Rusza kampania społeczna „Piłeś? Nie jedź!”

Wczoraj rozpoczęła się kolejna edycja kampanii społecznej „Piłeś? Nie jedź!”. Jej celem jest informowanie o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu. Akcji towarzyszą nowe spoty i ulotki.

W 2010 r. podkarpaccy policjanci ujawnili 8 160 przypadków kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz w stanie po użyciu alkoholu. To o 6 % więcej niż rok wcześniej. Policjanci cyklicznie prowadzą działania, których celem jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących – to m.in. „Trzeźwy Poranek” i „Alkohol i narkotyki”.

I choć wzmożone kontrole drogowe oraz prewencyjne działania edukacyjne przekładają się na widoczne zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców, to każda inicjatywa wpływająca na bezpieczeństwo jest ciągle tak samo potrzebna i cenna.

Partnerami kampanii są Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komenda Główna Policji, Instytut Transportu Samochodowego, Polski Związek Motorowy, Koncern BP oraz Fundacja „Krzyś”.

Organizatorzy przygotowali kilkadziesiąt tysięcy ulotek, które będą wręczane kierowcom podczas kontroli drogowych. Spoty wyprodukowane na użytek kampanii pojawią się w ogólnokrajowej telewizji, kilkudziesięciu kinach w całej Polsce, ekranach LED na 37 uczelniach wyższych, w kilkuset autobusach komunikacji miejskiej i na ulicach kilku miast.

źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content