Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Najszybszy gitarzysta świata zagrał w Tarnobrzegu (fotoreportaż oraz video HD)

Maj 19, 2011 12:18 AM
Nie lada gratkę dla fanów muzyki gitarowej przygotował Tarnobrzeski Dom Kultury. Koncert Josho Stephana zwanego najszybszym akustycznym gitarzystą świata odbył się w środę, 18 maja. – Dobrze, że w Tarnobrzegu można zobaczyć tak wielkich artystów – powiedział NW24 jeden z widzów.

Choć sala TDK nie zapełniła się w do ostatniego miejsca, przybyli z pewnością nie żałowali wydanych pieniędzy i poświęconego czasu. Niemiecki wirtuoz gitary, o którym krytycy piszą: “…Joscho Stephan gra jak opętany. Niewiarygodne. Istne szaleństwo!…” „Stephan wyczarowuje coraz to nowe dźwięki, które wprawiają publiczność w podziw…, to taniec na strunach, który zapiera dech w piersiach…” – nie zawiódł i zaprezentował grę na gitarze najwyższej klasy i jakości.

Zgromadzeni fani wysłuchali ponad godzinnego koncertu muzyki określanej mianem „gypsy jazz” lub „gypsy swinging guitar”, w trakcie którego Joscho czarował swą bajeczną techniką szybkich przebiegów po gryfie.

Muzykowi z Niemiec towarzyszyli: Günter Stephan (gitara), Max Schaaf (kontrabas) oraz Sebastian Reiman (skrzypce).

Po koncercie organizatorzy zapewnili wszystkim chętnych krótkie spotkanie z muzykami, podczas którego artyści rozdawali autografy i pozowali do pamiątkowych zdjęć.

- To były bardzo udane dwie godziny, fajnie, że TDK zorganizował ten koncert, dzięki temu, można było posłuchać naprawdę dobrej muzyki – powiedziała NW24 jedna z uczestniczek imprezy.

Foto&video: Piotr Morawski

14 Responses to Najszybszy gitarzysta świata zagrał w Tarnobrzegu (fotoreportaż oraz video HD)

  1. Mefisto Odpowiedz

    19 maja 2011 at 09:29

    Koncert JOSCHO STEPHANA był REWELACYJNY !!!
    BRAWO ARTYŚCI !
    BRAWO PUBLICZNOŚĆ!
    BRAWO TDK !

    • zosia Odpowiedz

      19 maja 2011 at 09:50

      Potwierdzam! Pod każdym względem rewelacja!!!!!

  2. Misiek Odpowiedz

    19 maja 2011 at 13:38

    Trzeba przyznać, iż takich muzyków w Tarnobrzegu często nie widujemy. Tym razem TDK jako organizator spisało się. Koncert udany to za mało powiedziane, tej klasy muzycy nie są w stanie słabo zagrać. Mam nadzieję, że Viktor zrobi wszystko aby na tegorocznej edycji Satyrbluesa wystąpili również artyści ze światowej “I ligi” do czego nas już przyzwyczaił.

  3. Malwina Odpowiedz

    19 maja 2011 at 16:22

    Witam wszystkich Państwa.
    Jestem tu po raz pierwszy i na wstępie muszę pogratulować pracy moderatorowi tego portalu a może nawet i całemu sztabowi.
    Wpisując swoje dwa słowa w/s środowego koncertu w Tarnobrzeskim Domu Kultury pragnę wyrazić swoją wdzięczność dla organizatorów, że dane mi było uczestniczyć w tak zjawiskowym koncercie.
    Jednocześnie apeluję do Dyrekcji Domu Kultury aby częściej podejmowali trud prezentacji tej klasy artystów co Joscho Stephan.
    Nie zważając na egalitarność tej muzyki osobiście uważam, że lepiej zagrać koncert dla 100 trzeźwych osób niż dla całego pastwiska pijanych mutantów przyodzianych w dres.

  4. Weronika Odpowiedz

    19 maja 2011 at 20:38

    Koncert faktycznie klasa. Z przyjemnoscią wracam do video na portalu, aż ciarki przechodzą jak się słucha tej muzyki. Miejmy nadzieję, że TDK nie poprzestanie na jednym tego typu wydarzeniu, tylko częściej będziemy mieli okazję posłuchać muzyków ze światowej czołówki. TDK za ten koncert ma u mnie dużego plusa.

  5. Mefisto Odpowiedz

    20 maja 2011 at 06:43

    Moje całe INFERNO stanie murem za TDK jeśli przynajmniej raz na kwartał będą fundowali nam takie ogniste dźwięki !

    • Kotlet Odpowiedz

      20 maja 2011 at 07:04

      Również nie będę miał nic przeciwko jeśli TDK raz na kwartał ściągnie do Tarnobrzega muzyków z najwyższej półki. A ogniście i soczyście to powinno być dziś na koncercie Decapitated w Sandomierzu :)

  6. zurek Odpowiedz

    20 maja 2011 at 11:04

    to kolejny Jeff Beck ! :)

  7. Mefisto Odpowiedz

    20 maja 2011 at 12:55

    łyknę tylko kota i jadę !!!

    • chińczyk Odpowiedz

      20 maja 2011 at 16:04

      Mefisto, kota się nie łyka tylko zjada

  8. Malwina Odpowiedz

    20 maja 2011 at 17:12

    O Jezu
    z tym zjadaniem kota to mam nadzieję jakiś niewybredny żart

    • Smakosz Odpowiedz

      20 maja 2011 at 17:18

      Zdecydowanie żart, wszystcy dobrze wiedzą, że o tej porze roku koty nie są smaczne :)

  9. Malwina Odpowiedz

    21 maja 2011 at 12:02

    Ufff
    Smakosz
    przywracasz mi wiarę w człowieka.

  10. kasia Odpowiedz

    25 maja 2011 at 16:45

    ci panowie już byli kiedyś w tarnobrzegu, podajże w 2009 na satyrbluesie