Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Radni zdecydują o zaciągnięciu prawie 12,5 mln zł pożyczki

Styczeń 28, 2020 8:50 PM

tarnobrzeg-grzyb-noc-dron

12.484.127 zł to kwota pożyczki, która ma zostać zaciągnięta przez tarnobrzeski magistrat w Narodowym Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pożyczka przeznaczona zostanie na finansowanie zadania pn: „Zwiększenie efektywności energetycznej przez kompleksową modernizację oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Tarnobrzeg” i wynikającego z realizacji tego zadania planowanego deficytu w latach 2020-2021.

Pożyczka będzie wypłacona w transzach w latach:

  • 2020 – 4.305.000 zł,
  • 2021 – 5.350.742 zł,
  • 2022 – 2.828.385 zł.

Spłata zaciągniętej pożyczki wraz z odsetkami ma zostać zrealizowana w latach 2023-2034 i będzie pokrywana z dochodów własnych gminy.

Głosowanie nad zaciągnięciem długoterminowej pożyczki odbędzie się w środę 29 stycznia br., w trakcie XXIV sesji RM Tarnobrzega.

pozyczka

24 Responses to Tarnobrzeg: Radni zdecydują o zaciągnięciu prawie 12,5 mln zł pożyczki

  1. Wiedziałem, że tak będzie Odpowiedz

    28 stycznia 2020 at 21:06

    Kolejny bankrut za 3, 2, 1…

  2. orzeł Odpowiedz

    28 stycznia 2020 at 21:13

    a ile oddamy?

    • Bozo Odpowiedz

      29 stycznia 2020 at 21:16

      25

  3. Witek Odpowiedz

    28 stycznia 2020 at 21:20

    Ja nie mogę . ZUS spłacony. Pożyczka zaciągnieta – nowy dług .Sukces czy nie .????

  4. Brrr Odpowiedz

    28 stycznia 2020 at 21:27

    I cyk bilety nad jezioro po 15 zł od auta w przyszły sezonie, żeby było z czego pokryć nowe długi.

  5. Dorian Odpowiedz

    28 stycznia 2020 at 22:19

    ktoś się orientuje które tarnobrzeskie nieruchomości pójdą w 1szej kolejności gdy 447 wejdzie w życie?

    • konował Odpowiedz

      29 stycznia 2020 at 09:19

      Opanowała Cię mania zmartwień na zapas. Martw się tylko realnymi problemami, bo łeb ci pęknie.

  6. Mar Odpowiedz

    29 stycznia 2020 at 08:05

    Pewnie większość radnych poprze, więc pożyczą na kolejną „niezbędną” inwestycję po „obwodnicy” i „rewitalizacji” terenów nad Jeziorem. I tak Tarnobrzeg będzie mógł się poszczycić chyba pierwszym na świecie programem oddłużania miasta przez zaciąganie wielomilionowych zobowiązań 😉

  7. Tarnobrzeska wielka ekonomia Odpowiedz

    29 stycznia 2020 at 08:44

    Wpadamy w piramidę Jeden dług spłacony a w to miejsce zaciągnięta następna pożyczka czyli dług. Ponadto dodatkowe zobowiązanie z tytułu spłaty udziałów w Wodociagach to wszystko wskazuje że braknie nie tylko na rozwój ale na bieżące ustawowa realizację zadań Ale to nie dotyczy Baranowa tylko Tarnobrzega to widać można Spuacy radni nawet nie wiedzą za czym głosują

  8. tomi Odpowiedz

    29 stycznia 2020 at 08:47

    wiemy ile tej pozyczki jest , a ile mamy spłacić ? Czy tez tak idiotycznie duzo jak w przypadku Wodociągów ??!!
    A ile zaoszczedzimy na wydatkach na prąd ?? Bo moze oszczednosci to 100 zł rocznie ?? Albo wcale ?? Poprawi sie estetyka oswietlenia ale jaki to jest interes w przeliczeniu na mniejsze koszty ??!!

  9. Mar Odpowiedz

    29 stycznia 2020 at 10:33

    Będzie jeden plus tego wszystkiego: będzie widniej, także łatwiej będzie można dostrzec wieczorem dziury i garby na ulicach w mieście. Bo te ulice przez najbliższe lata najprawdopodobniej nie będą robione, bo pierwszeństwo mają inwestycje zbawcze dla Tarnobrzega, m.in: „obwodnica”, „rewitalizacja” terenów nad Jeziorem, modernizacja oświetlenia ulicznego 😉

  10. mieszkaniec Odpowiedz

    29 stycznia 2020 at 12:47

    bo sobie podwyszki robia to nie m akasy po tem na nic aby co robic i jest przeznaczana n aine cele nie właściwe .

    • orzeł Odpowiedz

      29 stycznia 2020 at 16:28

      powinieneś państwu oddać pieniądze za pobieraną edukację języka polskiego

  11. AlF Odpowiedz

    29 stycznia 2020 at 17:34

    Lepsza zmiana idzie…Dług długowi nie równy

  12. Max Odpowiedz

    29 stycznia 2020 at 19:52

    Kiedy mają zamiar zrobić drogę rowerowa i chodnik od Miechocina przez Ocice na to brak kasy! po innych miejscowościach dawno już mają!!!

    • Bibok Odpowiedz

      30 stycznia 2020 at 04:14

      Droga i chodnik powinny być nie tylko do Ocic ale i do Chmielowa (inwestycja wspólnie ze Starostwem tarnobrzeskim) bo nie jest tam bezpiecznie. A bezpieczeństwo to podstawa.

      • patriota Odpowiedz

        30 stycznia 2020 at 10:50

        To już przesada!- nie dość że niszczycie darmo nasze miejskie chodniki to jeszcze zgłaszają potrzebę budowy ich chodników .NIE mamy pieniędzy nawet na nasze i koniec.

    • Mar Odpowiedz

      30 stycznia 2020 at 07:46

      A co tam jakieś chodniki i ścieżki rowerowe, lampy ledowe ważniejsze 😉 Dla porównania na ul. Wyspiańskiego chodniki szerokie na 3 metry i w przyzwoitym stanie, nic tylko wyznaczyć na nich drogi pieszo-rowerowe, ale obecna plejada nie jest w stanie tego dokonać od ponad roku. No to jak tego nie są w stanie zrobić, to co tu oczekiwać budowy nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów? Choć jest to dziwne, bo w programie wyborczym Pana Prezydenta jest punkt „rozwój infrastruktury dróg rowerowych”.

  13. asdf Odpowiedz

    29 stycznia 2020 at 19:58

    Mam nadzieję , że to tylko jakiś głupi żart!!!!

  14. Gość Odpowiedz

    30 stycznia 2020 at 09:34

    Szaleństwo

  15. zdziwiony Odpowiedz

    30 stycznia 2020 at 17:25

    A na sesji w sprawie kredytu przewodniczący Rady zaprosil do mównicy Prezes czegoś tam bliżej niewyjaśnionego.

    Taką wiedzę posiadają radni. Nie wiedzą o czym i nad czym dyskutują.

  16. Inżynier Odpowiedz

    31 stycznia 2020 at 10:07

    A ja chciałbym się dowiedzieć jaki UM zakłada koszt jednostkowy wymiany oświetlenia?

  17. eco Odpowiedz

    2 lutego 2020 at 12:37

    Takich radnych wybrali tarnobrzeżanie więc do kogo pretensje?

  18. Znany tropiciel Odpowiedz

    28 stycznia 2020 at 22:58

    Ciągle ten PIS i PIS.
    Leżącego kopiesz?
    Uważaj bo Anżej jak wróci z nart cię zakrzyczy