Władze Tarnobrzega wracają do pomysłu budowy nad Jeziorem Tarnobrzeskim profesjonalnego pola namiotowo – kempingowego. Ogłoszono właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji tej inwestycji.
Już samorząd Tarnobrzega poprzedniej kadencji planował budowę profesjonalnego pola namiotowo – kempingowego nad zbiornikiem. Ogłoszono nawet przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Postępowanie zostało jednak unieważnione w lutym br., gdyż najniższa oferta przewyższała kwotę, jaka zamierzano przeznaczyć na zrealizowanie tego zadania.
Do pomysłu budowy profesjonalnego pola dla namiotów i kamperów wrócił obecny włodarz miasta.
– Stawiamy na infrastrukturę, która przyniesie dochód i odpowie na potrzeby turystów. Zrezygnowałem z inwestycji niedochodowych – tłumaczy Łukasz Nowak.
– Uważam, że w ramach projektu turystycznego który chcemy realizować w ramach Miejskich Obszarów Funkcjonalnych, lepiej inwestować w inwestycje, które nam przyniosą dochód. Zamiast molo będziemy budować profesjonalne, najwyższej jakości i najnowocześniejsze pole kamperowo-kempingowe, bo to może nam realnie przynosić dochód. To będzie również odpowiedz na potrzeby turystów, którzy zgłaszają, ze jest za mało miejsc noclegowych – dodaje.
Pole miasto zamierza wybudować w miejscu, gdzie w minionym sezonie zorganizowane zostało tymczasowe, miejskie pole namiotowe, czyli przy ul. Plażowej. Pole ma mieć obszar ok. 1,6 ha, z czego większą cześć czyli ok. 0,9 ha (56,25 %) ma zajmować pole namiotowe.
Dokumentacja musi uwzględniać następujące elementy:
a) Budowa obiektów budowlanych:
– budowa budynku administracyjnego (typ kontenerowy), w którym zostanie zaprojektowana recepcja wraz z pomieszczeniem do przechowywania bagażu pieniędzy i rzeczy wartościowych, pomieszczenie dozoru, pomieszczenie magazynowe,
– budowa budynku (typ kontenerowy), w którym będzie znajdować się pomieszczenie świetlicy, toalety (w tym dla osób niepełnosprawnych), pomieszczenie do spożywania posiłków, pomieszczenie do zmywania naczyń (w części przeznaczonej do spożywania posiłków należy przewidzieć część zamkniętą i otwartą – np. zadaszenie z kominkiem),
– budowa budynków socjalno-sanitarnych (typ kontenerowy) wyposażonych w ustępy i natryski (nie dalej niż 100 m od stanowisk obozowania) – dostosowanie ilości urządzeń do liczby osób jaka będzie mogła maksymalnie przebywać na terenie kempingu i pola namiotowego.
– budowa wiat drewnianych – każda o pow. ok. 40 – 50 m2 wraz z ławostołami i miejscem na ognisko lub kominek,
– budowa miejsc postojowych dla kamperów wraz z przyłączami energii elektrycznej, wyznaczenie pola namiotowego (biwakowego),
b) Budowa infrastruktury technicznej:
– przyłącza wody,
– przyłącza kanalizacji sanitarnej,
– przyłącza energii elektrycznej,
– przyłącz teletechniczny (np. sieć światłowodowa).
c) Budowa pozostałych elementów zagospodarowania:
– ogrodzenie terenu wraz z brama wjazdową i szlabanem,
– oświetlenie terenu (w tym parkingu, ścieżek i dróg wewnętrznych),
– instalacja monitoringu,
– punkt do zlewu ustępów caravaningowych,
– punkty poboru wody do picia i dla celów gospodarczych na stanowiskach lub grupach stanowisk obozowania,
– parking o pow. min. 80 m2 przy recepcji (6 miejsc postojowych, w tym 1 dla osób niepełnosprawnych),
– ładowarka pojazdów elektrycznych na parkingu przy recepcji,
– altana śmietnikowa,
– pozostałe elementy małej architektury, tj. plac zabaw, ławki, kosze, stojaki na rowery, dwa paleniska ogrodowe wraz z ławkami wokół, oznakowania miejsc obozowania, wewnętrzne oznakowanie terenu itp.
