Tarnobrzeskie siatkarki wykonały 2/3 planu w rozgrywkach play – out ( fotoreportaż& video HD)

Siatkarki Anser Siarki Tarnobrzeg odniosły dwukrotnie zwycięstwo nad Pogonią Proszowice w walce o utrzymanie w II lidze. Mecze rozegrane zostały w sobotę i w niedzielę w tarnobrzeskiej hali OSiR. Do pełni szczęścia tarnobrzeżankom brakuje jednej wygranej.

Oba spotkania miały podobny scenariusz, i w obu Proszowiczankom udało się urwać gospodyniom po jednym secie. Przewaga wzrostu pod siatką była po stronie Siarki, co w rezultacie przełożyło się na dobrą grę w obronie, i dużym utrudnieniem dla rywalek w przeprowadzaniu akcji ofensywnych.

Zespół Anseru grał w tym dwumeczu dwoma zawodniczkami na pozycji Libero, Pauliną Peret i Klaudią Szubert. Zmiany na tej pozycji podyktowane były kontuzją podstawowej Libero w drużynie Siarki, Pauliny. – Nowy przepis, który wszedł w życie w styczniu, w pewnym sensie uratował nas – tłumaczy trener Siarki, Andrzej Dróbkowski.

Na parkiecie nie obyło się bez nerwowości i prostych błędów po stronie Siarki. – To był dla mnie bardzo nerwowy dwumecz, bardzo to przeżyłem, z uwagi na to, że w całym sezonie zespół był trapiony przez kontuzje. Jeszcze w czwartek nie byłem pewien ile dziewczyn będzie mogło wystąpić w tych meczach – wyjaśnia trener Dróbkowski.

– Przeciwnik nie odpuszczał żadnej piłki, były momenty ciekawej gry, ale i prostych błędów z naszej strony, nerwówki, szczególnie pod koniec drugiego seta, ale było też parę ładnych długich akcji, widać było, że dziewczyny się spięły – dodaje.

O zwycięstwie według trenera zadecydowała gra całego zespołu. – Aby wygrać musi grać cały zespół, każdej zawodniczce można przypisać coś bardzo pozytywnego w działaniu na parkiecie. W dwumeczu bardzo dobrze się zaprezentowała Irena Matejak oraz Magda Chorzępa, która dzięki bardzo dobrej grze blokiem wyłączyła drugą atakującą Proszowic. W sobotnim spotkaniu dobre zawody rozegrała Anna Mysiak– wylicza trener. – Kaśka Galica bardzo dobrze poprowadziła grę, pomagała jej w tym Gośka Wacławczyk– dodaje.

O trzecie zwycięstwo siatkarki Anseru zagrają w sobotę, w Proszowicach. – Jedziemy teraz do rywalek, mam nadzieję, że na ostatni mecz, i zostajemy w drugiej lidze – zapowiada Libero tarnobrzeskiej drużyny, Paulina Peret.

Anser Siarka Tarnobrzeg – Pogoń Proszowice 2:0


Anser Siarka Tarnobrzeg- Pogoń Proszowice 3:1
( 25: 21, 16: 25, 25:17, 25:18)

Anser Siarka Tarnobrzeg- Pogoń Proszowice 3:1 (25:13, 24:26, 25:18, 25:20)

Foto& video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pamela
11 lat temu

Brawo dziewczyny, gramy dalej w II lidze.

Ewka
11 lat temu

To się jeszcze okaże …

Zenon
11 lat temu

Ewa Tabor – liczymy na jej powrót.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content