„Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością” – nowe nabory, nowe fundusze

Od 3 marca trwają nabory wniosków w programie „Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością”. Program skierowany jest zarówno do organizacji pozarządowych, jak i osób, które chcą uruchomić działalność gospodarczą. Kwota dofinansowania może wynieść nawet 50 tys. zł.

Program ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców regionu Gór Świętokrzyskich. Wnioskodawcy muszą spełnić szereg kryteriów, jednak głównym z nich jest zameldowanie lub posiadanie swojej siedziby (w przypadku organizacji pozarządowych) na terenie objętym realizacją projektu, tj. na terenie powiatów: kieleckiego, opatowskiego, ostrowieckiego lub sandomierskiego z wyłączeniem miast Kielce i Ostrowiec Świętokrzyski.

Organizacje pozarządowe mogą wnioskować o dotację od 5 tys. zł do 50 tys. zł, co stanowi 90% wartości projektu. Osoby fizyczne, które zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności mogą starać się o dotację od 5 tys. zł do 40 tys. zł (70% wartości projektu). Głównym celem obydwu naborów jest rozwój przedsiębiorczości przy wykorzystaniu i zachowaniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, działania poszerzające ofertę turystyczną regionu, wzrost kwalifikacji mieszkańców regionu objętego projektem, promowanie produktów turystycznych oraz całego regionu.

Program „Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością” realizowany jest w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy Priorytet 1: Bezpieczeństwo, stabilność, wsparcie reform; Obszar tematyczny nr 1: Inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego regionów peryferyjnych i słabo rozwiniętych.

Nabory wniosków zarówno dla organizacji pozarządowych, jak i osób chcących rozpocząć działalność wystartowały 3 marca 2014 r. i potrwają do 2 kwietnia 2014 r. Czasu jest niewiele, a jak wiadomo praca związana z pisaniem wniosków jest dość skomplikowana i wymagająca dokładności, dlatego zachęcamy do skorzystania z pomocy doświadczonych doradców.

Szczegółowe informacje na stronie: www.swietokrzyskieswiss.pl

tekst: Ascend Consulting

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x