Przegrana Wisły Sandomierz w Kielcach

Drugą porażkę z rzędu zanotowali piłkarze Wisły Sandomierz, po przegranej na własnym stadionie z Sołą Oświęcim 0:1, podopieczni trenera Tadeusza Krawca ulegli w Kielcach rezerwom Korony 0:1. Mecz 5. kolejki III ligowych rozgrywek w grupie małopolsko-świętokrzyskiej, rozegrany został w minioną niedzielę.

Autorem jedynej bramki w niedzielnym spotkaniu był Mateusz Janiec, który swoje trafienie zaliczył w 17 minucie meczu, wykorzystując prostopadłe podanie Vanji Markovicia. W 31 minucie meczu Wisła mogła doprowadzić do wyrównania, piłka po strzale Rafała Pydycha wylądowała w bramce gospodarzy, jednak sędzia nie uznał gola dopatrując się faulu na bramkarzu Korony. Wiślacy mecz kończyli w „dziesiątkę”, w 72 minucie czerwoną kartką ukarany został bowiem Rafał Pydych za faul na Piotrze Piwowarze.

Po pięciu kolejkach Wisła z dorobkiem 3 punktów (1 zwycięstwo, 4 porażki) zajmuje 15 lokatę w tabeli. Już w środę 4 września piłkarzy Wisły czeka kolejny trudny mecz, tym razem z Unią Tarnów, która ze względu na nieuregulowanie zaległości finansowych została zdegradowana z drugoligowych rozgrywek. Początek meczu na sandomierskim stadionie – godz. 17.

Korona II Kielce – Wisła Sandomierz 1:0 (1:0)
Bramki: Janiec (17’)

Korona: Gugulski – Zawadzki (K), Lenartowski, Wrześniewski, Piwowar – Stachura (49’ Mularczyk), V. Marković (88’ Smolarczyk) – I.Marković (52’ Paprocki), Janiec, Kotarzewski – Przybyła (67’ Dziubek)

Wisła: Wierzgacz – Kocój, Nowik, Beszczyński, Senderowski (76’ Krawiec) – Chorab (K) (63’ Stawiarski), Pydych, Wójtowicz (81’ Rzeszutek), Nogaj – Michalski, Gębalski

żółte kartki: Zawadzki (60’) – Michalski (67’)
czerwona kartka: Pydych (72’)