Bieg Nadwiślański po raz 45 (fotoreportaż oraz video)

45 edycja Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera rozegrana została w miniony weekend. W sobotę rywalizowały dzieci i młodzież, w niedziele zaś odbył się bieg główny, na dystansie 15 km, od zamku w Baranowie Sandomierskim do zamku w Tarnobrzegu.

Bieg główny ukończyło 83 osoby. Najlepszą kobietą okazała się być Albrycht Katarzyna (Krościenko Wyżne) z czasem 57 minut 41 sekund . Na kolejnych miejscach na podium uplasowały się Panie Oksana Okseniuk (Łuck) z czasem 1 godzina 3 sekund oraz Marta Prajzner (Krościenko Wyżne) z czasem 1 godzina 8 sekund

Najszybszym zawodnikiem na trasie okazał się być reprezentant Ukrainy Sergii Okseniuk, który nie dał żadnych szans przeciwnikom i wygrał bieg z czasem 49 minut i 55 sekund. . Drugi na mecie zameldował się Michał Wojciechowski (Tarnobrzeg) z czasem 50 minuty i 47 sekund. Podium uzupełnił Marcin Nowak (Stalowa Wola) mijając linię mety z czasem 55 minut 24 sekund.

Największym wygranym biegu głównego był  81-letni Zdzisław Karpiński, który jako jedyny ukończył wszystkie 45 edycji Biegu Nadwiślańskiego.

źródło: MOSIR Tarnobrzeg

foto&video: Agnieszka Nycz