Pucharowe zwycięstwo Siarki z Ruchem Zdzieszowice

Świetny debiut zaliczył Tomasz Tułacz, nowy trener Siarki Tarnobrzeg. W rundzie przedwstępnej Siarka wygrała w Zdzieszowicach z drugoligowym Ruchem 2:1, odsyłając z kwitkiem drużynę, która w sezonie 2011\2012 Pucharu Polski doszła do ćwierćfinału, odpadając w dwumeczu z Ruchem Chorzów (1:4, 1:2).

Pierwszą bramkę w meczu strzelili gospodarze w 44 minucie. Gola wyrównującego zdobył Marcin Truszkowski w 67 minucie. Zwycięską bramkę zdobył Tomasz Persona w ostatniej akcji meczu.

Skład wyjściowy Siarki: Melon – Persona, Makowski, Baran, Stępień – Kowalski, Tunkiewicz, Frankiewicz, Piątkowski – Truszkowski, Ciećko. W rezerwie pozostają Ćwiczak, Korona, Grunt, Sulkowski, Wolan

Rywalem tarnobrzeskiej drużyny w rundzie wstępnej będzie Garbarnia Kraków, która dzisiaj pokonała w wyjazdowym meczu GKS Wikielec 4:2. Mecz rozegrany zostanie w najbliższą środę 17 lipca na stadionie Hutnika w Krakowie.

źródło: własne, Siarka Tarnobrzeg On-Line