Przegrana koszykarzy Siarki w Koszalinie

Nie udało się koszykarzom Siarki przerwać fatalnej serii porażek. W meczu 20. kolejki podopieczni trenera Pyszniaka przegrali w Koszalinie z miejscowym AZS-em 78:87. W tarnobrzeskiej ekipie nie wystąpił narzekający na kontuzję Gary Bell.

Po trzech minutach spotkania i trafieniu z dystansu Kacpra Młynarskiego Siarka prowadziła 8:4. Od tego momentu osiem punktów z rzędu zdobył jednak AZS i dzięki dwóm akcjom Adama Pechacka było 12:8. Mecz był bardzo wyrównany, ale w końcówce pierwszej kwarty trójki trafiali Marcin Nowakowski i Piotr Dąbrowski, a koszalinianie wygrywali 28:22.

Drugą część meczu gospodarze rozpoczęli od serii 10:2, a po trójce Artura Mielczarka było już 38:22. Tarnobrzeżanie zaczęli jednak odrabiać straty, a bardzo duży udział mieli w tym Mfon Udofia i Zach Robbins. Po rzucie wolnym Młynarskiego Siarka zbliżyła się na trzy punkty, ale wynik na 48:42 po 20 minutach rywalizacji ustanowił Mikołaj Witliński.

W trzeciej kwarcie po kolejnym trafieniu Adama Pechacka zespół trenera Davida Dedka potrafił odskoczyć na 12 punktów. Wtedy jednak siedem punktów z rzędu zanotowała Siarka, dzięki czemu ponownie zbliżyła się do rywali. W samej końcówce tej części meczu trafiali jeszcze Jakub Zalewski i Daniel Wall, a goście przegrywali już tylko czterema punktami.

Ostatnia kwarta była zacięta, tym bardziej, że goście doprowadzali do remisu, a nawet wyszli na prowadzenie po trójce Walla. W kluczowych momentach nie zawodzili jednak Auda i Pechacek. W ostatnich minutach skuteczni na linii rzutów wolnych byli też Witliński oraz Mielczarek i AZS wygrał 87:78.

Patrik Auda zdobył w tym meczu 24 punkty i osiem zbiórek. Adam Pechacek dołożył do tego 20 punktów i osiem zbiórek. W ekipie gości wyróżniał się Kacper Młynarski z 20 punktami i 13 zbiórkami.

AZS Koszalin – Siarka Tarnobrzeg 87:78 (28:20, 20:22, 20:22, 19:14)

AZS: Auda 24 (1×3), Pecháček 20, Mielczarek 16 (3×3), Nowakowski 8 (1×3), Dąbrowski 6 (2×3), Witliński 5 (1×3), Wadowski 4 (1×3), Hannah 3 (1×3), Łukasiak 1, Śpica 0

Siarka: Młynarski 20 (3×3), Zalewski 13 (1×3), Udofia 13 (1×3), Wall 13 (2×3), Robbins 12, Strzelecki 7, Patoka 0, Pandura 0

W sobotę 20. lutego Siarka podejmie we własnej hali PGE Turów Zgorzelec. Będzie to zaległy mecz 14. kolejki. Początek godz.18.