Miasto Tarnobrzeg rozstrzygnęło przetarg na wykonanie dokumentacji Centrum Przesiadkowego w Tarnobrzegu. Wybrany wykonawca złożył najniższą pod względem kosztów ofertę i uzyskał maksymalną ilość punktów.
Na sfinansowanie tego zadania miasto Tarnobrzeg przeznaczyło 400 tys. zł. W postępowaniu wpłynęły cztery oferty, zwycięska, złożona przez lubelską Pracownię Architektoniczną ARKADA, opiewa na kwotę 346 860,00 zł.
Utworzenie Centrum Przesiadkowego w okolicach dworca PKP planowały już poprzednie władze Tarnobrzega. Obecny samorząd zmienił lokalizacje tej inwestycji, dzięki porozumieniu z PKP.
– W planach było zlokalizowanie go w sporej odległości od dworca. Dzięki rozmowom z zarządem PKP przekazana została przez nich nieruchomość, która umożliwi zlokalizowanie całej inwestycji w jednym, wygodnym dla podróżujących miejscu – mówił w grudniu 2024 roku prezydent Łukasz Nowak.
W branży drogowej zamówienie dotyczy wykonanie projektu budowy parkingu dla samochodów osobowych i motocykli, budowę placu parkingowo – manewrowego dla autobusów, budowę dróg dla pieszych i rowerów oraz placów utwardzonych, zatok autobusowych, budowę zjazdów, przebudowę ul. Dworcowej pod potrzeby infrastruktury transportu publicznego.
W branży architektoniczno-budowlanej, projekt musi uwzględniać budowę budynku warsztatowo-serwisowego z częścią biurową oraz ogólnodostępnymi sanitariatami, budowę wiat parkingowych z systemem ładowania, aranżację zieleni i małą architekturę m.in. ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, wiaty rowerowe, klimatyzowane przystanki autobusowe, elektroniczne tablice z rozkładami jazdy dla komunikacji miejskiej/autobusów/pociągów, projekt planowanej wycinki drzew i krzewów kolidujących z realizacją inwestycji wraz z planem nasadzeń zastępczych.
W branży sanitarnej zamówienie dotyczy wykonania projektu budowy kanalizacji deszczowej i przyłączy wodno-kanalizacyjnych do budowanego budynku warsztatowo-serwisowego z częścią biurową oraz ogólnodostępnymi sanitariatami, przebudowę sieci wodociągowej wraz z uwzględnieniem zabezpieczenia przeciwpożarowego (hydranty), wykonanie stacji tankowania CNG dla autobusów i budowę innej niezbędnej infrastruktury wymagającej elementów branży sanitarnej, z uwagi na warunki gruntowo-wodne terenu inwestycji możliwa konieczność budowy podziemnych zbiorników retencyjnych.
W branży elektrycznej/teletechnicznej projekt musi uwzględniać budowę instalacji elektrycznych dla budynków/obiektów, budowę systemu oświetlenia dla dróg, parkingów i placów utwardzonych z zastosowaniem opraw LED wyposażonych w autonomiczne przekaźniki czasowe oraz szaf sterowniczych wyposażonych w cyfrowe programatory astronomiczne (umożliwiające redukcję mocy natężenia oświetleniowego), budowę stacji ładowania i instalacji fotowoltaicznych, budowę instalacji teletechnicznej, budowę stacji ładowania pojazdów osobowych i stacji ładowania dla autobusów oraz budowę innej niezbędnej infrastruktury wymagającej elementów branży elektrycznej lub teletechnicznej.
foto: wizualizacje
Mam nadzieję, że dożyjemy żeby zobaczyć 😉
Ja mam wątpliwości, że mogę jednak nie dożyć przez mącenie… po drodze, z zewnątrz (czynniki niezależne od Tarnobrzega).
Mam nadzieję, że jak odremontują dworzec i perony oraz wybudują centrum przesiadkowe, to będzie podziemne przejście z centrum przesiadkowego przez dworzec i na perony !!!! Ponadto powstanie przejście podziemne pod obwodnicą ?! Aby ludzika się nie pętały po torowisku i jezdni obwodnicy, tylko mogli swobodnie przejść w stronę miasta !?
Przejść podziemnych nie ma w planie. W Rozwadowie, gdzie więcej jest torów i kolej zajmuje więcej terenu przejść takich nie ma, to w Tbg. też nie będzie.
Nie projektuje bubla, musi być parking wielopoziomowy na co najmniej 200-300 samochodow
Piętrowego parkingu nie będzie. Musi być wybudowany parking z pewnością na więcej samochodów niż 50. 50 autek to na co dzień tam parkuje. A gdzie miejsce na autka przywożące i odwożące pasażerów?
Daję sobie łepetynę uciąć, że po wybudowaniu Centrum Przesiadkowego okaże się, że już jest ciasno dla autek.
To będą jeździć autobusem. Po to to centrum ma być stworzone, żeby wspomóc transport zbiorowy A nie indywidualny 🙂
Człowiek może się poruszać samochodem Komunikacji Miejskiej, autobusem międzymiastowym albo dalekobieżnym, swoim samochodem, motocyklem, motorowerem, rowerem, hulajnogą, furmanką, traktorem. Wybór należy do niego, bo jest wolny… człowiek.
” budowę dróg dla pieszych i rowerów”
„Rowerów” należy wykreślić, bo ścieżynki rowerkowe w tym miejscu nie są potrzebne. Niepotrzebnie zmniejszą ilość miejsca na zieleń czy jezdnię. Urzędzie Miejski w Tarnobrzegu, zatryb to wreszcie !!!
