przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Podsumowanie projektu Comenius w tarnobrzeskiej “Trójce” (fotoreportaż oraz video HD)

Maj 19, 2011 6:52 PM
Podsumowanie projektu Comenius “Z biegiem rzek” odbyło się w czwartek, 19 maja, w tarnobrzeskiej szkole podstawowej nr. 3.  W  spotkaniu wzięli udział goście z Bułgarii, Grecji i z Portugali, z którymi placówka współpracowała w ramach projektu.

Jak wyjaśnia wicedyrektor szkoły oraz koordynator projektu, mgr Iwona Śmiałek, projekt Comenius „Z biegiem rzeki. Zrozumieć wodę oraz Jak uchronić środowisko naturalne” realizowany był przez placówkę przez okres dwóch lat.

- Projekt ten dał przez te dwa lata uczniom możliwość poznania środowiska naturalnego, dzieci mogły zrozumieć jak należy chronić wodę, jak ją wykorzystywać oraz jak powiększać jej zasoby i szanować te, które mamy. W ramach prac nad projektem odbyły się wycieczki tematyczne, spotkania z ekologami, zajmującymi się zagadnieniami ochrony wody, dzieci tworzyły kroniki, różne prace pisemne i plastyczne, przygotowywały również przedstawienia – wyjaśnia pani wicedyrektor.

- Dzisiejsza wizyta gości zza granicy, jest podsumowaniem 2-letniej pracy nad projektem – dodaje.

COMENIUS - wspiera inicjatywy mające na celu podniesienie jakości edukacji szkolnej i promowanie świadomości wymiaru europejskiego w procesach edukacyjnych. Ma na celu wzbogacenie i uzupełnienie systemów edukacyjnych krajów uczestniczących. Pomaga uczniom i nauczycielom w kształtowaniu poczucia przynależności do szerszej i otwartej na świat społeczności europejskiej – społeczności o różnych tradycjach, mającej jednak korzenie we wspólnej historii.

Foto&video: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>