Teren powstającego na Osiedlu Zakrzów Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego został włączony do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro- Park Wisłosan”. Tak postanowiła Rada Ministrów.
Do połowy czerwca przyszłego roku na terenie Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego powstaną m.in.: nowoczesna hala produkcyjna, inkubator przemysłowo – technologiczny, parking samochodowy, plac manewrowy oraz obszary w pełni przystosowane do działalności gospodarczej typu „greenfield”.
– To będzie świetnie miejsce do prowadzenia biznesu. Chcąc jeszcze podnieść jego walory podjęliśmy starania, aby włączyć park do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki czemu inwestorzy zyskają ulgi podatkowe – mówi Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.
Starania władz Tarnobrzega zakończyły się sukcesem, przed kilkoma dniami Rząd Donalda Tuska podjął decyzję o włączeniu do TSSE całego terenu parku.
– To znakomita wiadomość dla Tarnobrzega i jego mieszkańców. Jestem pewien, że w niedalekiej przyszłości skutkować będzie powstaniem nowych miejsc pracy – dodaje Norbert Mastalerz.
Po zmianie granic administracyjnych TSSE ma powierzchnię 1632,3 hektarów.
Tarnobrzeski Park Przemysłowo – Technologiczny to inwestycja Gminy Tarnobrzeg mająca na celu stworzenie atrakcyjnych obszarów do prowadzenia działalności gospodarczej oraz optymalnych warunków dla rozwoju przemysłu i nowych technologii. Inwestycja współfinansowana będzie ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowane jest na III kwartał 2011 roku a zakończenie na koniec 2013 roku. Wartość inwestycji to ok. 50 mln zł.
W celu stworzenia warunków do realizacji zadania zostanie wybudowana następująca infrastruktura:
Nowoczesna hala produkcyjna o powierzchni użytkowej 3076 m².
Inkubator Przemysłowo – Technologiczny o powierzchni 3189 m².
Parking samochodowy 3500 m²
Plac manewrowy 3600 m².
Drogi dojazdowe
Niezbędne media
Powierzchnia terenu zagospodarowanego i ogrodzonego wynosi 29,8 ha w pełni przystosowanego do działalności gospodarczej w tzw. opcji inwestycyjnej typu greenfield”.
Inwestycja zlokalizowana będzie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 723, która łączy się z drogami krajowymi nr 9 i 77 i przebiega przez nią ruch z południa Polski na północ oraz ze wschodu na zachód.
źródło: UM Tarnobrzeg