Nie uszczęśliwiajcie rowerzystów na siłę.
Kiedy konsultacje z narodem lokalnym w sprawie tego, czego oczekue od Centrum Przesiadkowego?
Nie oszukujmy się. Projekt już jest, to ta wyżej przedstawiona wizualizacja, tylko trzeba jeszcze dopracowac wszystkie inne elementy pod powierzchnią ziemi. Rury kanalizacyjne, elektryczne kanały etc…
Coś czuję że to centrum przesiadkowe to będzie takie na sztukę ale przynajmniej ulica dworcowa będzie w końcu wyremontowana
A ja mam nadzieję, że wreszcie powstanie coś konkretnego !!!!! Bo wystarczy już bubli, które mieszkańcom miasta zafundował Bożek z Plutą w postaci tej spierniczonej niby obwodnicy i Centrum Sportów Olimpijskich przy Zwierzynieckiej, gdzie bieżnia ma mieć jedynie cztery tory !?! Tymczasem w Warszawce minister sporu miejski Nitras przeznaczył 1,5 miliarda na halę przy Stadionie Narodowym, a w biednym Tarnobrzegu ostoi i bastionie PO głosującej na RT nie potrafią dać na budowę drugiego basenu !? Żenada !!! Gdzie te miliardy z KPO dla lokalnych samorządów na rozwój i inwestycje, co to obiecywali ??? Teraz już jasne w Warszawce, a na prowincji musi być dziadostwo !!! Wystarczy uśmiechniętym wyborcom PO-KO, że RT był na czerwonym placu i mogli się napawać jego widokiem i obietnicami bez pokrycia !!! Ale, co tam szkodzi obiecać, do następnych wyborów zapomną !!? Skoro nie pamiętają, co obiecywał Tusk z Trzaskowskim przed niespełna dwoma laty !!!
Donalduś i Czaskosiu to dwa bajeranty.
Oczywiście że nie masz racji ! Powinny być wykonane drogi dla rowerów o nawierzchni bitumicznej…. I odpowiednie miejsca parkingowe najlepiej zadaszone i ze stojakami typu odwrócone U. …. No i co jest również ważne to odpowiedni monitoring.
Oczywiste, że to Ty nie masz racji. Jeśli w CP wybudują drogi zwane rowerowymi to odbędzie się to kosztem czegoś. Najczęściej mniej będzie zieleni. W tym miejscu nie będzie aż takiego ruchu jak przy drogach wjazdowych do Tbg i Droga rowerowa nie jest potrzebna. Bez przesady z tymi drogami rowerowymi.Nie wszędzie są potrzebne
Jeśli wam wybudują to jak zwykle z kostki. Taką chcesz?
Oczekuję, by dokończono tę asfaltową drogę, która spod budynku stacji kolejowej prowadzi w kierunku garaży przy lesie Kamionka. Będzie można dostać się bezpiecznie rowerem, do terenu nad jeziorem. To prawdopodobnie będzie w drugim etapie budowy. Pierwszy już poczyniono. Wybudowano drogę asfaltową od Miechocina w kierunku garaży.
Zapowiada się słabo patrząc na wizualizacje, zamiast coś nowoczesnego znowu dostaniemy coś co powinno stać w latach 90 tych, słabość widzę wstyd, że po taniości robimy wszystko coś bo na służyć co najmniej 2-3 następnym pokoleniom.
Brawo Panie Prezydencie. Nareszcie jakiś konkret dla miasta nie tylko jajecznica na bekonie w murach UM, tańce z seniorami i morsowanie w zalewie. Proszę tylko zadbać o szybkie terminy realizacji tego centrum oraz remont dworca i peronów.
Mam nadzieję że nie skończy się to tak jak z szumnie zapowiadaną GALERIĄ DOMINIKAŃSKĄ . Moim zdaniem zamiast galerii powstaje kolejna buda-paskuda której będziemy zawdzięczać kolejne pustostanu w centrum czyli budynki po FRAKU I BANKU PKO BP.
Przez zaniedbania osób począwszy od konserwatora przez prezydentów na urzędnikach skończywszy możemy się pożegnać z prawdziwą galerią handlową na wieki wieków.
Najsamprzód remont budynku stacji a potem reszta.
i remont torowiska. Po nim Budowa Centrum Przesiadkowego.
Ta konstrukcja tego całego pasażu na chwilę obecną przypomina totalny bazar !!! Ale to zasługa lokalnych biznesmenów i urzędników, bo jakby powstała galeria z prawdziwego zdarzenia, to te wszystkie śmieszne budki i sklepiki musieliby pozamykać łącznie z tym paskudnym betonowym „Dzikowiakiem”, który przypomina bunkier !?
Co do gustu projektantów to…masakra. Jeden brzydki budynek po Dzikowiaku, teraz jakieś „cudo” powstalo przy skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego, Zwierzyniecka. Podejrzewam, że nie lepiej będzie w miejscu planowanej galerii.
Jak najszybciej trzeba pozbyć się z miasta PISU
I co w zamian? Wprowadzić PO?
Bóg cię opuścił?
Świetny pomysł, znakomita koncepcja.
Czyżby światełko w tunelu?
https://echodnia.eu/podkarpackie/modernizacja-linii-kolejowych-na-trasie-stalowa-wola-tarnobrzeg-sandomierz-ocice-padew-z-dotacja-unijna-prace-rusza-po-przetargu/ar/c1p2-27627441