14 medali tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg na Indywidualnych Mistrzostwach Polski

14 medali (2 złote, 4 srebrne i 8 brązowych) z Indywidualnych Mistrzostw Polski przywieźli tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg. To kolejny występ reprezentantów naszego klubu, potwierdzający ich miejsce w ścisłej krajowej czołówce.

Tytuł indywidualnego Mistrza Polski w klasie 3 obronił Maciej Nalepka. Nasz zawodnik ograł wszystkich swoich przeciwników, tracąc tylko jednego seta w grze finałowej 3:1 (6,2,-10,4) z kolegą z reprezentacji Polski Mariuszem Czerwińskim (Start Radom).

Multimedalistą mistrzostw okazał się zaś Krzysztof Żyłka, który z Zielonej Góry przywiózł aż trzy medale. Najcenniejszy – złoty krążek Żyłka wywalczył w deblu z Rafałem Lisem z Szansy Start Gdańsk. Z kolei w starcie indywidualnym Krzysiek przegrywa tylko w finale, w którym ulega Rafałowi Lisowi 2:3 (7,-5,8,-8,-10). Trzeci krążek, tym razem brązowy, reprezentant tarnobrzeskiego IKS-u wywalczył w mikście, z koleżanką klubową, Emilią Kotarską, która została wicemistrzynią Polski w klasie kobiet 1-5 „wózki”.

Dwa medale na mistrzostwach wywalczył Paweł Włodyka, srebro w singlu i brąz w deblu.

Równie świetnym wynikiem pochwalić się może również startujący w klasie 11 Jerzy Zajdel, który wywalczył srebrny medal w deblu i brązowy w starcie indywidualnym.
Z brązowymi medalami w singlu z Mistrzostw Polski wrócili również Janusz Chamot (klasa 3) i Piotr Sokalski, klasa 1-2, grający z przybandażowaną rakietą do ręki oraz Paweł Mazuryk.

– Nasz występ w Zielonej Górze to doskonała promocja Tarnobrzega, Województwa Podkarpackiego oraz klubu na arenie ogólnopolskiej. Udowadniamy po raz kolejny, że warto nam zaufać i w nas zainwestować, bo to przeradza się w sukces i świetną promocję. Dziękujemy władzom Miasta Tarnobrzega i wszystkim sponsorom za pomoc i wsparcie Naszego klubu. 30 listopada – 2 grudnia kończymy starty w 2018 w Wiśle startem w Drużynowych Mistrzostwach Polski gdzie uda się cztery 2 osobowe drużyny  IKS-u. Trzymajcie kciuki –  komentuje Rajmund Zięba Prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg.

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg