Zastanawiasz się, czym jest promiennik ciepła i jak działa? To funkcjonalne urządzenie może przydać Ci się w wielu miejscach. Dowiedz się więcej o promiennikach ciepła na podczerwień i wybierz model dla siebie.
Czym jest promiennik ciepła i jak działa?
Promiennik ciepla, zwany także promiennikiem na podczerwień, to innowacyjne urządzenie używane do przekazywania energii w postaci promieniowania podczerwonego. Jest ono formą promieniowania elektromagnetycznego o dłuższych falach niż światło widzialne, ale krótszych niż mikrofale. Promienniki działają na zasadzie emisji promieniowania podczerwonego przez ogrzane elementy lub ciała stałe, takie jak druty, taśmy lub panele ceramiczne. Głównym źródłem ciepła w tych urządzeniach są elementy grzejne podgrzewane do wysokiej temperatury, a następnie emitujące promieniowanie podczerwone.
Co niezwykle istotne, promieniowanie podczerwone emitowane przez sprzęt, przenika przez powietrze bez ogrzewania go, a następnie pada na przedmioty lub powierzchnie w zasięgu. W chwili kiedy trafia na te powierzchnie, zamienia się na ciepło, podgrzewając je. Dlatego właśnie promienniki na podczerwień świetnie sprawdzają się na przykład do ogrzewania tarasów lub hal. Znajdują wiele zastosowań, dlatego ich popularność wśród konsumentów ciągle rośnie.
Możesz kupić różne rodzaje promienników z rozmaitym przeznaczeniem. Bardzo ważne jest jednak to, aby był to sprzęt renomowanej marki, która gwarantuje jakość i wydajność urządzeń. Promiennik ciepła na podczerwień Teoterm będzie dobrym wyborem, jeżeli zależy Ci na niezawodnym sprzęcie.
Rodzaje promienników ciepła
Na rynku znajdziesz duży wybór promienników, które różnią się między sobą właściwościami i zastosowaniami. To między innymi:
- promienniki wyposażone w specjalne druty: najczęściej stosowane. Zbudowane z drutów oporowych, które podgrzewają się i emitują promieniowanie podczerwone. Stosowane w różnych pomieszczeniach, takich jak domy, biura, restauracje, a także na zewnątrz, na przykład na tarasach,
- promienniki panelowe: wykorzystują panele ceramiczne lub szklane pokryte specjalnym materiałem, który emituje promieniowanie podczerwone,
- promienniki kwarcowe: zbudowane z grzałek kwarcowych, które są najpierw podgrzewane do wysokiej temperatury, a następnie emitują promieniowanie. To modele popularne w sektorze komercyjnym, zwłaszcza w gastronomii,
- promienniki na gaz: zasilane na gaz propan lub ziemny, do generowania energii. Wykorzystywane głównie na zewnątrz, na przykład w ogródkach restauracyjnych.
Gdzie warto zamontować promiennik podczerwieni?
Promiennik na podczerwień to bardzo uniwersalny i wielofunkcyjny sprzęt. Stąd nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego urządzenia. Promiennik znajdzie zastosowanie w różnych pomieszczeniach i obszarach, takich jak:
- domowe: sypialnia, salon, łazienka, taras,
- komercyjne: biura, hotele, restauracje, kawiarnie, sklepy,
- przemysłowe: hale produkcyjne, magazyny, garaże,
- zewnętrzne: ogródki restauracyjne, tarasy, miejsca rekreacyjne, patio.
materiał zewnętrzny