Przesłuchania „Śpiewograńca” w tarnobrzeskim TDK ( fotoreportaż i video HD)

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej po raz osiemnasty zawitał do Tarnobrzegu. Dzisiejsze przesłuchania zakończy festiwal galowy, którego początek organizatorzy zaplanowali na godz. 19.

– Festiwal to duże przedsięwzięcie promujące Tarnobrzeg w całej Polsce. Przesłuchania i koncert galowy są transmitowane na żywo w Internecie, z materiału z festiwalu przygotowujemy płytę DVD oraz AUDIO – powiedział w rozmowie z portalem NadWisłą 24 jeden z organizatorów, Robert Kędziora.

– W tym roku odwiedziło nas 24 ekipy z całego kraju, od Borów Tucholskich, poprzez Górny Śląsk, woj. Podkarpackie z racji tego, ze to u nas odbywa się ten festiwal, ale także z woj. Mazowieckiego, Świętokrzyskiego. Mamy więc przekrój harcerzy z terenu całej Polski – dodał.

Podczas trzydniowej imprezy artystów gości szkoła podstawowa nr. 3. – Od siedmiu lat współpracujemy z panią dyrektor Czaplińską, i to dzięki jej uprzejmości, organizujemy nocleg na terenie szkoły, tam mieści się również sztab festiwalu – tłumaczył NW24 Kędziora.

W Tarnobrzeskim Domu Kultury odbywają się trzy elementy festiwalu: w piątek są to próby mikrofonowe i zajęcia warsztatowe ekip z akustykiem, które mają doprowadzić do tego żeby wykonawcy przyzwyczaili się do takiego obycia estradowego. Od soboty rano trwają przesłuchania konkursowe, zakończone koncertem galowym od godz. 19 do ok. 23, kiedy wręczane są nagrody.

– Pula nagród festiwalu wynosi ponad 10 tys. zł, jest to sprzęt muzyczny, gratyfikacje finansowe dla najlepszych zespołów, dodatkowo na każdy koncert galowy zapraszamy ekipy propagujące piosenkę harcerską i turystyczną była min. Wolna Grupa Bukowina, w tym roku wystąpi kielecka formacja Fok, która zaprezentuje koncert autorski z piosenką turystyczną w tle – wyjaśniał NW 24 Robert Kędziora.

Głównym organizatorem festiwalu jest tarnobrzeskie Stowarzyszenie ESTEKA, przy współpracy 11 tarnobrzeskiej drużyny harcerskiej „Wrzosowisko”, zespołu redakcyjnego „Synogarlica” i komendy hufca ZHP w Tarnobrzegu.

Aby taka impreza się udała potrzeba dużych środków finansowych. – Koszt zorganizowania tego przedsięwzięcia wynosi grubo ponad 20 tys. zł. Dzięki temu, że festiwal odbywa się już po raz osiemnasty, mamy pewną rangę, i w mieście i w województwie, udaje nam się pozyskać środki z Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego, z Kuratorium Podkarpackiego a także wspomagają nas firmy prywatne – powiedział NW24 Kędziora. – Nie ukrywam, że co roku udaje nam się zachęcić ok. 15 firm, które chcą wyłożyć pieniądze i wesprzeć nas w organizacji – dodał.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
charcesz
10 lat temu

Ooo to harcerze jeszcze istnieją? Myślałem, że wymarli jak dinozaury 🙂
Czuwaj!

John
10 lat temu

Jak widzisz istnieją i mają się dobrze 🙂 Super impreza była w Tarnobrzegu! Do zobaczenia za rok.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content