Likwidacja etatów księgowych w szkołach i przekazanie szkolnej księgowości Miejskiemu Oświatowemu Zespołowi Ekonomicznemu, połączenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury i Muzeum Historycznego w Tarnobrzeskie Centrum Kultury oraz dokapitalizowanie Miejskiej Telewizji – to część uchwał nad którymi odbędzie się głosowanie podczas jutrzejszej sesji RM.
Na sesji poddana zostanie pod głosowanie uchwała intencyjna w myśl której zamiast dwóch placówek samorządowych Tarnobrzeskiego Domu Kultury i Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega powołane zostanie Tarnobrzeskie Centrum Kultury, łączące obie instytucje. Jest to uchwała intencyjna, która musi zostać pozytywnie zaopiniowana przez radę muzealną przy ministerstwie kultury. W TCK zatrudnienie mieliby znaleźć obecni pracownicy obu placówek, jednak zarządzać nim miałaby jedna osoba – wyłoniona w drodze konkursu.
Radni głosować będą nad powołaniem Miejskiego Oświatowego Zespołu Ekonomicznego w Tarnobrzegu, którego zadaniem będzie obsługa księgowości tarnobrzeskiej oświaty. Do tej pory każda z placówek oświatowych zatrudnia własnego księgowego, łącznie jest to 38 etatów głównie w niepełnym wymiarze. Po przeniesieniu księgowości ze szkół do MOZE liczba etatów spadnie do 28.
– Osoby do tej pory pracujące w szkołach dostaną propozycję przejścia do MOZE na zasadzie porozumienia stron, aby uniknąć zwolnień i płacenia odpraw – wyjaśnia prezydent. – Oczywiście nie dotyczy to tych osób, którym po prostu umowy wygasną – dodaje.
Działalność Miejskiego Oświatowego Zespołu Ekonomicznego ma rozpocząć się 1 kwietnia 2013 r.
Na sesji radni będą głosować nad dokapitalizowaniem Miejskiej Telewizji kwotą ponad 50 tys. zł, czemu nie przeszkadza fakt iż 70% udziałów miasta w telewizji zostało w tym roku wystawione na sprzedaż (ich wartość to ok.175 tys.) oraz brak sygnału telewizji dla połowy mieszkańców miasta.
Kwota ta według prezydenta miałaby zapewnić funkcjonowanie spółki, której działalność jest zagrożona z powodu wyłączenia sygnału telewizji przez kablówkę TSM.
– Dokapitalizowanie spółki ma na celu również zwiększenie jej dostępności poprzez czasowe bezpłatne udostępnienie jej sygnału – wyjaśnia przewodniczący RM Dariusz Kołek. Według przewodniczącego takie rozwiązanie spowodowałoby, że zarząd TSM musiałby ponownie udostępnić sygnał w zasobach kablówki. Jeśli tak się nie stanie i w kablówce dostępna będzie jedynie nowa telewizja której emisję prezes TSM Lenard zapowiada od 1 stycznia 2013r, prezydent nie wyklucza skierowania sprawy do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Więcej w materiale video. Zapraszamy
foto&video: Piotr Morawski
Zaoszczędzą na etatach księgowych to zaraz wydadzą na miejską tv. Na telewizyjną „tubę” Mastalerza zawsze znajdą się miejskie pieniądze.
A CZY W TYM ROKU W SYLWESTRA ZAPLANOWANE JEST WYSTRZELENIE W POWIETRZE 40 TYS JAK W POPRZEDNIM?
o ile pamiętam, to podczas ostatniego sylwestra nie było fajerwerków…
fajerwerki czy lasery dla mnie bez roznicy