– ścieżki piesze o utwardzonej nawierzchni, wewnętrzne drogi główne o utwardzonej nawierzchni oraz elementy zagospodarowania wymagane przepisami,
– zagospodarowanie dojścia do plaży,
– zagospodarowanie plaży i brzegu jeziora na długości pola kempingowego (campingowego),
w tym miejsc dla kamperów i pola namiotowego
d) Inwentaryzacja istniejącej zieleni oraz projekt ewentualnej wycinki i projekt nowych nasadzeń.
Zaproszenie do składania ofert_dokumentacja pola namiotowo-kempingowego_29.11.24
Oferty można składać do 4. grudnia br.
Zastanawiam się, jak można przebywać, nocować i wypoczywać w tak bliskim położeniu pola namiotowego od halaśliwej Wisłostrady?
W lecie postawiłem namiot i nic nie było słychać gorzej jak niektórzy puszczają muzykę na full po 22
Nie wierzę, że hałasu z Wisłostrady nie było słychać.
Bardziej było słychać „hałasy” dochodzące z namiotów
Byłem hałas na maksa może jakieś panele by się przydały bo tak to nie idzie spać miejsce fajne
Teraz będą wycinane kolejne drzewa a jak jest sezon na grzyby to gdzie będą zbierane jak drzew nie będzie i nie wspomnę o cieniu
Na takie inwestycje są pieniądze skoro miasto jest zadłużone ale nie ma pomysłu aby usługi śmieci staniały bo jest problem z działką i no i żeby nie narzekali że w tym mieście pracy nie ma
Kto przejął ten duzy plac po lewej stronie mariny ?Tam jest fajne miejsce na pole namiotowe Ale ktoś ogrodził i będzie biznesy robił!!!
A to nie jest czasem teren kotwicy lub grupy woda kupiony od prywatnej osoby ? Radzę się doinformować zamiast robić aferę z d***
A KIEDY POWYCINAJA TE TRZCINY PRZY BRZEGU JEZIORA!!!! ZASLANIAJA WIDOK I WYGLADAJA OKROPNIE !!!
Lepiej by ich nikt nie wycinał. To taka granica, której nie powinno się przekraczać i wchodzić głębiej. Zwłaszcza istotne w przypadku dzieci.
Kontynuacja priorytetów z poprzedniej kadencji. Obwodnica, jezioro, obwodnica, jezioro i tak w kółko. Nie ma co marzyć np. o przebudowie ciągów pieszo-rowerowych na Sienkiewicza, ale nawet krótkiego odcinka chodnika przy kiblach nie można wyremontować lub przebudować.
Obwodnica i wykonanie drogi …dla rowerów :-), jezioro i wykonanie pola namiotowego, ul.12-go Listopada i wykonanie dojazdu do garaży na Kamionce, centrum przesiadkowe i wykonanie remontu budynku stacji kolejowej, peronów etc… . Tym się miasto teraz zajmuje.
Na następne inwestycje przyjdzie czas.
O przebudowie ciągów pieszo-rowerowych ul.Sienkiewicza zapomnij. Poroniony masz pomysł. Już to było przerabiane na niniejszym forum.
Przecież napisałem o obwodnicy śródmieścia i jeziorze zalewowym. Odnośnie reszty wymienionych zadań nawet jeśli znajdą się fundusze na ich realizację, to również będzie kontynuacja priorytetów urzędu z poprzedniej kadencji, które przybrały formę jednego czy drugiego zamierzenia. Chodnik przy kiblach i inne odkładane „zabytki” do nich nie należą i w tej kadencji raczej się to nie zmieni z racji wspomnianej kontynuacji. Natomiast odnośnie tego, że rzekomo mam poroniony umysł, to nie ja pletę o ulicy 12-go Listopada jak ktoś kiedyś na Św. Barbary. Czemu nie 10-go Listopada, albo 12-go grudnia?
12 października powinno być a nie 12 listopada.
ul. św. Barbary jest już w stanie dramatycznym.
