Jest szansa na nowe miejsca pracy w gminie Nowa Dęba. Na wniosek spółki Pilkington Automotive Poland rozpoczyna się proces objęcia kolejnych gruntów w Chmielowie uwarunkowaniami specjalnej strefy ekonomicznej.
Odpowiadając na wniosek burmistrza Wiesława Ordona Rada Miejska w Nowej Dębie, zebrana na sesji nadzwyczajnej 15 maja, dała zgodę na zamianę nieruchomości z Agencją Rozwoju Przemysłu, która zarządza Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Gmina Nowa Dęba przekaże Agencji 18 arów gruntów w Chmielowie, zaś przejmie od niej 51 arów wraz z budynkiem dawnego Zakładu Produkcji Wody w Nowej Dębie.
– Ta zamiana zapoczątkuje proces poszerzania chmielowskiej podstrefy o kolejne 6 ha, a jej finałem ma być rozbudowa zakładu szyb samochodowych spółki Pilkington Automotive Poland na połowie tego obszaru – komentuje czwartkową uchwałę burmistrz Wiesław Ordon. – Za tym pójdzie przyrost kolejnych kilkuset miejsc pracy w tym zakładzie, który dziś zatrudnia około 800 pracowników na produkcji i kolejnych w działach obsługowych. To kolejna szansa dla mieszkańców naszej gminy, szczególnie dla tych, którzy są w stanie pochwalić się pracodawcy swoimi umiejętnościami i kwalifikacjami – dodaje burmistrz.
Proces administracyjny ustanawiania strefy potrwa pewien czas, ale widać dużą przychylność zarówno gminy, jak i Powiatu Tarnobrzeskiego, Agencji Rozwoju Przemysłu, osób fizycznych, dla projektu rozbudowy zakładu Pilkingtona w Chmielowie, który jest bardzo zdeterminowany w sprawnej realizacji kolejnego projektu.
Korzyść z tej zamiany to przede wszystkim rozbudowa zakładu w Chmielowie. Ale też przejęcie działki w podstrefie nowodębskiej wychodzi naprzeciw naszym zamierzeniom utworzenia w niej inkubatora przedsiębiorczości ze środków unijnych w nowej perspektywie 2014-2020 – informuje W. Ordon.
*************************
Przypomnijmy, że funkcjonujący od września 2012 r. zakład produkcyjny Pilkingtona w Chmielowie powstał z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Produkowane w nim są między innymi szyby do samochodów ciężarowych takich marek jak: MAN, DAF, Mercedes i Volvo. Około 70 % produkcji przeznaczonej będzie na rynki zagranicznie. W nowym zakładzie działają trzy innowacyjne linie do produkcji szyb laminowanych, w technologii APBL LEL i BOX, oraz linia enkapsulacji szyb samochodowych.
info: UMiG Nowa Dęba
foto: archiwum
jak to tak… bez offsetów????????
300 miejsc pracy.Nowa Dęba sie rozwija a Tarnobrzeg?offset jest:dają prace 300 osobom w gminie Nowa Dęba.Jednak się da tworzyc miejsca pracy
nie chcieli dać kilku stówek na piłkarzy Siarki ? 😉