WCK w Chmielowie po „liftingu”

Wiejskie Centrum Kultury w Chmielowie otrzymało nowy wizerunek. W ramach projektu współfinansowanego ze środków unijnych wykonany został program termomodernizacji tego obiektu, poszerzony o obiekty OSP (garaże i część socjalną), które stanowią całość obiektu z WCK.

Ściany budynku zostały docieplone styropianem o grubości 15 cm, a następnie wykonano elewację o beżowych odcieniach. Docieplenie zyskał także strop, a pokrycie dachowe zostało odmalowane. Zrealizowane zostały nowe obróbki blacharskie, w tym wykonane zostało obicie drewnianej podbitki blachą, założono nowe rynny i rury spustowe. W ramach tego zadania wykonane zostało docieplenie fundamentów i ułożono nową opaskę odbojową. Nad wejściami założono nowe daszki, chroniące drzwi przed deszczu.

Całość zadania zamknęła się kwotą 162 tys. zł, z której to kwoty gmina odzyska z Urzędu Marszałkowskiego 62 tys. Dodać należy, że mieszkańcy wsi na przyszły rok przeznaczyli 24 tys. zł ze środków sołeckich na zagospodarowanie terenu przyległego do WCK.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x