W świetnym stylu starty w wiosennej edycji Podkarpackiej Ligi Pływackiej rozpoczęła dwójka zawodników tarnobrzeskiego Delfina. Podopieczni trenerki Angeliki Michalik Łucja Zych i Szymon Skulski, zwyciężyli w klasyfikacji generalnej w swoich kategoriach wiekowych.
Pierwsza edycja Wiosennej Podkarpackiej Ligi Pływackiej rozegrana została w minioną sobotę w Ropczycach. lub UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 17 osobowa ekipa w składzie: Szymon Brzozowski, Adam Chmielowski, Jakub Kalita, Bartosz Kutyna, Eryk Kępa, Dawid Moskot, Szymon Skulski, Bartłomiej Skwara, Piotr Szczepan, Otylia Błażejczak, Zuzanna Garbacz, Roksana Knap, Hanna Michałeczko, Milena Włodarczyk, Marcelina Zięba, Łucja Zych, Amelia Ślęczka.
W klasyfikacji generalnej wśród 11 latków zwyciężyła Łucja Zych za wynik na 50 m stylem grzbietowym a wśród 12 latków zwyciężył Szymon Skulski za wynik na 50 m stylem motylkowym. Wszystkim serdecznie gratuluje wyników i poprawionych rekordów życiowych.
Miejsca na podium i punktowane zajęli:
Łucja Zych 06
I miejsce 50 m stylem grzbietowym -0:38,08
IV miejsce 100 m stylem zmiennym -1:31,89
Szymon Skulski 05
I miejsce 200 m stylem dowolnym 2:33,22
I miejsce 50 m stylem motylkowym 0:32,08 Nowy Rekord szkoły
Amelia Ślęczka 05
III miejsce 100 m stylem klasycznym 1:37,62
XIV miejsce 200 m stylem dowolnym – 3:04,79
Adam Chmielowski 06
V miejsce 50 m stylem klasycznym – 0:46,74
Piotr Szczepan 06
VI miejsce 100 m stylem dowolnym – 1:22,43
VI miejsce 100 m stylem zmiennym – 1:34,18
Szymon Brzozowski 06
VII miejsce 50 m stylem grzbietowym- 0:42,79
VIII miejsce 100 m stylem dowolnym – 1:22,84
Marcelina Zięba 05
VII miejsce 100 m stylem grzbietowym – 1:28,10
XV miejsce 200 m stylem dowolnym 3:04,87
Dawid Moskot 06
XII miejsce 100 m stylem dowolnym – 1:25,36
Zuzanna Garbacz 05
VIII miejsce 50m stylem motylkowym – 0:40,65
XI miejsce 200m stylem dowolnym – 3:01,05
Hanna Michałeczko 05
XI miejsce 100 m stylem klasycznym – 1:42,48
XVI miejsce 100 m stylem grzbietowym 1:38,78
Eryk Kępa 05
XII miejsce 100 m stylem klasycznym – 1:45,54
Roksana Knap 06
X miejsce 100 m stylem dowolnym-1:32,09
XII miejsce 50 m stylem klasycznym 0:50,52
Jakub Kalita 06
XI miejsce 100mstylem zmiennym – 1:37,25
XX miejsce 100 m stylem dowolnym 1:32,03
Bartosz Kutyna 06
XXV miejsce 100mstylem dowolnym 1:36,20
Bartłomiej Skwara 08
XVI miejsce 100mstylem zmiennym 1:48,66
XXVIII miejsce 100 m stylem dowolnym 1:36,65
Milena Włodarczyk 07
XXV miejsce 50 m stylem klasycznym 0:56,84
XV miejsce 100 m stylem zmiennym 2:07,14
Otylia Błażejczak 07
XXIV miejsce 100 m stylem dowolnym 1:41,22