Pływackie sukcesy zawodników tarnobrzeskiego Delfina

Niemal w każdy weekend młodzi zawodnicy UKS Delfin Tarnobrzeg uczestniczą w zawodach pływackich. Z każdych przywożą medale, pobijając własnej rekordy życiowe.

Nikodem Kraska z UKS Delfin  Tarnobrzeg srebrny i brązowy medalista Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 letnich

W sobotę 4 czerwca2022 r. na mieleckiej pływalni odbyła się II runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 letnich. W zawodach startowali zawodnicy i zawodniczki z okręgu Podkarpackiego i Świętokrzyskiego. Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik UKS Delfin Tarnobrzeg Nikodem Kraska, który wywalczył dwa medale. Brązowy medal na 100 m stylem motylkowym i srebrny na 400 m stylem dowolnym. A kategorii najlepszy zawodnik 12 letni Nikodem uplasował się na 3 miejscu.

Turbak  Bartosz i Borkowski Albert najlepsi zawodnicy  w Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach Dzieci 10-11 lat w pływaniu. 10 medali dla UKS Delfin

W dniu 5.06.2022 w Stalowej Woli odbyły się jedne z ważniejszych zawodów dla  10 i 11 latków „Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10-11 lat w pływaniu”. UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 9 osobowa ekipa ( uczniowie SP 3). Nasza ekipa okazała się najlepsza w klasyfikacji medalowej zajęliśmy I miejsce  zdobywając 10 medali ( 7 złotych, 2 srebrne, 1 brązowy). Bartosz Turbak został najlepszym 10 letnim zawodnikiem zawodów  a jego klubowy kolega Albert Borkowski został najlepszym zawodnikiem 11 letnim. Albert również wywalczył najwięcej złotych medali. Oliwia Czajkowska 10 letnia zawodniczka wywalczyła srebrny medal na 50 m stylem klasycznym. Świetnie walczyła do końca sztafeta chłopców 4×50 m stylem zmiennym zdobywając brązowy medal Sztafeta popłynęła w składzie ( Hubert Zwadowski, Bartłomiej Włodarczyk, Albert Borkowski, Mateusz Byrski).

Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników, rodziców oraz trenerów.

10 miejsce na 200 m stylem dowolnym

SP 3 w Tarnobrzegu najlepsza w  Finale Wojewódzkim ID i IMS w Pływaniu Sztafetowym chłopców

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu oraz zawodnicy UKS Delfin Tarnobrzeg świetnie zaprezentowali się  na Finale Wojewódzkim w Pływaniu Sztafetowym w Dębicy 14.06.2022. Główną częścią zawodów były sztafety pływackie, po których odbywały się wyścigi indywidualne na dystansie 50 m w 4 stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym.

Wyniki:

Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w pływaniu sztafetowym 6 x25 m stylem dowolnym

– I miejsce  chłopcy  (  Albert Borkowski, Igor Majewski, Jan Pyka, Mateusz Gajewski, Bartłomiej Kozioł Konrad Szymański rez. Nikodem Bajer)

– IV miejsce dziewczęta  ( Zuzanna Jajko, Klaudia Horniak, Kaja Augustyniak, Maja Krasowska, Zuzanna Górak, Weronika Błasiak, rez. Blanka Krasowska).

Srebrny medal na 50 m stylem motylkowym,

Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w pływaniu sztafetowym 6 x50 m stylem dowolnym

I miejsce chłopcy  (Bartłomiej Skwara, Jan Pawlak, Jakub Dąbrowski, Ksawier Szklarz, Maksymilian Płaneta, Bartłomiej Bzdyra rez. Nikodem Błasiak).

II miejsce dziewczęta ( Otylia Błażejczak, Natalia Rzeszowiak, Zosia Michałeczko, Aleksandra Jochaniak, Oliwia Dołowy, Oliwia Wójcikowska, rez. Maja Guściora, Milena Oleksy)