Sandomierz: „Piszczele łączą pokolenia – zdrowie, odpoczynek, rekreacja” – spacer badawczy (fotoreportaż)

W Sandomierzu na terenie parku „Piszczele” odbył się spacer badawczy pod nazwą „Piszczele łączą pokolenia – zdrowie, odpoczynek, rekreacja” przeprowadzony przez kandydatów na XXI sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży – uczniów Gimnazjum nr1 w Sandomierzu, Macieja Lalaka i Piotra Żyłke.

Poprzez nagłośnienie wydarzenia – przy użyciu plakatów i portali społecznościowych – spacer cieszył się dużym zainteresowaniem wszystkich grup wiekowych. Dzięki temu realizatorzy mogli powiększyć swoją wiedzę na temat problemów i zalet dot. Parku „Piszczele”, które odczuwają spacerowicze. Kandydaci w czasie spaceru przeprowadzili ankiety i wywiady z napotkanymi osobami, które poparły akcję realizacji owego projektu.

Po wstępnym przeanalizowaniu zebranych informacji przez gimnazjalistów, zauważyli oni, że w parku jest wiele problemów do rozwiązania. Po merytorycznym podejściu do sprawy, uczniowie wybrali główne cale modernizacji parku, są to m.in. skatepark, plac zabaw oraz lepsze oświetlenie i bardziej zaawansowany monitoring.

Realizatorzy projektu stworzyli mapę zmian, którą przedstawili przedstawicielowi Rady Miasta – Robertowi Kuroszowi. O swoich planach poinformowali, również Naczelnika Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego – Grzegorza Cieża. Wymienione osoby wyraziły chęć poparcia inicjatywy młodych ludzi.

foto: Michał Karelus

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x