„Oj będzie się działo”, czyli przygotowania do tarnobrzeskiego XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

„Oj będzie się działo”, czyli przygotowania do tarnobrzeskiego XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
– Od trzech lat rokrocznie pobijamy rekord, jeśli chodzi o zebraną sumę, podczas ostatniego Finału udało nam się zebrać nieco ponad 72 tys. złotych – opowiada portalowi NadWisłą24 Łukasz Raźniewski, od siedmiu lat szef sztabu tarnobrzeskiego WOŚP-u.

ORGANIZACJA…

– W porównaniu do ubiegłych lat jest trochę łatwiej gdyż marka WOŚP-u zyskała zaufanie społeczne, na co wskazują badania opinii publicznej. Orkiestra plasuje się na pierwszym miejscu wśród organizacji i instytucji rządowych i pozarządowych. Jeśli chodzi o najbardziej rozpoznawalną markę, to WOŚP wyprzedza jedynie marka „Polska”.

– Z drugiej strony wynika to z naszej lokalnej promocji nowoczesnego sprzętu szpitalnego, o czym staramy się często przypominać. Tłumaczymy, że fundacja nie kupuje czegoś „tak po prostu”, sprzęt jest zakupywany na podstawie zapotrzebowania, które wypełniają ordynatorzy, dyrektorzy, organizowane są przetargi i na tej podstawie dokonujemy zakupu dla tarnobrzeskiego szpitala. Dlatego lekarze bardzo pozytywnie się o nim wypowiadają.

– Obecnie nagrywamy spot promujący, w którym tarnobrzescy lekarze pokazują zakupiony przez Orkiestrę sprzęt, który dodatkowo pokazuje wszystkim potencjalnym sponsorom i mieszkańcom miasta, ze zebrane pieniądze wydawane są na lokalne potrzeby.

POZYSKIWANIE ŚRODKÓW…

– Najwięcej na organizację finału wykłada miasto, tzn. wspiera nas Prezydent Miasta Tarnobrzega i stanowi to mniej więcej połowę kosztów, drugą cześć załatwia sztab od sponsorów.

– Potrzeba nam sporo, kwestie związane z przygotowaniem koncertu, nagłośnieniem, ogrzewaniem itp. to kwota rzędu 10 tys. złotych, do tego dochodzą koszty transportu, minimalne honoraria, „światełko do nieba” plus koszta typowo biurowe, jak telefony, transort itp.

-Ponieważ jesteśmy sztabem działającym we własnym imieniu na rzecz WOŚP-u, z Warszawy nie dostajemy żadnych funduszy, jedynie puszki i identyfikatory.

AUKCJE, LOTERIA I ZBIÓRKI…

-On-line będziemy licytować vouher na pobyt w zamku w Baranowie Sandomierskim – to taka promocja naszego regionu w Polsce. Dodatkowo mamy pióro od prezydenta Mastalerza i własnoręcznie przez niego ozdobioną bombę, różne elektronarzędzia czy złote serduszko oraz całą masę orkiestrowych gadżetów: plakaty z autografem Jurka Owsiaka, kubki, książki, płyty, plecaki, koszulki, zeszyty, notesy, kalendarze itp.

-Obok aukcji odbędzie się jak zwykle loteria orkiestrowa, na którą zawsze mamy mnóstwo fantastycznych fantów przekazywanych przez instytucje, sponsorów i osoby prywatne.

-Fanty i przedmioty na aukcje można przynosić do niedzieli włącznie. W tej sprawie należy kontaktować się telefonicznie ze mną lub Wiktorem, ewentualnie drogą e-mail. Potrzebne namiary można znaleźć na naszej stronie www.wosp.vel.pl

-Na ulice wyjdzie 160 wolontariuszy, ze specjalnymi identyfikatorami puszkami WOŚP-u. Będzie z nami kwestował również prezydent miasta oraz delegacja z policji w osobie komendanta i pani rzecznik. Ta para wzięła udział w zbiórce pieniędzy w zeszłym roku, i o ile się nie mylę pobijali rekordy, jeśli chodzi o zebrane kwoty. Prezydenta Mastalerza będzie można spotkać w niedzielne południe, na Placu Bartosza Głowackiego.

AUTOBUS NA GAZ

W niedzielny Finał logistykę dla wolontariuszy WOSP zapewnia ekologiczny autobus na gaz sprężony CNG sponsorowany przez Przedsiębiorstwo Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Tarnobrzegu oraz Zakład Gazowniczy w Tarnobrzegu.
Autobusem będą mogli (za darmo) jeździć także mieszkańcy miasta i okolic. Najlepiej w kierunku Placu Bartosza Głowackiego 🙂 ale nie tylko.

Portal NadWisłą24.pl jest Patronem Medialnym tarnobrzeskiego finału WOŚP.

Foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łazan
13 lat temu

Porównując finały WOŚPu w okolicy (Sandomierz, Baranów czy Nowa Dęba) to w Tarnobrzegu impreza zapowiada się najlepiej. Chociaż tym razem mamy lepszą imprę niż okolica 🙂

Bokser
13 lat temu

Jeśli dla Ciebie Łazan regge przez dwa dni to taka świetna sprawa to oczywiście możesz się cieszyć, choć wiadomo, ze graja Ci, którzy nie chcą za to kasy. Szkoda tylko,ze w tym mieście regge rządzi jak kot w oborze pełnej myszy. Niedawno byłą świetna sztuka w Maximie, Christ Agony i było pusto…jak w kociej głowie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content