Deszcz im nie straszny. Pobiegli w V edycji Biegu Szklarskiego (fotoreportaż oraz video)

Bieg główny na dystansie 25 km, Szklana Piątka i pięciokilometrowy marsz Nordic Walking – to tradycyjne już propozycje dla uczestników Biegu Szklarskiego, którego piąta edycja rozegrana została w niedzielę 24 września. Chętnych jak zawsze nie brakowało, choć odstraszyć mogła deszczowa, wietrzna pogoda towarzysząca tegorocznej rywalizacji.

Bieg główny na dystansie 25 km ze startem spod zakładu Pilkington Automotive Poland w Chmielowie i metą w okolicy siedziby NSG Group w Sandomierzu ukończyło łącznie 57 osób. W kategorii mężczyzn zwyciężył Michał Bąk z Czarnecki Run Team, z czasem 01:27:42. Wśród kobiet najszybszą tego dnia była Gertruda Siembida z Lebioda Running Team, która linie mety przekroczyła po 1 godzinie, 59 minutach i 58 sekundach.

18 minut i 10 sekund potrzebował do pokonania pięciokilometrowego dystansu tegoroczny zwycięzca Szklanej Piątki -Patryk Wypych z Chmielowic. Najszybszą kobietą na tym dystansie była w tym roku Barbara Skrzypczak ze Starowolskiego Klubu Biegacza, która na mecie zameldowała się po 21 minutach i dziewięciu setnych sekundy. Łącznie „Szklaną Piątkę” ukończyło 84 osoby.

Na pięciokilometrowy marsz z kijkami zdecydowało się zaś 32 osoby. Wśród mężczyzn pierwszy linie mety minął Jacek Wiśniewski z Zebra Team, z czasem 31 minut i 9 setnych sekundy. Wśród pań triumfowała Dorota Rejman z Tarnobrzega, która rywalizacje ukończyła po 35 minutach i 29 sekundach.

W ramach Biegu Szklarskiego odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży. Tradycyjnie kwota uzyskana z wpisowego – w tym roku wyniosła ona 7247zł, przeznaczona została na cel charytatywny. W tym roku wsparcie otrzyma Dom Dziecka w Tarnobrzegu.