43 medale w trzy tygodnie. Młodzi pływacy z UKS Delfin Tarnobrzeg nie zwalniają tempa

43 medale z trzech imprez pływackich rozegranych w przeciągu trzech tygodni, przywieźli młodzi pływacy z UKS Defin Tarnobrzeg. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Albert Borkowski, który został najlepszym zawodnikiem Ogólnopolskich Zawodów Pływackich dla dzieci w wieku 10-11 lat.

6 medali dla UKS Delfin Tarnobrzeg

Igor Majewski i Albert Borkowski najlepsi zawodnicy zawodów w swoich kategoriach wiekowych

Zakończyła się Podkarpacka Liga Dzieci 11-12 lat 3 edycja Wiosna 2021, która odbyła się na mieleckiej pływalni. UKS Delfin Tarnobrzeg w klasyfikacji medalowej zajął 3 miejsce zdobywając 6 medali ( 3 złote, 1 srebrny ,2 brązowe). Najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii chłopców 11 lat i młodsi zajął Albert Borkowski ( zawodnik 10 letni) za wyścig 200 m stylem dowolnym z czasem 2:39,95 a jego starszy klubowy kolega Igor Majewski został najlepszym zawodnikiem w kategorii chłopców 12 lat za wyścig 400 m stylem dowolnym z czasem ( 4:58,00). Igor również został najlepszym zawodnikiem trzech edycji podkarpackiej ligi . Bezkonkurencyjna okazała się sztafeta 4x 50 m stylem zmiennym chłopców 12 letnich, która wywalczyła złoty medal w składzie ( Jan Pyka, Nikodem Bajer, Igor Majewski, Konrad Szymański). Sztafeta młodsza w tej samej konkurencji zdobyła srebrny medal w składzie (Jan Rumak, Bartłomiej Turbak, Nikodem Kraska, Albert Borkowski). Klub UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 17 osobowa ekipa w składzie:  Zuzanna Górak, Jan Rumak, Albert Borkowski, Nikodem Bajer, Konrad Szymański, Weronika Błasiak, Kacper Pełka, Nikodem Kraska, Adam Matusiewicz, Mateusz Gajewski,  Bartłomiej Kozioł. Bartłomiej Turbak, Jan Pyka, Tymoteusz Leżoń, Zuzanna Jajko, Igor Majewski, Kaja Augustyniak.

6 miejsce na dystansie 200 m stylem klasycznym

Albert Borkowski z UKS Delfin Tarnobrzeg 4 krotny złoty medalista, najlepszy zawodnik Ogólnopolskich zawodów dzieci 10-11 letnich

Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10-11 lat w pływaniu

Bardzo udany start i zakończenie sezonu młodych 10-11 letnich zawodników UKS Delfin Tarnobrzeg w najważniejszych  Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach w pływaniu. W klasyfikacji medalowej uplasowaliśmy się na 3 miejscu z dorobkiem 8 medali ( 4 złote, 1 srebrny, 3 brązowe). Multimedalistą tych zawodów okazał się Albert Borkowski zdobywając 4 złote medale na dystansach 50m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym, oraz 100 m stylem zmiennym. W klasyfikacji ogólnej Albert Borkowski został najlepszym 10 letnim  zawodnikiem.. Jego klubowy kolega Nikodem Kraska zdobył 2 medale ( srebrny na dystansie 50 m stylem motylkowym i brązowy na 200 m stylem dowolnym) a tym samym zajmując 3 miejsce w klasyfikacji zawodników 11 letnich. Maja Krasowska 10 letnia zawodniczka uplasowała się na 5 miejscu w klasyfikacji ogólnej. Również sztafety chłopców zasługują na pochwałę . W sztafecie 4×50 m stylem zmiennym, 4x 50 m stylem dowolnym chłopców 11 letnich wywalczyli srebrne medale. Chłopcy popłynęli w składzie ( Jan Rumak, Nikodem Kraska, Mateusz Gajewski, Adam Matusiewicz).

Sztafety chłopców 11 lat

Brązowy medal sztafety 4×50 m stylem zmiennym ( Rumak, Matusiewicz, Kraska, Gajewski)

Brązowy medal sztafety4x50 m stylem dowolnym ( Kraska, Rumak, Gajewski, Matusiewicz).

Klub UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowali jeszcze; Hubert Zwadowski, Weronika Błasiak, Zuzanna Górak, Karol Markiewicz, Michał Rzeszowiak, Kacper Pełka.

Letnie Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego

Dębica 29-30.05.2021

29 medali dla UKS Delfin Tarnobrzeg

29 medali ( 12 złotych, 7 srebrnych, 10 brązowych) wywalczyli podopieczni Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo zawodnicy UKS Delfin Tarnobrzeg na Letnich Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego w Dębicy. W zawodach startowało ponad 300 zawodników i zawodniczek z 24 klubów Zawody odbyły się na pływalni 50 metrowej w czterech kategoriach wiekowych I – 12 lat, II – 13 lat, III – 14 lat, IV – 15 lat i starsi. W zawodach tych wystartowali również Mastersi Delfina Tarnobrzeg w ramach Korespondencyjnych Letnich Mistrzostw Polski. W klasyfikacji medalowej nasz klub uplasował się tuż za podium na 4 miejscu. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika 12 letni Igor Majewski zajął 2 miejsce, Bartłomiej Skwara 2 miejsce wśród 13 latków a Nikodem Naróg 3 miejsce w kategorii 15 lat i starsi.