25 listopada 2019 at 21:32

          Uzurpator – nie podszywaj się pode mnie. Śmieszą mnie fałszywe oskarżenia o hejt, ale pisanie głupot jest równie zbędne.

  15. Mar Odpowiedz

    25 listopada 2019 at 19:24

    Leci sobie dzisiaj TVP Rzeszów, a tu wywiad z Panem Prezydentem
    https://rzeszow.tvp.pl/9291764/gosc-tvp3-rzeszow
    Niech każdy sam oceni, żeby nie było jęków na temat hejtu ;)

    • żabka Odpowiedz

      25 listopada 2019 at 20:47

      ..cały Bożek kręci ,mota i pływa (raczej po warszawsku niż klasycznie)

      • Wasyl B. Odpowiedz

        25 listopada 2019 at 21:02

        A cholera Wi ło co to chodzi cholera

    • Helenka Odpowiedz

      25 listopada 2019 at 22:58

      Mar coś ty mi tu puscił . Ale bełkot. Chyba nie usnę.

    • Maciek Odpowiedz

      26 listopada 2019 at 21:20

      Na razie rozwój… rozwija się – przynajmniej na ulicy Jachowicza
      https://drive.google.com/file/d/1AL_a5YyMOvfaz2zJXugm9tqLyFGiX4l-/view
      Myśl techniczna, troska o pieszych i estetyka po Tarnobrzesku.

  16. artur Odpowiedz

    26 listopada 2019 at 08:30

    A tymczasem w Stalowej Woli…..
    ARP powołuje dwie spółki w ramach Programu Fabryka, w tym jedną w Stalowej Woli.
    Przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz prezydenci Stalowej Woli i Elbląga podpisali umowy powołujące spółki do realizacji Programu Fabryka w obu miastach. „Fabryka – Urbi Ferro” (Stalowa Wola) i „Fabryka – Porta Mare” (Elbląg) to spółki celowe, dzięki którym powstaną nowoczesne obiekty biurowo-usługowe. Zgodnie z założeniami realizacja obu inwestycji może wynieść ponad 80 mln zł.
    Program Fabryka Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. uruchomiła w połowie 2018 roku. Jego założeniem jest wsparcie rozwoju miast średnich poprzez budowę biurowców, w których działalność będą mogły prowadzić firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Nazwa programu pochodzi od radomskiej Fabryki Broni. Do tej pory do projektu przystąpiły cztery miasta: Mielec, Zamość, Stalowa Wola i Elbląg. Dwa ostatnie podpisały właśnie umowę na powstanie spółek celowych do obsługi inwestycji.
    Spółki Urbi Ferro (powołana we współpracy z przedstawicielami Stalowej Woli) i Porta Mare (założona wspólnie z władzami Elbląga) będą prowadzić działalność na dwu etapach – przygotowania inwestycji (m.in. opracowanie projektu koncepcyjnego i programu funkcjonalno-użytkowego) oraz jej realizacji (prace projektowe, budowlane, komercjalizacja i zarządzanie). W obu spółkach ARP będzie strategicznym udziałowcem. Zgodnie z przyjętym harmonogramem inwestycje w obu miastach mają zakończyć się do końca 2023 roku.

    Fabryka Urbi Ferro pozwoli wybudować w Stalowej Woli budynek biurowo-usługowy klasy B/B+ o powierzchni biurowej ok. 5 000 m2 (plus powierzchnia usługowa na parterze – ok. 1 500 m2). Centrum usług biznesowych ma stanąć u zbiegu ulic Okulickiego i Floriańskiej

    https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=22503
    Na górę

    • Zdziwiony Odpowiedz

      26 listopada 2019 at 11:49

      Jak to się ma do konferencji Bozka w dniu wczorajszym TVP Rzeszów

  17. artur Odpowiedz

    26 listopada 2019 at 13:08

    Jako to jak? No widzę ze ty tez bys był takim beznadziejnym prezydentem.Chodzi o inicjatywę i poszukiwanie rożnych dróg rozwoju.W takim telewizyjnym wywiadzie raczej powinny byc tego typu wypowiedzi jak prezydenta Stalowej Woli …..
    - Agencja Rozwoju Przemysłu po raz kolejny wybiera Stalową Wolę jako sprawdzonego partnera do realizacji swoich celów biznesowych, a jednocześnie realizuje program rządowy wsparcia dla średnich miast. Cieszymy się, że tak znaczący projekt powstanie w Stalowej Woli, a tym samym przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej i stworzenia nowych miejsc pracy w naszym mieście. Jestem przekonany, że stalowowolskie kadry, które posiadają odpowiednie wykształcenie, będą siłą przedsiębiorstw inwestujących w Stalową Wolę – mówi Lucjusz Nadbereżny, Prezydent Miasta Stalowej Woli.

    • mieszkaniec Odpowiedz

      26 listopada 2019 at 13:50

      I mamy kolejna porażkę Bozka. Gada ,Gada i mówi ,że ma nadzieję na rozwój miasta. Marzenia niech Bożek zostawi w domu. Prezydent ma działać .Tylko ma wiedzieć jak.

  18. artur Odpowiedz

    26 listopada 2019 at 13:28

    • Mar Odpowiedz

      26 listopada 2019 at 14:58

      Głosowałeś na PIS ?

      • Mar Odpowiedz

        26 listopada 2019 at 15:39

        Kolejny uzurpator. Zadałeś normalne pytanie w kulturalny sposób, więc po co podpisałeś się jako ja? Jak ciężko ci wymyślić nick to skorzystaj z którejś z gotowych propozycji
        https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=7541185

  19. mieszkaniec Odpowiedz

    26 listopada 2019 at 15:25

    A gdzie nasi uzdrowiciele Kaliniaki .Tyle obiecywali zachowali stołki z kasą niezłą. Zawarli układ z Bożkiem a gdzie efekty.???

    • nib Odpowiedz

      27 listopada 2019 at 12:00

      tam gdzie ty w czarnej d..ie – rezultaty każdy widzi.

  20. mieszkaniec tbg Odpowiedz

    26 listopada 2019 at 19:28

    Bo w TARNOBRZEGU mieszka ciemnota, która cały czas narzeka a jak trzeba wybrać swojego to wolą głosować na jakiegoś poncyliusza, który nic nie zrobi dla miasta tak samo jeśli chodzi o wybory na prezydenta miasta teraz płaczą trzeba było myśleć wcześniej a nie po fakcie.

    • Mietek Odpowiedz

      26 listopada 2019 at 19:36

      To prawda, gdyby wiekszość była tak oświecona jak Ty Tarnobrzeg byłby zupełnie innym miastem

  21. Pomietek Odpowiedz

    27 listopada 2019 at 09:08

    Jak trzeba się zeszmacić żeby się wzbogacić?

    Kanalia.

    • Mieszkaniec Odpowiedz

      27 listopada 2019 at 11:45

      Zamilcz na tym forum Wojtusiu. Z Twojej perspektywy to Ty jesteś najlepszy Ale nosił wilk…….