Katarzyna Albrycht i Sylwester Lepiarz zwyciężają XLI edycję Biegu Siarkowca (fotoreportaż oraz video HD)

Sylwester Lepiarz z Ostrowca Świętokrzyskiego był najszybszym biegaczem w tegorocznej edycji Biegu Siarkowca. Pierwszą na mecie kobietą, była zaś Katarzyna Albrycht, z Krościenka Wyżne.

Do pokonania 10 km dystansu Lepiarz potrzebował 30 minut i 24 sekund. Drugi na mecie Damian Noga stracił do zwycięzcy 13 sekund, trzeci zaś Andrzej Starżyński ukończył bieg z czasem 31 minut i 12 sekund.

Najszybsza zawodniczka XLI edycji biegu, na mecie zameldowała się po 36 minutach i 46 sekundach. Miejsca na podium zajęły jeszcze Lidia Czarnecka – 37:59, oraz Marta Prajzner – 38:40.

Łącznie bieg główny z Machowa na plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, ukończyło 179 osób.

Pierwszą tarnobrzeżanką na mecie była Agata Wieczorek, pierwszym tarnobrzeżaninem zaś Radek Karasiński.