Kiedy warto udać się do ortopedy?

Czy zdarza Ci się odczuwać ból w stawach, kolanach, biodrach? A może uprawiasz jakiś sport i co jakiś czas dokucza Ci kostka w stopie lub bark? Z reguły w takich sytuacjach czekamy aż ból minie. Ewentualnie sięgamy po leki przeciwbólowe. Gorzej, jeśli leki przestają działać, a ból nie ustępuje. Wówczas niezbędna staje się wizyta u lekarza, a dokładnie u ortopedy. W poniższym tekście podpowiemy, kiedy warto skorzystać z jego konsultacji oraz na jakie badania możemy zostać przez niego skierowani.

Kiedy wskazana jest konsultacja ortopedyczna?

Ortopeda to lekarz specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób i urazów układu kostno-stawowego zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Konsultacja ortopedyczna dotyczy m.in.:

– zwyrodnienia stawów
– zapalenia stawów
– złamania kości
– skręcenia i naderwania więzadeł
– zwichnięcia stawów
– wady postawy (skolioza, lordoza)
– płaskostopia
– haluksów
– osteoporozy
– chorób kości i tkanek miękkich
– zaburzenia wzrostu kości u dzieci

Jak widać okazji do tego, aby skorzystać z konsultacji ortopedycznej jest naprawdę sporo. Najważniejsze jest to, aby nie bać się wizyty. Jeśli odczuwasz ból, obrzęk, zaczerwienienie, ograniczenie ruchomości lub inne niepokojące objawy w obrębie narządu ruchu, nie zwlekaj. Lepiej podjąć leczenie zachowawcze i szybko powrócić do zdrowia niż ryzykować wystąpienie powikłań. Mieszkasz w Warszawie lub okolicy? Wejdź na ortopeda warszawa i sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Jakie badania może zlecić nam ortopeda, aby postawić diagnozę?

Każdy dobry ortopeda bez względu czy będzie to ortopeda prywatnie, czy na NFZ powinien zlecić nam wykonanie różnych badań w zależności od tego jaki uraz, kontuzję podejrzewa. Do najczęściej wykonywanych badań zaliczamy:

– Rentgen
– USG np. USG stawu biodrowego,
– Rezonans Magnetyczny
– Tomografia Komputerowa
– Artroskopia

Gdzie szukać ortopedy i na co zwracać uwagę podczas jego wyboru?

Lekarz ortopeda to jedna z bardzo poszukiwanych specjalizacji. Na szczęście ortopedów można znaleźć w różnych placówkach medycznych, takich jak szpitale, przychodnie czy kliniki prywatne. Najłatwiejszym źródłem informacji jest oczywiście internet. Możemy szukać po badaniu, które chcemy wykonać np. ortopeda usg Warszawa lub po prostu przejrzeć strony internetowe kilku placówek. Jeśli tylko mamy taką możliwość warto popytać wśród znajomych, rodziny. Taka rekomendacja oszczędzi nam sporo czasu na poszukiwania. W przeciwnym razie czeka nas lektura opinii o danym specjaliście w internecie.

Podsumowanie

Jeśli tylko masz wrażenie, że któryś ze stawów nie funkcjonuje tak, jak należy, umów się na wizytę. Jest wielce prawdopodobne, że ortopeda stwierdzi np. przeciążenie i zaleci odpoczynek. Jeśli natomiast zauważy coś niepokojącego, zleci niezbędne badania co pomoże w porę rozpocząć leczenie.

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content