Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Uczennice z “Rolnika” w finale podkarpackiego konkursu Wiedzy o Podatkach

Kwiecień 15, 2011 8:00 AM
Karolina Wójcicka i Aleksandra Kuśmierczyk z kl. III technikum agrobiznesu, Dominika Staszczyk z kl. III technikum ekonomicznego, Jolanta Tworek i Żaneta Maciejewska z kl. IV technikum ekonomicznego oraz Małgorzata Burghardt z kl. IV technikum hotelarstwa z ZSP zostały finalistkami konkursu Wiedzy O Podatkach. Konkurs zorganizował Podkarpacki  Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

II etap Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, odbył się dnia 13 kwietnia 2011r w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Do konkursu przystąpiło 150 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Wśród nich było 14 uczennic z Zespołu Szkół Ponadgimnazajlnych nr 2 w Tarnobrzegu, które wysłały swoje prace do wojewódzkiej komisji konkursowej. Komisja ta wyłoniła 51 uczniów, którzy zakwalifikowali się do finału.
Rzeszowskie zmagania finałowe składały się z dwóch części tj. testowej i ustnej.

Konkurs był na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, gdyż młodzież miała wykazać się znajomością: 1) ustaw tj.: o podatku dochodowym od osób fizycznych, o podatku VAT, o podatku od spadków i darowizn, o podatku od czynności cywilno-prawnych, o podatku rolnym i leśnym oraz o doradztwie podatkowym;
2) jak również zagadnień z ordynacji podatkowej oraz z kodeksu karno skarbowego.

Wszystkie uczennice z ZSP nr 2 wykazały się dużą wiedzą z zakresu podatków. W nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, które ufundowali sponsorzy współpracujący z Krajową Izbą Doradców Podatkowych w Rzeszowie. Dziewczyny miały również okazję podzielić się konkursowymi wrażeniami z reporterką Radia Rzeszów.

Źródło: www.zsrtbg.republika.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>