Nie dramatyzuj. Wcale w takim dramatycznym stanie nie jest.
potwierdzam, że jest w stanie złym, koleiny, łaty z dziurami, posmarkana w paru miejscach, powyginane progi – na wysokości szkoły ZSnr 3 droga uszkodzona podczas robót z obwodnicą i pracownicy UM nie wyegzekwowali jej naprawy. O
Najgorsza do niedawna droga to była na ul. Rusinowskiego (w pobliżu wieży ciśnień). jest już wyremontowana i jest ok. Pozostałe, te uznawane za złe, nie są w tak złym stanie w jakim była przed remontem ul. Rusinowskiego. Nie remontowana od czasów PRL-u.
Zapraszam na Przywiśle Tysiąclecia i okoliczne ulice dnooooo
Był w planie remont dróg na tym osiedlu.
W stanie dramatycznym to jest Piłsudskiego. Połatane skrzyżowanie przy dzikowiaku, rozsypujący się chodnik i parking przy kiblach, skrzyżowanie z Sienkiewicza bez przejścia dla pieszych przez drogę z pierwszeństwem ani właściwego połączenia drogi pieszo-rowerowej z jezdnią. Ale urząd ma inne priorytety.
Na wszystko przyjdzie czas. Być może na skutek pisania uwag co do ulic i konieczności ich remontowania, miały wpływ uwagi forumowiczów.
Wszak już zostały wyremontowane ul. Rusinowskiego (obok wieży ciśnień), ul. Wiślna (do promu). Mickiewicza, Moniuszki. Teraz jest w remoncie ul. 12 Października. W planie jest remont okolicy garaży na Kamionce (II etap remontu). Na temat złego stanu tych dróg była mowa na niniejszym forum. Może ktoś z UM czytał i wnioski wyciągał.
Pisz gdzie trzeba poprawić i co, może i twoje uwagi zostaną uwzględnione, tylko… bez pomysłów z kosmosu na ten przykład w sprawie przekładania kostki na ciągach pieszo- rowerowych.
Możesz w sprawie brakującego przejścia dla pieszych poinformować RDM.
Tsa, o takiej Piłsudskiego ludzie piszą już od lat i jakoś nie przebiła się ona do procedowanych zadań. Z postulatem trzeba trafić w priorytety urzędu, a rozwój infrastruktury rowerowej bynajmniej nie jest takim priorytetem. Natomiast odnośnie przekładania kostki wycofałem się z tego. W moich postulatach nie będę już zwracał uwagi na aspekt realności ich wprowadzenia, tylko na jakość przewidzianych w nich rozwiązań. Teraz oczekuję modernizowania tarnobrzeskich ulic zgodnie z pisowskimi wytycznymi drogowymi WR-D.
Najwyższy czas na odejście od kostki na ścieżkach! Cytat:
„(3) Podstawowym typem nawierzchni do stosowania na nawierzchniach dróg dla rowerów albo dróg dla pieszych i rowerów jest nawierzchnia asfaltowa. Nie dopuszcza się w obrębie nawierzchni przeznaczonych do ruchu rowerów nawierzchni z kostki betonowej lub kamiennej. W razie potrzeby w obszarach zabytkowych stosuje się nawierzchnię z elementów wielkoformatowych, np. płyt ciętych z kamienia naturalnego.”
Przede wszystkim to, a oprócz tego m.in. maksymalna dopuszczalna wysokość nierówności na ciągach dla rowerzystów wynosząca 0,01 m. Wytyczne w tym zakresie na załączonej grafice.
Było jezioro a wokoło natura sobie rosła….teraz beton w kolo i miasto nad jeziorem. Tyle w temacie.
Zamiast ściągać młodych ludzi do miasta i firmy to oni pole namiotowe będą przygotowywać na 2 miesiące sezonu, przykro patrzeć na tych strategów. Bieda czeka to miasto jak takie inwestycje beda priorytetem, głupota kroczy przed upadkiem.
Jakiś szybki ten przetarg na ponad 100k?Za sam projekt.
Bo realizacja ma być ekspresowa 😉 niecały miesiąc, w tym tydzień świąteczny?
Najpierw pole namiotowe a potem spalarnie śmieci, po kolei, taki mały rozumek tegoż prezydenta! Przypomina to duet prezydenta Biedna z synem , ale jakie miasto taki duet, ojciec i syn Nowaki rzadzą miastem! Kto potem ich ułaskawi?
I bez spalarni nad jeziorem czasem śmierdzi. Przyjemnego, zdrowego wypoczynku życzę.