Klub oficjalnie poinformował o zakończeniu współpracy ze sporą grupą zawodników. Z Siarki odchodzą:
Jakub Raciniewski – podstawowy bramkarz minionego sezonu wraca z wypożyczenia do Stali Rzeszów. W zielono-czarno-żółtych barwach rozegrał 33 mecze ligowe, w których 7-krotnie zachował czyste konto.
Tomasz Matuszewski – pomocnik żegna się z klubem po jednym sezonie, w trakcie którego zaliczył 29 występów, zdobywając 3 bramki i notując 3 asysty.
Stanislav Nechyporenko – ukraiński pomocnik kończy swoją przygodę z Siarką na bilansie 24 meczów, 3 goli i 3 asyst.
Killian Benvindo – francuski pomocnik, który dołączył do drużyny jesienią zeszłego roku, odchodzi po rozegraniu 15 spotkań i strzeleniu 2 bramek.
Tomasz Płaneta – napastnik reprezentował Siarkę od zimy sezonu 2024/25, notując w tym czasie 30 ligowych występów.
Mateusz Tyburczy – obrońca sprowadzony zimą ze Stali Stalowa Wola opuszcza Tarnobrzeg po rozegraniu 10 meczów.
W swoim pierwszym meczu sparingowym, Siarka wygrała 1:0 z beniaminkiem III ligi w grupie 4 AKS Busko Zdrój. Jedynego gola dla tarnobrzeskiej drużyny strzelił Szymon Majewski.
Już w najbliższą sobotę, 11 lipca, Siarkowców czeka drugi sparing. Podopieczni trenera Majaka zmierzą się na wyjeździe z ligowym rywalem, Wisłoką Dębica.
Rozgrywki ligowe ruszą oficjalnie w pierwszy weekend sierpnia.
źródło: Siarka Tarnobrzeg


