W Tarnobrzegu odbyła się Konferencja Szkoleniowo-Praktyczna „Jakość komunikacji interpersonalnej w placówkach opiekuńczo medycznych”

Wydział w Tarnobrzegu Społecznej Akademii Nauk we współpracy z Zakładem Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Tarnobrzegu oraz Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie zorganizował w dn. 7 grudnia I Konferencję Szkoleniowo-Praktyczną „Jakość komunikacji interpersonalnej w placówkach pielęgnacyjno-opiekuńczych”.

Podczas konferencji poruszona została problematyka barier w komunikacji interpersonalnej, roli personelu w kształtowaniu prawidłowych relacji z pacjentami i podopiecznymi, współpracy z zespołów terapeutycznych w zakresie poprawy jakości komunikacji oraz sposobów i metod rozwiązywania problemów komunikacyjnych.

O komunikacji z pacjentem w wieku podeszłym, mówiła mgr Gabriela Wilk-Jakubowska. Nie zabrakło także tematu dotyczącego sposobów i metod pokonywania problemów przy komunikowaniu się z pacjentem i rodziną – o czym mówił mgr Konrad Mężyński. Natomiast w prelekcji Senior – przyjaciel, intruz, podopieczny, dobry klient, wspaniały człowiek – wystąpili dr Elżbieta Męcina-Bednarek i dr Tomasz Konopka.

Tematyka konferencji budziła spore zainteresowanie mieszkańców Tarnobrzega, o czym świadczyła pełna sala wykładowa. Sesja skierowana była m.in. do lekarzy, pielęgniarek pracujących w oddziałach szpitalnych, pielęgniarek opieki długoterminowej, opiekunów medycznych, opiekunek środowiskowych, pracowników socjalnych, terapeutów zajęciowych, psychologów i logopedów, pracowników warsztatów terapii zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy oraz osób zainteresowanych utrzymaniem prawidłowych relacji interpersonalnych, które mogą wystąpić w trakcie trwania choroby.

info&foto: organizator

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x