Koszykarze Siarki zatopili Kotwicę

ASK Siarka Tarnobrzeg zwyciężyła w Kołobrzegu z tamtejszą Kotwicą 97:87. Gospodarzom nie pomogło 41 punktów zdobytych przez Teda Scotta, przyjezdnych do zwycięstwa poprowadził Michał Baran, rozstrzygając losy spotkania w dogrywce.

Koszykarze Siarki, dobrze rozpoczęli spotkanie, prowadząc  po pierwszej połowie aż 49:32. Świetnie grał Stanley Pringle, który już w pierwszej kwarcie rzucił 12 punktów, a mecz zakończył z dorobkiem 27 “oczek”, 6 asyst i 6 zbiórek. Niestety w drugiej połowie popełnił on piąte przewinienie, a goście prowadzeni przez debiutującego w roli trenera Bogdana Pamułę zaczęli tracić przewagę.

Raz za razem trafiał Ted Scott. Lider Kotwicy zaczął ze skutecznością 1/9, ale potem było coraz lepiej. W końcówce praktycznie sam toczył walkę z przeciwnikiem. Nie byłoby jednak dodatkowej części, gdyby nie jego asysta do Darrella Harrisa, który wyrównał kilkanaście sekund przed ostatnim gwizdkiem. Ten sam Amerykanin zablokował jeszcze rzut Kevina Goffneya i dogrywka stała się faktem. W niej,  jednym z bohaterów został Michał Baran. Rozgrywający Siarki 31 stycznia ma opuścić zespół, bo jak sam stwierdził: ”Ekstraklasa to dla mnie za wysokie progi”. Tymczasem w Kołobrzegu większość ze swoich 10 punktów zdobył w dogrywce, przechylając szalę zwycięstwa na stronę tarnobrzeskiego beniaminka.

REKORD SCOTTA

Ted Scott jest pierwszym od 2004 roku koszykarzem, który rzucił w PLK więcej niż 40 punktów (41 punktów).  Trafił 16 z 35 rzutów z gry (4 z 11 z dystansu) oraz wszystkie pięć wolnych. Na parkiecie przebywał 42 minuty i 45 sekund.

Kotwica Kołobrzeg – Siarka Tarnobrzeg 87:97
(16:27, 17:22, 23:18, 23:12 d.8:18)

SIARKA: Tomasz Pisarczyk 3, Michał Baran 10, Marek Miszczuk  4, Stanley Pringle 27,  Daniel Wall 12, Louis Truscott 13, Michael Deloach 8, Kevin Goffney 20.

KOTWICA: Anthony Fisher 13 Tomasz Zabłocki  3, Dawid Bręk 0,  Marko Djurić 2, Ted Scott 41, Bartosz Sarzało 2, Sławomir Sikora 3, Michał Wołoszyn 5, Łukasz Diduszko 2,  Darrell Harris 14, Kenneth Henderson 2.

źródło: kotwica.kolobrzeg.pl