Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tyle samo zapłacimy za wodę, a za ścieki mniej

Styczeń 17, 2011 10:53 PM
O 34 grosze mniej za metr sześcienny ścieków będą płacić tarnobrzeżanie już od 1 marca bieżącego roku. O 3 grosze za metr sześcienny obniżona zostanie także opłata za ścieki opadowe. Po raz pierwszy od kilku lat nie wzrośnie za to cena wody.

- Jest to na dziś optymalne rozwiązanie dla mieszkańców Tarnobrzega w kwestii zbiorowego zaopatrzenia w wodę. Mogę śmiało powiedzieć, że ta wysokość opłat w chwili obecnej mnie satysfakcjonuje.

Myślę, że ta zmiana i zahamowanie od niepamiętnych czasów wzrostu cen wody, będzie pozytywnie odebrane przez mieszkańców. Mogę zapewnić, że będziemy starali się pilnować tej ceny w kolejnych okresach taryfowych – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Mastalerz.

- Po przeanalizowaniu kosztów produkcji i dostawy wody, stwierdziliśmy, że możemy utrzymać ceny wody na tym samym poziomie, co w ubiegłym roku – mówił Antoni Sikoń, prezes Tarnobrzeskich Wodociągów.

Od 1 marca tarnobrzeżanie za metr sześcienny wody płacić będą 4,19 zł netto. Bez zmian pozostanie także opłata abonamentowa, która miesięcznie wyniesie 5,77 zł netto. Z 4,65 zł na 4,31 zł za metr sześcienny zostanie za to obniżona cena za ścieki sanitarne. Dzięki wzrostowi liczby odbiorców, których teraz będzie 157, możliwa będzie także obniżka opłaty za ścieki opadowe. W ubiegłym roku wysokość opłaty wynosiła 0,21 zł za metr sześcienny. Teraz zostanie obniżona o 3 grosze.

Podane ceny, są cenami netto. Nie zawierają podatku VAT. Od 1 stycznia 2011 wysokość podatku wynosi 8 %.

Fot. Agata Rybka

źródło:UM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>